Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem
22.1.2015

Zápisky z cest: Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem

O této nabídce

Willi Fog v 21. století – Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem

Kdo by neznal populární seriál od Julesa Verna Cesta kolem světa za 80 dní. Inu, i já jsem měl tuhle pohádku hrozně rád a fandil jsem Willimu Fogovi, aby těch 80 dní stihl a vyhrál vsazených 20 000 liber. V mé Cestě o žádné libry nepůjde (spíše o $$$ v Las Vegas :-)) a vzhledem k omezené dovolené jsem musel celou Cestu o jednu nulu zkrátit.

Jak to všechno začalo?

To by nebylo, abych jen tak vstal z postele a řekl si, že chci letět kolem světa. Na takovouhle letenku se musí číhat. Jakmile se objeví, rychle napsat jméno příjmení, číslo karty, zaplatit a doufat, že ji aerolinka nezruší.

25. dubna 2014 se v Alitalii zřejmě dohodli, že mi dají dodatečný dárek k svátku a do systému pustili letenku, na kterou jsem čekal. Praha => Řím => Osaka, s návratem Los Angeles => Paříž => Řím => Káhira za 6 985 Kč.  

[singlepic id=276 w=576 h=432 float=center]

Perfektní. Ještě jak přeletět Pacifik? V úvahu připadá varianta přes Filipíny za přibližně 11 000 Kč, ovšem to by bylo moc fádní a jednoduché. Snem totiž každého leteckého nadšence (či šílence), který bere pobyt v letadle jako odpočinek, letiště jako místo pro nádherná setkání s různými lidmi a krátké přestupy jako adrenalinový sport, je linka UA 155. Této lince se přezdívá Island Hopper, protože má jako jediná na světě 5 zastávek, než z Guamu dolétne po 14 hodinách letu do Honolulu. Běžně se dá tohle skákání po ostrovech v Mikronésii pořídit okolo 20 000 Kč, nicméně tady využívám nalétaných 35 000 United mil, doplácím 52 dolarů na poplatcích a pořizuji bonusovou letenku z Osaky až do Los Angeles, obsahující výše zmíněný let UA 155. Tedy konkrétně toto: Osaka => Guam => Chuuk => Pohnpei => Kwajalein => Majuro => Honolulu => Los Angeles.

[singlepic id=275 w=576 h=432 float=center]

Zbývá dořešit, jak se dostat z Káhiry domů. Afrika by v Cestě kolem světa neměla chybět, ale dostat se z Káhiry do Prahy se zdá jako logistický (a hlavně cenový) problém. Vystoupím tedy už v Paříži a z Paříže si počkáme na zajímavou cenu Easyjetu do Prahy.

Čekám na ni relativně dlouho, už bych býval kupoval za 1000 Kč přes stránky Easyjetu, jenže jeden španělský server, prodávající letenky, udělal jednoho podzimního dne chybu (nebo to bylo promo? Kdo ví…) a Easyjet z Paříže do Prahy jsem zakoupil za rozumných 17,75 Kč.

Itinerář je tedy kompletní. Na cestě strávím 1 den v Římě, Osace, Guamu, Honolulu a Paříži a 2 dny strávím v Los Angeles.

Co všechno se dá stihnout za 8 dní? Myslíte si, že pouze letiště? Stihli jsme všechny přestupy? To se dozvíte příště… 🙂


Subscribe
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)