Cesta kolem světa za 25 467 Kč
31.12.2017

Cesta kolem světa

25467

O této nabídce

Pokud ještě bujaře neoslavujete konec kalendářního roku, tak tu pro Vás máme malý námět na cestu kolem světa, kterou byste mohli absolvovat na přelomu května a června příštího roku. Jejím základem se stala výprodejová akce společnosti AirAsia, která zajišťuje veškeré přelety po jihovýchodní Asii (tato akce by však měla expirovat s koncem roku, tudíž avizované ceny po vystřízlivění již garantovat nemůžeme – měly by se lehce zvednout).

Ale k meritu věci! Co vše na Vás během 4 týdnů na cestách čeká? Je to celkem deset leteckých spojení…. Vaše cesta započne kousek za hranicemi na letišti v polských Katowicích, odkud se vydáte do ropného emirátu v podání Dubaje. Následovat bude přelet na Filipíny, kde během týdne postupně navštívíte jak hlavní město Manilu (ta sama o sobě za moc nestojí), tak hlavně ostrovy s nádhernými plážemi jako jsou Palawan a Cebu. Komu by snad samotné Filipíny neučarovaly, tak si může napravit chuť na turistiky velmi populárním Bali. Z tohoto indonézského ostrova budete pokračovat do malajské metropole Kuala Lumpur. A poté už se vrátíte na západní polokouli, neboť Vás bude čekat několik dní na Havaji. Jestliže už budete mít ostrovních a koupacích destinací až nad hlavu, tak se těšte na Kalifornii. Po příletu do San Francisca si půjčíte auťák a projdete si zdejší úchvatné národní parky a zavítáte třeba i do Las Vegas a Los Angeles. Poslední zastávkou na cestě pak bude dánská Kodaň a odtud už šup zpátky do Prahy. Celková cena za deset letenek je 25 467 Kč  – to je z našeho pohledu víc než fér! Nicméně nezapomeňte, že celkové náklady na cestu budou o dost vyšší….

Jak to komplet zarezervovat?

Ubytování

Nejširší nabídku ubytování hledejte během cesty na stránkách oblíbeného Bookingu. Zejména v jihovýchodní Asii nebude na škodu zabrousit na stránky Agody, kde kolikráte seženete zajímavější nabídky. A pokud byste rádi někdy bydleli u místních anebo Vám zkrátka možnosti na výše uvedených serverech nevyhovují, tak zkuste AirBnB.

Víza

Dobrou zpárvou jistě je, že téměř celý trip zvládnete bez byrokratických povinností v podobě víz. Pouze před návštěvou Havaje a pevninského území Spojených států amerických si budete muset vyřídit elektronickou registraci ESTA. Návod na její rychlé a bezproblémové vyplnění naleznete zde. A po zaplacení 14 USD máte vystaráno na celou cestu. Ještě si teday zkontrolujte expiraci cestovního pasu…

Autopůjčovna

Jistěže během cesty bude Vaším primárním dopravním prostředkem letadlo. V jihovýchodní Asii se obejdete s půjčenými skútry od lokálů, ale na západním pobřeží USA nebo na Havaji již budete nejspíše potřebovat vlastní auťák. A to zejména za účelem maximálně efektivně stráveného času v daných destinacích, neboť kára je v těchto místech nezastupitelným pomocníkem. Mrkněte se do naší autopůjčovny a zjistěte, jak se pohybují ceny a jaké možnosti se Vám nabízejí. Jsou tam sdruženy nabídky všech velkých autopůjčoven, takže si jistě vyberete!

Zavazadla

Celou cestu kolem světa bychom měli zvládnout s příručním báglem o maximální hmotnosti 7 kg (to je totiž váhový limit AirAsia alias nejpřísnějšího z dopravců, jejichž služby během naší RTW využijeme). Nicméně nebude to úplně na škodu, alespoň si zabalíme jen opravdu to nejnutnější. Celý trip se navíc uskuteční na přelomu května a června, tedy v období, kdy na Vás ve všech destinacích budou čekat slunečné paprsky (maximálně na chvilku trochu zaprší. Opravdu se tedy nemusíte bát, že byste někde po cestě zmrzli.

Příruční zavazadlo si vždy vezmete s sebou na palubu a čas strávený na letišti tak minimalizujete – už tak ho bude na tři týdny až až…

Náhledy jednotlivých letenek

Katowice – Dubaj za 789 Kč 

 

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Dubaj – Manila za 3 516 Kč 

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Manila – Puerto Princessa za 765 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Puerto Princessa – Cebu za 722 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Cebu – Denpasar za 1 968 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Denpasar – Kuala Lumpur za 671 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Kuala Lumpur – Honolulu za 5 495 Kč 

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Honolulu – San Francisco za 5 769 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Los Angeles – Kodaň za 4 904 Kč

Cesta kolem světa za 25 467 Kč

Kodaň – Praha za 868 Kč 
​​​​​​​


Subscribe
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)