Bulharsko v létě – 540 Kč
29.4.2017

Bulharsko - Sofia

O této nabídce

Je jen málo zemí, které Vám nabídnou skvělou letní dovolenou u moře za tak málo peněz jako Bulharsko. Pro nás naprosto nepochopitelně do Bulharska většina turistů jezdí s cestovkou a celou dovolenou se grilují na pláži u hotelu v těch nejmasovějších turistických střediscích. To, že to jde i jinak, jsme si loni vyzkoušeli na vlastní kůži, a projeli celé pobřeží doslova za pár korun. Ubytování jsme hledali až po příjezdu na místo a vždy jsme našli apartmán nebo pokoj v domě u pláže za směšně nízké ceny (často i kolem 200 Kč na os. a noc). Pokud tedy nechcete za letní dovolenou utratit mnoho peněz a chcete si užít moře naplno, čtěte dále.

Nejlevněji se v létě do Bulharska dostanete s Wizzairem z Bratislavy nebo Norimberku, přičemž ceny zpátečních letenek do Sofie začínají už na neskutečných 540 Kč (20 EUR).

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Wizzair
 • Zavazadla: 1 ks menšího příručáku s limity 42 x 32 x 25 cm
 • Dostupnost: červen – červenec 2017
 • Termíny:
  • ​​​​​​​Bratislava – Sofia za 540 Kč
   • 30.6. – 7.7.
   • 30.6. – 12.7.
   • 7. – 17.7.
   • 12. – 23.7.
  • Norimberk – Sofia za 675 Kč
   • ​​​​​​​16. – 23.6.
   • 19. – 26.6.
   • 26.6. – 7.7.
 • Tip: uvedené ceny platí pro členy Wizzair Discount Clubu, ostatní si budou muset pár stovek připlatit nebo členství zvážit 🙂

Program v Bulharsku

Ze Sofie si můžete koupit jízdenku na vlak do Burgasu (jednosměrná jízdenka vyjde asi na 300 Kč) nebo zvolit cestu autobusem do historického Plovdivu a odsud dále do Burgasu (celková cena jízdenek bude kolem 500 Kč). Po příjezdu do Burgasu můžete pokračovat kamkoliv po pobřeží za pár korun díky výborné síti linek mikrobusů, které neustále jezdí po pobřeží sem a tam. Za návštěvu stojí hlavně města Sozopol a Nesebar, která určitě při své cestě nevynechejte.

Navštívili jsme také většinu přímořských letovisek, z nichž jsme si nejvíce oblíbili městečko Obzor. Nenajdete zde desítky hotelů u pláže a město si stále zachovává svého původního ducha, na druhou stranu zde ale najdete vše, co potřebujete pro super dovolenou. Drtivá většina turistů zde žije v rodinných apartmánech, takže se nedivte že Vám cestou z autobusového nádraží budou nabízek ubytování doslova na každém kroku. Jedním z důvodů, proč jsme se do Obzoru tak zamilovali, bylo ubytování u Dimtcho Katsarova, který nás ulovil nedaleko hlavního náměstí a pronajal nám jeden z pokojů u sebe doma. Přestože první dojem z ubytování pro nás bylo spíše zklamání, náš dvoudenní pobyt jsme postupně prodlužovali až na 5 dní, přičemž nikdy v životě jsme si při dovolené tak neodpočali jako právě zde. Dobrosrdečný Dimtcho a jeho žena Silvie nám doporučili výborné místní restaurace, neustále nás krmili vínem ze zahrádky, rybami, které koupili na trhu a opíjeli domácí rakií. Nakonec jsme od nich odjížděli domů s pocitem, že jsme u nich víc snědli a vypili, než kolik jsme jim zaplatili za ubytování. Pokud také chcete zažít dokonalou pohodu za málo peněz, můžete jim napsat na e-mail [email protected], nebo zavolat na telefon +359 888 821 608.

Po odjezdu z Obzoru můžete pokračovat do Varny a případně i dále na sever do měst jako je Albena nebo Balchik. Abyste nemuseli absolvoval dlouhou cestu autobusem z Varny do Sofie, můžete k tomu využít letecký spoj Wizzairu, který prodává letenky zhruba za 490 Kč za jednosměrný let.

Ubytování

Ve městech doporučujeme ubytování v hotelech nebo apartmánech, které můžete rezervovat pohodlně na bookingu:

Náhled letenky za 540 Kč

Bulharsko v létě - 540 Kč​​​​​​​

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)