O této nabídce
Hola hola, držte si klobouky! Pro zapálené a dobrodružné cestovatele tu máme námět další „Cestu kolem světa“. Tentokráte během měsíce září navštívíme 12 destinací v 7 zemích světa a vystřídáme 12 různých letadel. To na jednu stranu vypadá jako šílené září, ale šíleně zajímavé a atraktivní září. Tak se pojďme podívat, kam nás cesty zavedou…
Naše cesta začne v Praze na hlavním vlakovém nádraží, kde na nás čeká hned první volba. Vydáme se do Berlína vlakem nebo autokarem – žlutým či zeleným? Zde je rozhodnutí ještě na vás, dále už máme cestu přesně naplánovanou! V Berlíně si nezapomeneme pořádně naplnit žaludek klasickým wurstem (či vezmeme zavděk novodobým zlatým grálem v podobě kebabu). Na prvním dlouhém letu do Singapuru si na své nepřijde žádný milovník typického comba „chicken&pasta“, nýbrž breatharián – kromě vzduchu na palubě nedostaneme zdarma zhola nic. Snad tedy nezemřeme hlady a zdárně dorazíme do Singapuru, kde budeme obdivovat čistotu zdejších ulic a moderní centrum. Za skvosty novodobé architektury budeme pokračovat i do sousední Malajsie. Blejskneme se u Petronas Towers v metropoli Kuala Lumpur a zamíříme i na její okraj do vápencových jeskyní Batu Caves. A hurá na Filipíny! Se zastávkou v Manile bude naším hlavním cílem nádherný ostrov Palawan. Konečně se vyvalíme na pláž a ukážeme ostatním cestovatelům svou namakanou postavu, na níž jsme celou předešlou zimu dřeli. Další destinací na naší cestě je Hongkong. Vyšplháme se na Victoria Peak, odkud se nám nabídnou parádní výhledy na celé okolí, a pak zamíříme na ostrov Lamma za další koupačkou. Posléze zvedneme kotvy a překročíme datovou hranici v Pacifiku. Do Vancouveru tedy přiletíme ještě o něco dříve než jsme odlétali z Hongkongu. Během dní strávených zde určitě vyrazíme i za město obdivovat přírodní krásy Britské Kolumbie. Podobnou kombinaci moderního města a krásnou přírodou v okolí nám nabídne i další zastávka v podobě dějiště XV. Zimních olympijských her – Calgary, kde historie napsala dnes již kultovní příběh jamajských bobistů. Ze země javorového listu zamíříme na jih do Kalifornie. Půjčíme si auťák pojedeme ze San Francisca do Los Angeles, přičemž si uděláme zastávky v národních parcích Yosemite a Sequoia. Naposledy vytáhneme plavky a po vzoru Mitche Buchannona zkontrolujeme zdejší pláže. Následně nás čeká přelet na druhou stranu Spojených států do New Yorku. Vyšplháme se na Rockfelller Plaza či Empire State Building a celé město budeme mít jako na dlani. Prošmajdáme boty v ulicích, ukojíme chuťové buňky a šup do letadla. Nabereme severní kurs a už jsme na Islandu. Na ostrově ohně a ledu si opět půjčíme káru a projedeme minimálně tzv. Golden Circle. Začátek října je navíc ideálním časem ke sledování polární záře, po jejímž spatření budou naše zážitky z cesty kompletní. Čeká nás již jen návrat do domovské kotliny. A teď se podržte! Cena letenek na tuto cestu kolem světa se zastavila na suprových 28 213 Kč.
- 2/9 Berlín Tegel – Singapur za 5 335 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 5/9 Singapur – Kuala Lumpur za 738 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 7/9 Kuala Lumpur – Manila
- 8/9 Manila – Puerto Princessa (Palawan) dohromady za 1 695 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 10/9 Puerto Princessa – Manila
- 11/9 Manila – Hongkong dohromady za 1 485 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 13/9 Hongkong – Vancouver
- 16/9 Vancouver – Calgary dohromady za 5 905 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 18/9 Calgary – San Francisco za 3 595 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 24/9 Los Angeles – New York za 3 400 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 27/9 New York – Reykjavík za 2 976 Kč >> REZERVUJ ZDE
- 2/10 Reykjavík – Praha za 3 084 Kč >> REZERVUJ ZDE
- Suma sumárum -> 28 213 Kč
Ubytování
Nejširší nabidku ubytovacích kapacit v jednotlivých destinacích hledejte na stránkách osvědčeného Bookingu. V jihovýchodní Asii se kolikrát vyplatí zabrousit na stránky Agody. Zatímco ve Spojených státech či na Islandu se v případě nevyhovujících nabídek klasických poskytovatelů ubytování mrkněte na AirBnB.
Víza
Přípravy na trip zvládneme bez zdlouhavého běhání po úřadech. Speciální povolení ke vstupu budeme potřebovat pouze v případě návštěvy Spojených států amerických a Kanady. Obě dvě však vyřídíme z pohodlí pohovky doma v obýváku. Elektronická registrace pro USA – ESTA stojí 14 USD a návod, jak si ji během pár minut obstarat najdete na našich stránkách. Zatímco do Kanady budeme potřebovat registraci ETA – ta vyjde na 7 CAD.
Autopůjčovna
Jistěže během cesty bude Vaším primárním dopravním prostředkem letadlo. V jihovýchodní Asii se obejdete s půjčenými skútry od lokálů, ale na západním pobřeží USA nebo na Islandu budete nejspíše potřebovat vlastní auťák. A to zejména za účelem maximálně efektivně stráveného času v daných destinacích, neboť kára je v těchto místech nezastupitelným pomocníkem. Mrkněte se do naší autopůjčovny a zjistěte, jak se pohybují ceny a jaké možnosti se Vám nabízejí. Jsou tam sdruženy nabídky všech velkých autopůjčoven, takže si jistě vyberete!
Zavazadla
Celou cestu kolem světa bychom měli zvládnout s příručním báglem o maximální hmotnosti 7 kg (to je totiž váhový limit AirAsia alias nejpřísnějšího z dopravců, jejichž služby během naší RTW využijeme). Nicméně nebude to úplně na škodu, alespoň si zabalíme jen opravdu to nejnutnější. Během září snad nezmrzneme v žádné z navštívených destinací. Jedinou výjimkou může být až závěrečná zastávka na Islandu, kde větrovku a termoprádlo na začátku října s největší pravděpodobností užijeme. Tím, že poletíme pouze s příručním zavazadlem, tak navíc ušetříme i čas strávený na letišti, kterého bude už tak až dost….
Náhledy jednotlivých letenek
Berlín – Singapur za 5 335 Kč