Do Itálie na lyže z Prahy za 598 Kč
5.12.2017

Do Itálie na lyže z Prahy

598

O této nabídce

Nebaví Vás již lyžovačka na přeplněných a leckomu nedostačujících českých kopcích? Pak se samozřejmě můžete vydat autem do Rakouska vstříc alpským svahům anebo nechte auťák doma a na hory si prostě zaleťte. Využít k tomu lze pravidelnou linku maďarského lowcostového dopravce Wizzairu operující mezi Prahou a Bergamem. To leží asi 40 km severně od Milána a hned za ním se za městem začínají pomalu tyčit alpské vrcholky. Konkrétně se jedná o tzv. Bergamské Alpy (či Předalpí), jehož nejvyšší horský celek bývá označován za Orobské Alpy, kde se to horskými středisky jen hemží. V oblasti se nachází na 130 lyžařských svahů, které jsou povětšinou koncentrovány v údolích Val Brembana a Val Seriana. Mezi nejznámější lyžařská střediska zde patří Foppolo – Carona či San Simone. Nedaleko se nachází taktéž střediska Montecampione a Borno. Většina těchto středisek je navíc vzdálena pouhou hodinu jízdy autem. Není však problém se dostat až do oblíbených středisek jakými jsou Santa Catarina, Bormio či Tonale.

Zpáteční letenky z Prahy do Bergama pořídíte již za 598 Kč na spoustu termínů během zimních měsíců – hezky vypadá třeba poslední víkend v lednu, který se spojí s pololetními prázdninami (máte-li děti školou povinné). Když si svůj ski equipment sbalíte do odbaveného báglu a s někým z kamarádů posdílíte vak na lyže, tak se pak bavíme o ceně 1 953 Kč – což je stále velmi pěkná cena.

Z Bergama do Foppola jezdí 3x denně autobusy, jejichž jízdní řád naleznete na této stránce. Nebo vystupte v Caroně a dále pokračujte lokálním skibusem, který propojuje okolní střediska. Do vzdálenějšího Bormia se dostanete privátním shuttlem anebo si zkuste domluvit transport přímo z hotelu..

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 
  • ​​​​​​​v ceně: 1 ks příručáku s limity 55 x 40 x 23 cm a hmotnost 10 kg
  • odbavené zavazadlo s limitem 20 kg: 285 Kč/směr -> 570 Kč
  • sportovní vybavení: 785 Kč/směr -> 1 570 Kč
 • Dostupnost: zima 2018
 • Termíny:
  • 25. – 28. 1. za 598 Kč s WDC či 698 Kč bez členství
  • 25. – 30. 1. za 598 Kč s WDC či 698 Kč bez členství
  • 15. – 18. 2. za 598 Kč pro všechny
  • 22. – 25. 2. za 598 Kč pro všechny
  • a spoustu dalších termínů – klidně na celý týden

Ubytování

Ubytovat se můžete třeba v centru městečka Foppolo v tomto solidním tříhvězdovém hotelu za 1 152 Kč/os./noc. Další pohodoviu možností bude takovýto sympatický hotel nedaleko středisko Montecampione za 896 Kč/os./noc. Další nabídku ubykací hledjete na stránkách oblíbeného Bookingu nebo využijte srovnavač služeb Trivago.

Náhled letenky z Prahy do Bergama za 598 Kč

Do Itálie na lyže z Prahy za 598 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)