Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem
22.1.2015

Zápisky z cest: Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem

O této nabídce

Willi Fog v 21. století – Cesta kolem světa za 8 dní, před odjezdem

Kdo by neznal populární seriál od Julesa Verna Cesta kolem světa za 80 dní. Inu, i já jsem měl tuhle pohádku hrozně rád a fandil jsem Willimu Fogovi, aby těch 80 dní stihl a vyhrál vsazených 20 000 liber. V mé Cestě o žádné libry nepůjde (spíše o $$$ v Las Vegas :-)) a vzhledem k omezené dovolené jsem musel celou Cestu o jednu nulu zkrátit.

Jak to všechno začalo?

To by nebylo, abych jen tak vstal z postele a řekl si, že chci letět kolem světa. Na takovouhle letenku se musí číhat. Jakmile se objeví, rychle napsat jméno příjmení, číslo karty, zaplatit a doufat, že ji aerolinka nezruší.

25. dubna 2014 se v Alitalii zřejmě dohodli, že mi dají dodatečný dárek k svátku a do systému pustili letenku, na kterou jsem čekal. Praha => Řím => Osaka, s návratem Los Angeles => Paříž => Řím => Káhira za 6 985 Kč.  

[singlepic id=276 w=576 h=432 float=center]

Perfektní. Ještě jak přeletět Pacifik? V úvahu připadá varianta přes Filipíny za přibližně 11 000 Kč, ovšem to by bylo moc fádní a jednoduché. Snem totiž každého leteckého nadšence (či šílence), který bere pobyt v letadle jako odpočinek, letiště jako místo pro nádherná setkání s různými lidmi a krátké přestupy jako adrenalinový sport, je linka UA 155. Této lince se přezdívá Island Hopper, protože má jako jediná na světě 5 zastávek, než z Guamu dolétne po 14 hodinách letu do Honolulu. Běžně se dá tohle skákání po ostrovech v Mikronésii pořídit okolo 20 000 Kč, nicméně tady využívám nalétaných 35 000 United mil, doplácím 52 dolarů na poplatcích a pořizuji bonusovou letenku z Osaky až do Los Angeles, obsahující výše zmíněný let UA 155. Tedy konkrétně toto: Osaka => Guam => Chuuk => Pohnpei => Kwajalein => Majuro => Honolulu => Los Angeles.

[singlepic id=275 w=576 h=432 float=center]

Zbývá dořešit, jak se dostat z Káhiry domů. Afrika by v Cestě kolem světa neměla chybět, ale dostat se z Káhiry do Prahy se zdá jako logistický (a hlavně cenový) problém. Vystoupím tedy už v Paříži a z Paříže si počkáme na zajímavou cenu Easyjetu do Prahy.

Čekám na ni relativně dlouho, už bych býval kupoval za 1000 Kč přes stránky Easyjetu, jenže jeden španělský server, prodávající letenky, udělal jednoho podzimního dne chybu (nebo to bylo promo? Kdo ví…) a Easyjet z Paříže do Prahy jsem zakoupil za rozumných 17,75 Kč.

Itinerář je tedy kompletní. Na cestě strávím 1 den v Římě, Osace, Guamu, Honolulu a Paříži a 2 dny strávím v Los Angeles.

Co všechno se dá stihnout za 8 dní? Myslíte si, že pouze letiště? Stihli jsme všechny přestupy? To se dozvíte příště… 🙂


guest
15 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
trackback

Whispering Misty

So sorry you can skip the workshop!

Gib

Cena dobra, a vse se musi jednou zkusit, ale jak zde kdosi uz psal: je to pro airplane fetisisty. Je to tolik informace, ze to mozek ani nemuze zaregistrovat. Ale jak rikam, vse se musi jednou zkusit. Thanks for sharing.

[…] prvním dílu jste se mohli dočíst, jak jsme k téhle šílenosti vlastně přišli, v těchto zápiscích se […]

janspacir

Ahoj kluci, rád jsem vás potkal. Honza z AZ792 😉 stastny let!

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Hustě! 😀 Užij si Filipíny a zbytek cesty. 😉

Křenda

Jirko, Jiříku – šťastnou cestu 🙂

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Díky Křendo! 🙂

Markéta

Skvělá práce 🙂 ať se výlet podaří

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Díky! 🙂

Jakub Dokoupil

Cesta vhodná pro air fetišisty, navíc pro naprostou většinu čtenářů za zavádějící cenu, neb kdo z nás má možnost pořídit si za nalétané míle u UA letenku za hubičku ? O dalších poplatcích poplatcích spojených vůbec se vstupem do země, i se z letiště dostat do civilizace ani nemluvě.

Ahoj Jakube,

není to zavádějící, sám jsem si ty míle vylítal na akcích a chybách, nicméně nikomu nenutím to číst, letenky mě holt vyšly na zhruba těch 8000 Kč, ubytování a půjčení auta zaplatíš tak jako tak. 🙂 A vstupy do země? Stačí biometrický pas a ESTA do USA za 12 USD.

Jirka

Frees

Tak to dopadá, když se člověk snaží být chytrý, závidi a ještě o tom nic neví. Tleskám 🙂

Adam Slavický

Zrovna na atolech, jako je Chuuk, Pohnpei nebo Majuro, bych fakt neviděl problém, jak se z letiště dostat do civilizace, jako příliš zásadní 🙂

Kitias

víza?

Jirka Spolek - zaletsi.cz

Nejsou potřeba, stačí pouze ESTA do USA. 🙂

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)