Cesta kolem světa za 24 112 Kč
7.6.2017

Cesta kolem světa

O této nabídce

Láká Vás pořádná cesta kolem světa? A ještě k tomu za velmi přijatelné peníze? To byste rozhodně měli pokračovat dále ve čtení. 🙂 Vezměte si dovču na tři týdny a objevte minimálně osm zajímavých destinací od Evropy, přes Asii až po Ameriku. Tak si udělejte předčasně radost k Vánocům a krátce po svátcích vyražte do světa! Pozor, začínáme….

24. 1. Praha –  Řím

Na ruzyňské letiště dorazíme již brzy ráno a hurá za teplem. Naší první zastávkou bude „Věčné město“. Abychom získali sílu na celodenní exkurs, tak se cestou do centra ještě zastavíme na kafíčko – pravé espresso. Plni síly se vydáme za papežem Františkem do Vatikánu a Sixtinské kaple. Poobědváme svou oblíbenou pizzu, vychutnáme si další kávový nápoj a omrkneme ještě Pantheon a následně i Colosseum. Jedna lahev vína nám na večer bude stačit, neboť brzy ráno budeme pokračovat.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

25. 1. Řím – Atény

Opět nás čeká ranní transfer, tak si dáme espresso „take away“ cestou na letiště. A než se nadějeme už budeme popíjet čerstvý pomerančový džus v Aténách. ve městě si můžeme vybrat z prohlídky nespočtu antických památek. Mezi nimiž určitě nesmí chybět Akropolis s Parthenonem. Všechny zážitky vstřebáme v některé typické řecké taverně. Kdybychom večeři řádně nespláchli Ouzem, tak bychom si mohli půjčit káru a vyrazit do Mykén či Delf.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

27. 1. Atény – Singapur

Pro přelet hranice mezi Evropou a Asií využijeme linku Flyscootu do Singapuru. Na cestu si ale do báglu přibalíme i sváču, neboť poletíme 11,5 hodiny. Z letu se vzpamatujeme v příjemném prostředí parku Sentosa. O kousek dále pak vyšplháme na vyhlídku v hotelu Marina Bay Sands, případně se zde ubytujeme a vykoupeme se v jednom z nejepičtějších bazénů světa.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

30. 1. Singapur – Bali

 

 První z našich letenek s AirAsia nás zaveze na oblíbené Bali. Zde několik na několik dní úplně vypneme a budeme se jen věnovat plážovému lenošení, popíjení drinků. Taktéž si vyzkoušíme, co obnáší surfing – ať máme průpravu na Havaj.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

5. 2. Bali – Kuala Lumpur

 

Další přelet v rámci široké sítě na palubě AirAsia a jsme v další pulsující metropoli – Kuala Lumpur. Neopomeneme vylézt na Petrones Tower a druhý den si zajedeme k vápencovým jeskyním Batu Caves. Opět nebude od věci si připravit snack do letadla, neboť nás čeká další větší přelet.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč
FullofTravel | CC BY 2.0

7. 2. Kuala Lumpur – Honolulu

 

Hattrick s AirAsia zakončíme na nově otevřené lince do Honolulu. Havaj je snad snem každého cestovatele, takže v pořádné cestě kolem světa rozhodně nemusí chybět. Dlouhý přelet se zastávkou v Japonsku nám nejlépe pomohou vstřebat paprsky na pláži Waikiki. Hlavu si vyčistíme ve vlnách na prkně a během dalších dní se podíváme i na válečné lodě kotvící v Pearl Harboru a vyškrábeme se na Diamond Head. Samozřejmě bychom mohli být i více aktivní a využít Hawaianu k přeletům na další ostrovy.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

12. 2. Honolulu – San Francisco

 

Po příletu si ihned na letišti zapůjčíme auťák, s nímž se projedeme po slavném Golden Gate. Pak očíhneme i vězeňské podmínky na Alcatrazu a žaludek si spravíme v centru města na pořádně prasáckém burgeru. Podél západního pobřeží budeme pokračovat jižním směrem až do Los Angeles. Na chodníku slávy si vyhlédneme místo pro svou budoucí hvězdu a ještě se stavíme v Hollywoodu natočit alespoň insta stories.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

17. 2. Oakland – Londýn

 

Čeká nás poslední delší přelet, takže nějaký ten hambáč na cestu určitě neurazí. A třeba druhý do báglu. V Londýně se projdeme podél řeky Temže a pokud nám bude zima, tak zamíříme nakoupit pár trendy hitů na Oxford street. Když bude štěstí přát, tak se v neděli vydáme shlédnout galapředstavení Arsenalu na Emirates stadium.

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

19. 2. Londýn – Praha

 

Tři a půl týdne nám doslova proletěly mezi prsty a čeká nás návrat do Prahy. Bude to náročný comeback do pracovního procesu, ale budou nás hřát ty nejhezčí vzpomínky. A v letadle už můžeme pomalu sumírovat myšlenky, s nimiž ohromíme u pivka nejednoho kamaráda.

Jak to komplet zarezervovat?

 

Ubytování

Nejlepší nabídku ubytování hledejte na stránkách Bookingu, pouze v asijských destinacích upřednostněte Agoda, která zde vychází lépe. Alternativně můžete zkusit i AirBnB – to by nemuselo být vůbec marné zejména na západě Spojených států amerických.

Víza

Prakticky kompletní trip zvládnete bez nutnosti zařizovat jakákoliv víza. Před odletem byste si však měli vyřídit ESTu pro vstup do USA. Celá elektronická registrace Vám online sebere asi 10 minut života a zaplatíte za ni 14 USD.

Autopůjčovna

Přestože hlavním dopravním prostředkem na vaší cestě kolem světa bude samozřejmě letadlo, tak bez auta se na západě USA prostě neobejdete. Pouze tak maximalizujete požitek a efektivitu času stráveného v Kalifornii. Půjčte si proto káru ihned po příletu do San Francisca a vraťte ji před odletem v Oaklandu. Vybírat můžete ze široké nabídky naší autopůjčovny.

Zavazadla

Celou cestu kolem světa bychom měli zvládnout s příručním báglem o maximální hmotnosti 7 kg (to je totiž váhový limit AirAsia alias nejpřísnějšího z dopravců, jejichž služby během naší RTW využijeme). Nicméně nebude to úplně na škodu, alespoň si zabalíme jen opravdu to nejnutnější. Ve většině z destinací navíc v době našeho pobytu bude panovat velice příjemné počasí, takže se opravdu nemusíme bát, že někde budeme mrznout. Navíc si zavazadlo vždy vezmeme s sebou na palubu a čas strávený na letišti tak minimalizujeme – už tak ho bude na tři týdny až až 😀

Náhledy letenek

Praha – Řím
Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Řím – Atény
Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Atény – Singapur
Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Singapur – Denpasar (Bali)

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Denpasar – Kuala Lumpur

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Kuala Lumpur – Honolulu

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Honolulu – San Francisco

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Oakland – Londýn
Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Londýn – Praha

Cesta kolem světa za 24 112 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)