Do Gruzie již od 675 Kč a rovnou třeba lyžovat
22.7.2016

Podzimní túry či lyžování v Gruzii

O této nabídce

Kam se vydat během podzimu či začátku zimy? No přeci do Gruzie! Neváhejte, neb společnost Wizzair opět přišla se skvělou nabídkou letenek do této kavkazské země takřka za hubičku. Dnes se konkrétně jedná o palubní lístky směr druhé největší město – Kutaisi. S odletem z bavorského Memmingenu již od 675 Kč. Za tuto ultralevnou cenu můžete vyrazit třeba na začátku listopadu či jeho přelomu s prosincem. Ovšem nabízí se spousta dalších jen nepatrně dražších termínů.

Nezapomeňte však, že tato prima nabídka je určená členům Wizzair Discount klubu. O tom, jak se jím stát a jak klubových benefitů po celý rok využívat a zároveň šetřit peníze se více dočtete na naší stránce.

[highlightbg]

 • Rezervace: na stránkách Wizzair
 • Termín: říjen – prosinec 2016
  • 17. – 21./24.10. za 945 Kč
  • 4. – 11.11. za 675 Kč
  • 25.11. – 2.12. za 675 Kč
  • 2. – 12.12. 810 Kč
 • Zavazadlo: v ceně je malé kabinové zavazadlo o max. rozměrech 42 x 32 x 25 cm

[/highlightbg]

Lyžování v Gruzii, to je vtip?

Vzhledem k mohutnému kavkazskému hřebeni, jehož mnohé vrcholky se pyšní větší výškou než Mt. Blanc, doporučujeme dobrodružnějším jedincům neponechat doma ski. Lyžování je v Gruzii na vzestupu a moderní střediska rostou jako houby po dešti. Můžeme jmenovat například  Gudauri (několik sjezdovek s certifikátem FIS), Bakuriani, které bylo gruzínským kandidátem při ucházení se o pořadatelství ZOH 2014, anebo svanetská Mestia, jež je dosud většinou lyžařů absolutně neobjevená a může Vám nabídnout jedinečný zážitek vysokohorských túr a lyžování v panenské přírodě s typickou vesnickou architekturou tzv. kamenných věžových domů.

Ačkoliv je nejideálnějším obdobím pro vyznavače zimních sportů přelom ledna a února. Tak sezona na místních svazích zpravidla začíná na přelomu listopadu a prosince, kdy začínají přicházet sněhové srážky a teploty padají lehce pod nulu. Zimy zde jsou poměrně příjemné s vysokým počtem slunečních hodin a nepříliš mrazivými teplotami, takže spokojeni budou i běžkaři či milovníci horských túr. 🙂

Ubytování

Střechu nad hlavou jednoduše a levně nalezete na webu Booking anebo vám rovnou rádi doporučíme tento prima bejvák již za 314 Kč/os/noc v námi výše zmiňovaných termínech. Pokud zamíříte do hor, zkuste tento rodinný hotel, kde vám za 680 Kč/os/noc nabídnou i plnou penzi, což jistě znaveni ze svahu oceníte. 😛

Jak do Memmingenu?

Samozřejmě vzhledem k poloze městečka Memmingen a blízkého letiště není snazší cesty než využít vlastní automobil, který můžete odstavit na přilehlém parkovišti již za 24 €/týden.
Pokud touto možností nedisponujete nebo zkrátka preferujete nechat auto doma, doporučujeme cestu busem z Prahy do Memmingenu se společností Flixbus.

Pokud Vám nebude sedět termín či čas autobusu, můžete jet také za pár stovek do Mnichova se společností Flixbus potažmo žlutými autokary Student Agency. Z Mnichova potom do Memmingenu jezdí pravidelně airport express již od 12 €/os.

Víza

Pokud v Gruzii neplánujete strávit celou zimu nebo jinak zapustit kořeny, takže se lehce obejdete bez víz. Ta jsou po cestovatelích vyžadována pouze v případě pobytu delšího 90-ti dnů.


Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)