Etiopie z Berlína za 9 521 Kč
17.7.2018

Etiopie z Berlína

9521

O této nabídce

Každého cestovatele se zájmem o černý kontinent by měla zaujmout aktuální nabídka společnosti Egyptair na trase z Berlína do Addis Abeby. Zpáteční letenky z berlínského Schönefeldu do Etiopie pořídíte za velmi dobrou cenu 9 521 Kč a vybírat si přitom můžete z dostatečného množství termínů od září do prosince letošního roku. Cestou na vás čeká vždy jeden rychlý přestup v Káhiře, který si však za drobný příplatek mohou poznání chtiví jedinci prodloužit  a vydat se vstříc chaosu tamějších ulic či absolvovat výlet na pyramidy v Gíze. Vydejte se přímo za výbornou etiopskou kávou v termínu od 2. do 18. listopadu >> REZERVUJ ZDE  anebo si naplánujte ještě zastávku v Egyptě, pak vás letenky vyjdou na 10 371 Kč >> REZERVUJ ZDE

​​​​​​​Bývalá Habeš je z pohledu cestovatele velmi bohatá země na vyžití. Na jihu a jihozápadě se rozprostírá hned několik národních parků s pestrou zvířenou. Zatímco na severu naleznete rozmanité historické památky v podobě sklaních chrámů v Lalibele, hradů a zámků dřívějších císařů v Gondaru nebo starobylé chrámy v Aksumu. Vynechat byste neměli ani jezero Tana odkud vytéká Modrý Nil.

Ubytování

Vzhledem k routingu, kdy do Addis Abeby přiletíte časně ráno, doporučujeme booknout ubytko již na první noc. Po dlouhé cestě si jistě rádi odpočinete na posteli a načerpáte síly na následné poznávání hlavního města. My bychom si v něm pro nocleh vybrali tento solidní tříhvězdový hotel za 277 Kč/os./noc včetně snídaně anebo tento dobře hodnocený B&B za 310 Kč/os./noc. Větší komfort a transfer přímo z letiště vám pak nabídne tento populární hotel za 652 Kč/os./noc. Další možnosti hledejte na Hotels.com či Bookingu.

Víza

Pro vstup na území Etiopské republiky musí mít občané České republiky zajištěná víza předem. Neměl by být problém je obdržet ihned po příletu na na letiště Bole v Addis Abeba za poplatek 50 USD. Toto jednorázové turistické vízum má posléze platnost 1 měsíc. Jelikož však etiopská strana mění podmínky udělování vcelku často, tak si před cestou doporučujeme zjistit aktuální situaci na zastupitelském úřadě pro ČR v Berlíně.

Pokud si cestou naplánujete i delší zastávku v Egyptě, pak vězte, že bude třeba víz dalších. Ta egyptská pořídíte opět přímo na letišti v Káhiře za 25 USD.

Očkování

Při cestě do Etiopie byste měli být očkováni proti žluté zimnici a samozřejmě s sebou vést Mezinárodní očkovací průkaz s potřebným potvrzením. Dále se také důrazně doporučuje mít tzv. cestovatelský základ ve formě vakcinací proti obou dvoum druhům žloutenek. Jinak se rozhodně není čeho obávat. Etiopie je na africké poměry vyspělá země a další zdravotní rizika by Vám hrozit neměla. Maximálně můžete ještě využít „včelku“ proti břišnímu tyfu – to zejména pokud se budete po většinu času pohybovat v rurálních oblastech.

Jak na Berlína?

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku.

Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut.

Náhled letenky z Berlína do Etiopie za 9 521 Kč

Etiopie z Berlína za 9 521 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)