Do Keni na safari za 6 240 Kč
26.6.2017

Do Keni na safari

O této nabídce

Máte Afriku v srdci nebo Vás láká vidět majestátní zvířectvo přímo v autentickém prostředí? Tak vyražte na safari do Keňi. Ta je po téměř celý podzim dostupná za pakatel. Konkrétně za 6 240 Kč ze švýcarské Ženevy na palubě saúdskoarabských aerolinek. Včetně autobusového přípoje z Prahy se tak do východní Afriky dostanete za ca 8,5 tisíce Kč.

Vybírat si můžete z nepřeberného množství možností a ať už zvolíte národní parky Tsavo East, Tsavo West, Mount Kenya či rezervaci Masai Mara, tak určitě nebudete litovat. Kousek za hranicí s Tanzanií leží i populární kráter Ngorongoro a národní park Serengeti s jednou z nejhustších populací divoké zvěře. Zatímco odlišnější přírodní prostředí Vám nabídne východní pobřeží Viktoriina jezera nebo hornatá hranice s Ugandou, jíž dominuje Mount Elgon. Ten je sice o něco nižší než Kilimanjaro, ale celý trek na jeho vrchol považujeme rovněž za skvělý zážitek. A koupačku v Indickém oceánu podnikněte na některé z pláží u Mombasy nebo se vydejte po pobřeží na sever, kde na Vás čeká krásný a málo profláklý ostrov Lamu (předem si však zjistěte aktuální bezpečnostní situaci a doporučení, neboť to odsud již není moc daleko do Somálska).

Ubytování

Ubytko na první noc či noci přímo v Nairobi si nalezněte na bezpečném Bookingu nebo lze použít i srovnavač služeb Trivago. O tom, že i hlavní město Keni stíhá postupná modernizaci svědčí i několik nabídek bydla na AirBnB, kde si lze sjednat ubytko přímo u lokálů.

Víza

Pro občany České republiky platí při návštěvě Keni vízová povinnost. Povolení ke vstupu do země si však musíte obstarat i online na této stránce, kde si vytvoříte účet a následně vyplníte formulář, přičemž za vše zaplatíte správní poplatek 50 USD. Mějte však na paměti, že internetová platforma je jediným oficiálním způsobem, kde lze o vízum žádat.

Pokud byste plánovali cestovat kolem Viktoriina jezera do Ugandy či poté i Rwandy, tak se vyplatí si zařídit tzv. „East African Visa“ platící do všech těchto zemí. O jeho aktuálnosti a potřebných procesních postupech se informujte na ambasádě některé z těchto zemí. Vízum do přilehlé Tanzanie obdržíte na hraničních přechodech za 50 USD a opravdu si ho vydupejte, ikdyž bude všude zavřeno – nebo skončíte na imigračním v Daresu s hrozbou vazby a vyhoštění, tak jako se to povedlo předloni nám. 😀


Očkování

 

Pravděpodobně ihned po příletu Vám bude zkontrolován Mezinárodní očkovací průkaz, v němž byste určitě měli mít potvzení o vakcinaci proti žluté zimnici, které je pro vstup do země vyžadováno. Jinak se však v Keni není potřeba obávat ničeho zlého. Vystačíte si s cestovatelským základem ve formě očkování proti žloutenkám typu A i B. Antimalarika jsou z našeho pohledu zbytečná. Maximálně ještě můžete zvážit očkování proti břišnímu tyfu, zvláště pokud se budete pohybovat v rurálních oblastech. Doporučuje taktéž konzumovat jen balenou vodu, předejdete tak možné infikaci cholerou, proti níž je možné také další očkování.

Jak do Ženevy

Pro cesty k francouzské hranici můžete samozřejmě využít pravielnou linku mezi Prahou a Ženevou operovanou švýcarskými Swiss Air Lines. Nicméně cena za zpáteční cestu se vyšplhá na několik tisícovek. Proto bude nejjednodušší sednout na Florenci do Flixbusu a zkousnout trochu delší cestu přes noc. Na druhou stranu si alespoň vyzkoušíte delší cestu autokarem, kterých si ve východní Africe užijete dosyta – pokud tedy plánujete poznat pohraničí Keni a Tanzánie či Ugandy pořádně.


Náhled letenky z Ženevy do Nairobi za 6 240 Kč

Do Keni na safari za 6 240 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)