Cesta kolem světa – 31378 Kč
2.8.2016

Cesta kolem světa

O této nabídce

Vydejte se na cestu kolem světa, která zabere 16 dní, ve kterých jsou 2 celé víkendy, takže nebudete potřebovat v práci tolik dovolené. A tentokrát náš itinerář zahrnuje kromě klasického kabinového i 20kg zavazadlo k odbavení.

V této cestě kolem světa se podíváme do Milána, dáme si burger v New Yorku, vykoupeme se na Waikiki na Havajských ostrovech, užijeme si tchajwanskou přírodu a na závěr si dáme sushi v Tokiu. Ale nepředbíhejme. 🙂

Praha => Miláno

Cesta začíná na pražském letišti Václava Havla, první destinací je italské Miláno. Letíme tam čtvrtečním večerním letem, pouze přenocujeme abychom další den po obědě stihli let do New Yorku.

Cesta kolem světa - 31378 Kč
Yann Gar | CC BY-SA 2.0

Miláno => New York

V New Yorku přistaneme v půl páté odpoledne, vyzvedneme si zavazadlo k odbavení a rovnou ho hodíme do díry a odbavíme do Honolulu. Následně využijeme kombinaci AirTranu a metra a dojedeme na Manhattan. Na Manhattanu omrknem na Empire State Building a využijeme zdarma trajekt na Staten Island, odkud máme Manhattan spolu se Sochou Svobody jak na dlani.

V New Yorku přespíme v Queens, v osvědčeném Sleep Innu. (kousek od metra, a nedaleko letiště).

Cesta kolem světa - 31378 Kč
jerryfergusonphotography | CC BY 2.0

New York => Honolulu

Ráno odjíždíme opět na letiště JFK, odkud pokračujeme přímým letem do Honolulu. Na Havaji máme k dispozici 5 celých dní, můžeme zůstat na hlavním ostrově Oahu nebo si okolo 150 USD dokoupíme zpáteční letenku s Hawaiianem na ostrov Maui či Hawaiian. Na Oahu to bez auta ještě jde, ale na okolních ostrovech si ho určitě na letišti půjčete.

Cesta kolem světa - 31378 Kč

Honolulu => Taipei

Konec cachtání, míříme za přírodou a do měst. Z východní polokoule na západní nás dostanou Air China. Po přeletění datové hranice posunujeme hodinky o jeden den dopředu, abychom nedopadli jak Willy Fog. 🙂 V Taipei máme celé dopoledne a kus odpoledne, stihneme akorát sjet busem do centra a vyšplhat na Taipei101. V přízemí si dáme v Michelinské restauraci svačinku (Dim Sum) za kterou nezaplatíme víc než 150 Kč a vrátíme se zpět na letiště.

Alternativně zde můžeme zůstat dalších pár dní, navštívíme Kaoshiung, pohoří Tainan či se projedeme po části Alishan Forest Railway.

Cesta kolem světa - 31378 Kč
Arlene Hsu | CC BY-sa 2.0

Taipei => Tokio

Do Japonska přilétneme večer, z letiště Narita sjedeme do centra se ubytovat. Zbývá nám týden, tedy nejlépe si předem zařídit JRPass, který umožňuje neomezeně jízd s japonskými rychlovlaky. Vlakem se dostaneme prakticky kamkoliv, takže nevynecháme Hirosimu, Osaku, Kjóto, můžeme si také zajet do Sappora nebo Nagana.

Cesta kolem světa - 31378 Kč
Jacob Ehnmark | CC BY 2.0

Tokio => Miláno

Do Milána se dostaneme ve večerních hodinách, nasedneme na autobus a dojedeme do centra na italské presso. Další den nám už zbývá jen se vrátit na letiště odletět dom, můžeme si vybrat, jestli poletíme až večer a prohlédneme si milánský hřbitov a Duomo, nebo využijeme ranní nedělní let do Prahy.

Jde itinerář upravit?

Destinace moc měnit nejdou, pak leze cena nahoru. Délka pobytu lze měnit u všech destinací kromě NYC.

Cestu kolem světa lze v tomhle pořadí naplánovat v období 1. 9. – 16. 12. a dále 9. 1. – 22. 3.

[highlightbg]

Jak rezervovat? (zahrnuty 2 víkendy)

  • 25. 1. Honolulu => Tokio 11771 Kč Rezervuj příklad >>
    • Alternativně mírně dražší delší pobyt v Taipei 25. 1. Honolulu => Taipei, 1. 2. Taipei => Tokio Rezervuj >>

V ceně letenky je 20kg zavazadlo k odbavení (nezapomeňte si ho přidat u Easyjetu do rezervace).

Víza

Před odletem si vyřídíme akorát elektronickou ESTu, to máme za 10 minut hotové, a pokud nemáme biometrický pas, tak ještě ten, nic dalšího není třeba.

Rezervace aut

Mrkněte do našeho vyhledávače, je to jednoduché.

Ubytování

V Asii doporučujeme Agodu, pro mimoasijské destinace pak použijte klasický Booking.

[/highlightbg]

Náhled rezervací

Easyjet za 2523 Kč

Cesta kolem světa - 31378 Kč

 

Kombinace Miláno => New York => Honolulu, Tokio => Miláno

Cesta kolem světa - 31378 Kč

Honolulu => Taipei => Tokio

Cesta kolem světa - 31378 Kč

 


guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Padrino11

nepřijde mi to až tak extra v porovnání s RTW co byly dříve (a to za ceny cca 1000 eur) a také destinace nejsou až tak moc zajímavé – chybí exotika kromě Hawaii.
Jen pro zajímavost by mě zajímala nejrychlejší RTW – předpokládám 3 dálkové lety a jeden víkend.

Luke

co je na tom zajímavýho strávit celej víkend v letadlech?

Miláno

Doporučuji těm, kteří se tady vyjadřují, jak je to nezajímavý nebo divný (strávit víkend v letadle..) – když Vás to nezajímá, neřešte to, po přečtení a vyhodnocení, že tento trip není pro Vás, tak to zavřené nebo hledejte dál to, co Vás zajímá a nechme kluky, ať pro nás hledají super letenky a nemusí zbytečně odpovídat na xy reakcí!!! Asi nikdy nenajdou takové akce, které se zavděčí všem… Můj názor…

Miloš

Je tam aj nejaký sprievodca?

Martin

Dobrý den Jirko,

Cesta kolem světa vypada velmi lákavě. Možná to je hloupy dotaz, ale dalo by se místo Tokia dát Perth a kolik by to stálo poté? Děkuji, Martin

Pepča

To je kokot 😀

Verča

Zdravím, mrkám na zářijové termíny letenek a nějak ty ceny úplně neodpovídají prvotní nabídce 😀

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)