Do Keni na safari za 6 240 Kč
26.6.2017

Do Keni na safari

O této nabídce

Máte Afriku v srdci nebo Vás láká vidět majestátní zvířectvo přímo v autentickém prostředí? Tak vyražte na safari do Keňi. Ta je po téměř celý podzim dostupná za pakatel. Konkrétně za 6 240 Kč ze švýcarské Ženevy na palubě saúdskoarabských aerolinek. Včetně autobusového přípoje z Prahy se tak do východní Afriky dostanete za ca 8,5 tisíce Kč.

Vybírat si můžete z nepřeberného množství možností a ať už zvolíte národní parky Tsavo East, Tsavo West, Mount Kenya či rezervaci Masai Mara, tak určitě nebudete litovat. Kousek za hranicí s Tanzanií leží i populární kráter Ngorongoro a národní park Serengeti s jednou z nejhustších populací divoké zvěře. Zatímco odlišnější přírodní prostředí Vám nabídne východní pobřeží Viktoriina jezera nebo hornatá hranice s Ugandou, jíž dominuje Mount Elgon. Ten je sice o něco nižší než Kilimanjaro, ale celý trek na jeho vrchol považujeme rovněž za skvělý zážitek. A koupačku v Indickém oceánu podnikněte na některé z pláží u Mombasy nebo se vydejte po pobřeží na sever, kde na Vás čeká krásný a málo profláklý ostrov Lamu (předem si však zjistěte aktuální bezpečnostní situaci a doporučení, neboť to odsud již není moc daleko do Somálska).

Ubytování

Ubytko na první noc či noci přímo v Nairobi si nalezněte na bezpečném Bookingu nebo lze použít i srovnavač služeb Trivago. O tom, že i hlavní město Keni stíhá postupná modernizaci svědčí i několik nabídek bydla na AirBnB, kde si lze sjednat ubytko přímo u lokálů.

Víza

Pro občany České republiky platí při návštěvě Keni vízová povinnost. Povolení ke vstupu do země si však musíte obstarat i online na této stránce, kde si vytvoříte účet a následně vyplníte formulář, přičemž za vše zaplatíte správní poplatek 50 USD. Mějte však na paměti, že internetová platforma je jediným oficiálním způsobem, kde lze o vízum žádat.

Pokud byste plánovali cestovat kolem Viktoriina jezera do Ugandy či poté i Rwandy, tak se vyplatí si zařídit tzv. „East African Visa“ platící do všech těchto zemí. O jeho aktuálnosti a potřebných procesních postupech se informujte na ambasádě některé z těchto zemí. Vízum do přilehlé Tanzanie obdržíte na hraničních přechodech za 50 USD a opravdu si ho vydupejte, ikdyž bude všude zavřeno – nebo skončíte na imigračním v Daresu s hrozbou vazby a vyhoštění, tak jako se to povedlo předloni nám. 😀


Očkování

 

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Keni není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech. Doporučuje taktéž konzumovat jen balenou vodu, předejdete tak možné infikaci cholerou, proti níž je možné také další očkování.

Jak do Ženevy

Pro cesty k francouzské hranici můžete samozřejmě využít pravielnou linku mezi Prahou a Ženevou operovanou švýcarskými Swiss Air Lines. Nicméně cena za zpáteční cestu se vyšplhá na několik tisícovek. Proto bude nejjednodušší sednout na Florenci do Flixbusu a zkousnout trochu delší cestu přes noc. Na druhou stranu si alespoň vyzkoušíte delší cestu autokarem, kterých si ve východní Africe užijete dosyta – pokud tedy plánujete poznat pohraničí Keni a Tanzánie či Ugandy pořádně.


Náhled letenky z Ženevy do Nairobi za 6 240 Kč

Do Keni na safari za 6 240 Kč

guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Franjo

Vizum dostanete i primo po priletu na letisti v Nairobi. Netreba zadat na internetu. I kdyz ja to tak delam. Mam radeji vse dopredu vyrizene. Ale neni problem primo na miste.

Antonin

Super! Díky za upřesnění a informaci přímo z terénu, Franjo. 🙂

Tonda

Dana

Poprosím žlutá zimnice se musí očkovat jak dopředu a žloutenka oba typy a plně?
děkuji
Stihlo by se do termínu odletu?

Antonin

Ahoj Dano,

ikdybyste letěla již v zářijovém termínu, tak vše v pohodě stíháte 🙂

Žlutá zimnice by se měla očkovat minimálně 10 dní před vstupem do oblasti (její profylaxe je 10 let). Očkování proti žloutenkám jde zvládnout ve zrychleném tempu za tři týdny (tři včelky). Takže se není čeho obávat, do odletu času dost!

Tonda

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)