Cesta kolem světa – 30 669 Kč
18.10.2016

Cesta kolem světa

O této nabídce

Zimní cestu kolem světa, kdy budete v jedné destinaci lyžovat a v té další se válet moře? Tak to jsme tu ještě neměli! Poskládej si cestu snů a nech se inspirovat naším itinerářem, destinace moc měnit nejdou, ale délka pobytu jde měnit docela dobře, takže tedy kam se podíváme tentokrát?

19. 1. Praha => Istanbul => Teherán

Začneme pěkně zostra, žádné cavyky, z Prahy letíme s rychlým přestupem v Istanbulu do starodávné Persie. Hned v první destinaci si můžeme zalyžovat na nedalekých teheránských kopcích v lyžařském středisku Tochal, 120km vzdálenější resort Dizin nabízí mnohem více lyžařské zábavy. A pokud lyžovat nechcete, jeďte klasickou trasu Teherán => Kashan => Esfahan => Yazd a zpět.

Cesta kolem světa - 30 669 Kč

 

23. 1. Teherán => Kuala Lumpur

Až do těchto končin létá zatím nejzápadněji slavný low-cost AirAsia. Do Kualy je to poctivých 8 hodin v letadle. V samotném městě jsme 2 dny, během kterých vylezeme na Petronas Towers a metrem dojedeme k Batu Caves. Další den pak zamíříme co Cameron Highlands. Do nedalekého Singapuru nakonec dojedeme vlakem.

V Singapuru nevynecháváme park Sentosa a pak samozřejmě noční vodní laser show, která se promítá na vodní tříšť před nejznámějším hotelem Marina Bay Sands.

 

Cesta kolem světa - 30 669 Kč
Guyfrombronx | CC BY 3.0

 

1. 2. Singapur => Sydney

Dostáváme se už k protinožcům a vítá nás Austrálie. Kdo bude mít chuť zde zůstat déle, může, v našem itineráři jsou na Austrálii vyhrazeny 3 dny. Fotiíme se u slavné Opery a koupeme se v Manly beach.

Cesta kolem světa - 30 669 Kč
Pedro Szekely | CC BY-SA 2.0

4. 2. Sydney => Honolulu

Od protinožců odlétáme dále na západ, letíme s nejnovějším Boeingem 787 Dreamliner na Havajské ostrovy. Další den, vlastně ten samý den co jsme odlétli 🙂 přistáváme v Honolulu. Koupeme se na slavné Waikiki, jeden den navštívíme Pearl Harbor a Diamond Head.

Cestovatelé obvykle nezůstávají jen v Honolulu, můžeme doporučit Maui a Big (Hawaiian) Island, kam se dostanete s Hawaiianem.

 

Cesta kolem světa - 30 669 Kč

 

9. 2. Honolulu => Portland

Z Havajských ostrovů pokračujeme dále na východ na americkou pevninu. Plavky vyměníme opět za teplé oblečení, v Portlandu bude mrznout. Na letišti si půjčíme auto a po hodině a půl jízdy autem si můžeme zalyžovat v Mt Hood Meadows Ski Resortu. Ovšem pozor, lyžování je v Oregonu daleko dražší než v Alpách, celodenní permice vychází okolo 1800 Kč, lyžařské vybavení si lze půjčit na místě.

Z Portlandu pokračujeme severněji až na hranice s Kanadou, do Seattlu, kde auto vrátíme, je to levnější, než ho vracet na kanadské straně. Ze Seattlu pokračujeme do Vancouveru Greyhoundem za cca 12 USD.

 

Cesta kolem světa - 30 669 Kč
FluttershyIsMagic | CC BY-SA 4. 0

14. 2. Vancouver => Londýn

Pomalu se nám blíží naše cesta ke konci, z Vancouveru máme na výběr jednodenní zastávku v Torontu nebo jen rychlý přestup a pokračovat hned do Londýna. Toronto ale určitě za návštěvu stojí, cestovatelí rychlíci zvládnou Niagarské vodopády, jinak v centru je nádherná CN Tower se skleněnou podlahou jen pro otrlé. 🙂

Cesta kolem světa - 30 669 Kč

 

[highlightbg]

 

Tak co, líbí? Kdo vyrazí na tuhle šílenou round the world tour? 🙂

A jak to celé rezervovat?

19. 1. Praha => Teherán přímo přes Flypgs.com – 84 GBP / 2514 Kč

23. 1. Teherán => Kuala Lumpur přes AirAsia.com – 199 USD / 4889 Kč

1.2. Singapur => Sydney přes Flyscoot.com – 255 SGD /  4510 Kč

4. 2. Sydney => Honolulu přes Jetstar.com – 379 AUD/ 7101 Kč

9. 2. Honolulu => Portland přes náš vyhledávač – 5965 Kč

14. 2. Vancouver => Londýn přes náš vyhledávač – 4510 Kč

15. 2. Londýn => Praha přes náš vyhledávač – 1180 Kč

Víza?

Vízum potřebujete do Íránu, ty stačí zajistit po příletu na letišti, doporučujeme mít ale rezervaci ubytování (fake rezervace tady nestačí, opravdu to kontrolují, třeba přes porovnávač Trivago).

Jestli pojedete podle našeho itineráře, budete potřebovat také do USA turistické vízum (kvůli návštěvě Íránu).

Do Austrálie potřebujete také povolení, elektronické vízum lze zařídit online.

Íránu se můžete vyhnout alternativou přes Dubaj 19. 1. Praha => Dubai 3367 Kč a pak 22. 1. Dubai => Kuala Lumpur 6607 Kč nebo přejet do Ománu a letět odtamtud s Air Asia do Bangkoku, těch variant je hromada. 🙂

Do Kanady potom stačí  eVisitor povolení, jde zařídit on-line.

Ubytování

Řešíme přes klasický Booking, v Asii přes často levnější Agodu.

Zavazadla

Tak je to jen na necelý měsíc, 7kg kabinové zavazadlo musí stačit. 🙂 Zavazadlo k odbavení bychom neriskovali, těch letů je hodně a riziko, že to někde ztratí, je obrovské, navíc se za to dost připlácí.

[/highlightbg]


Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)