Dakar z Vídně za 6 643 Kč
5.4.2017

Dakar z Vídně

O této nabídce

Tak portugalské aerolinky TAP se opravdu překonávají. Po včerejších pěkných akcích do Spojených států amerických a Brazílie se v jejich systému objevily i velmi levné letenky do Senegalu. A to dokonce tak levné, že si nepamatujeme levnější ceny za cestu do Dakaru! Díky novému tarifu „discount“ v jehož ceně je pouze příruční zavazadlo s limitem 8 kg (samozřejmě včetně obvyklého servisu na palubě) se můžete z Vídně do Senegalu zaletět již za skvělých 6 643 Kč – to je opravdu pecka cena. Pokud byste však na takovou lehce dobrodružnou výpravu přivítali i větší odbavené zavazadlo, tak Vás letenky vyjdou na stále nádherných 8 644 Kč (třeba v termínu 24. 10. – 8. 11.. >> REZERVUJ ZDE). Tak na nic neváhejte a vyražte objevit kosmopolitní metropoli Dakar, prohnat vlny Atlantského oceánu na prkně nebo si zajet hlouběji do vnitrozemí a ochutnat pravou atmosféru západní Afriky. Snazší cesta do Senegalu nikdy nevedla. 🙂

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledavač
  • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg
  • Dostupnost: podzim 2017
  • Termíny:

Ubytování

Stejně tak jako jinde po světě, tak i v Senegalu narazíte na nejlepší nabídky ubytování na oblíbeném Bookingu, případně lze taktéž využít služeb srovnavače Trivago. Jelikož do Dakaru přiletíte v noci, tak pro první nocleh zvolte klidně tento sympatický surfhostel nedaleko letiště, který Vám může posloužit i jako zázemí a více dní. Pokud byste hledali trochu komfortnější způsob ubytování, tak se mrkněte po této velmi dobře hodnocené vile nacházející se nedaleko.
 

Co dělat v Senegalu

Určitě prvních pár dní věnujte hlavnímu městu Dakaru, které narozdíl od jiných afrických metropolí má návštěvníkům rozhodně co nabídnout. Ať již ve formě všude blízkého oceánu, zajímavého Národního muzea, sousoší Monumentu znovuzrození Afriky a dalších památek. Kousek od pobřeží se nachází ostrov Goréé, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví Unesco a neslavně proslul jako významné překladiště otroků při cestách ze západní Afriky na druhý břeh Atlantiku. Severovýchodně od Dakaru můžete navštívit jezero Retba jinak přezdívané také Růžové jezero z důvodu zbarvení svých vod do tohoto odstínu, což je způsobeno výskytem jednoho druhu řasy. Jezero je taktéž pod ochranou Unesco, když se svou vysokou salinitou nápadně podobá Mrtvému moři a člověk se bez námahy udrží na jeho hladině. Na březích jezera také až do roku 2008 končila slavná Rallye Dakar.

Senegal však není jen Dakar a jeho okolí. Jedná o oblíbenou destinaci pro milovníky tzv. birdwatchingu neboli pozorování ptactva, když zde žije na 600 rozličných ptačích druhů. Nejznámější destinace vhodné k této aktivitě se nachází na západním pobřeží pod městem Mbour v deltě řek Bandiala, Saloum a Diombos. A celá oblast je označována za vůbec možná tu nejhezčív celé zemi.

Ovšem ptactvo není to jediné ze zástupců fauny, co byste mohli v Senegalu obdivovat. Zajeďte si proto i do národního parku Niokolo Koba na jihovýchodě země a sledujte ve volné přírodě levharty, lvy, hrochy, buvoly a další savce.

Víza

Pro krátkodobé pobyty nepotřebují občané České republiky platná víza. Postačí Vám pouze biometrický pas s platností alespoň 3 měsíce po plánovaném návratu domů.

Pokud byste si rádi udělali výlet do malé Gambie vklíněné mezi severní a jižní část Senegalu, pak budete vízum patrně potřebovat. Byť oficiálně byla vízová povinnost pro české občany zrušena, tak situace je nadále nepřehledná a informace v Evropě a na konkrétním pozemním přechodě se mohou lišit. Proto doporučujeme navštívit stránky gambijské ambasády v Bruselu.

Očkování

Při cestě do Senegalu se není třeba obávat něčeho děsivého. Postačíte si s cestovatelský základem ve formě ochrany proti žloutence typu A i B. V případě, že  Vaše plány budou dobrodružnější povahy, pak je rovněž doporučeníhodné očkování proti žluté zimnici (byť zde není jeho povinnost, jako v jiných afrických zemích) nebo případně vakcína proti břišnímu tyfu.

Jak do Vídně

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna na palubách autobusových dopravců RegioJet nebo Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy stojí 380 Kč, zatímco z Brna pak 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Náhled letenky z Vídně do Senegalu za 6 643 Kč

Dakar z Vídně za 6 643 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)