Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy
3.11.2018

Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy

O této nabídce

Nyní přicházíme s příspěvkem především pro milovníky letadel a pro ty, pro které cesta letadlem je sám o sobě velký zážitek. Tento týden (ve středu a ve čtvrtek) jsme se zúčastnili slavnostního přivítání Boeingů 787 „Dreamliner“ od společností Korean Air a Qatar Airways v Praze. Na pravidelných linkách do Seoulu a do Doha byl Dreamliner  nasazen od 28 a 29. října  2018.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy   Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

No a v čem je ten Dreamliner tak výjimečný? Boeing 787 Dreamliner má mnohem více propracovaný systém filtrace vzduchu v kabině, tudíž disponuje lepší kvalitou vzduchu v letadle a to má poté za následek méně únavy a bolestí hlavy pro cestující.

Zároveň nabízí pohodlnější cestování,Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy tzn. pohodlnější sedačky, větší úložné prostory nad hlavami a až o 65 % větší samozatemňovací okýnka, díky kterým si (za dobrého počasí) budete moci ještě více užívat výhledy na tu naší planetku. Co je možná ještě důležitější: tento druh letadla je až o 60 % tišší oproti podobným letadlům a nezatěžuje tolik okolí letiště hlukem. Spotřebuje také až o 20 % méně paliva (a to nejen díky lehčí konstrukci letadla), tzn. je více ekologičtější k životnímu prostředí.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Korean Air nasadil teto super letoun na lince Praha – Seoul, který bude létat třikrát  týdně (pondělí, středa, sobota). Celkem se sem vejde až 269 cestujících, z toho je 6 sedadel ve First class, 18 sedadel v Business class (2 – 2 – 2) a 245 míst v Economy class (sedačky 3 – 3 – 3). Ze Seoulu se bude pravidelně odlétat ve 12:50 tamějšího času a z Prahy v 18:30 místního času.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy  Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Korean Air patří mezi TOP 20 nejlepších aerolinek. Příští rok oslaví 50. výročí od svého vzniku a my se snad můžeme těšit, že k tomuto kulatému výročí přijdou s nějakými zajímavými nabídkami i pro nás, cestující.

Druhou aerolinkou, která nasadila Dreamliner na další pravidelné lince do Prahy, jsou Qatar Airways. Tyto letouny nabízí 2 cestovní třídy s 254 místy (22 Business class, 232 Economy class). V Economy class jsou sedačky koncipovány 3 – 3 – 3, v Business 1 – 2 – 1.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy  Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy

Qatar Airways, oproti druhé výše zmíněné aerolince, patří mezi jednu z nejmladších leteckých flotil. Letos oslaví teprve 20 narozeniny, a i přesto letos získala spoustu prestižních ocenění v anketě Skytrax World Airline Awards. Je vidět, že to asi umí. 

Budeme se těšit, že tímto typem letadla začne do naší kotliny létat čím dál tím více aerolinek. Protože buďme upřímní, opravdu se s nimi létá „jedna radost“.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy


guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Jarda

Nyní přicházíme s příspěvkem především pro milovníky letadel a pro ty, pro které cesta letadlem je sám o sobě velký zážitek. To se přímo vylučuje. Při mých více než 190 cm výšky je cesta letadlem na delší trasy vždy velkým utrpením. Pochybuji, že to má někdo hozené jinak. Zkroucený v sedačce, nedostatek místa na nohy, kolena vtlačená do sedačky přede mnou, po několika hodinách tortury přichází bolesti zad v bederní oblasti, při delších letech plynatost či křeče v břiše… To je realita pro většinu cestujících. Kdo tvrdí opak, lže, lže a ještě jednou lže. Jídlo je přímo odporné, bez chuti, doma by šlo ihned do koše. Jediné plus u QA je možnost pít tvrdý alkohol.

Jarda (jiný)

Hlásím se k těm,kteří to mají jinak. Jsem o 4 cm nižší, nevím, jestli to hraje roli. Nicméně do letadla se vždy těším jako fanoušek pasivního létání. Řadu dálkových letů mám za sebou a nikdy nebyl zásadní problém, ani s jídlem ani s „pohodlím“ ani s tělesnými potřebami. Vystřídal jsem řadu letadel, všude to bylo plus minus stejné. B767 mi chybí, tak tyto zprávy a vůbec rozkvět linek z PRG kvituji. Jo a asi jsem exot, protože alkohol na palubě neocením. Prostě mi to nechybí, létám z jiných důvodů.

Jarda

Asi budete menší o více než 4 cm. Napsal jsem … více než 190 cm. Za druhé jste z oznamovací věty o možnosti pít tvrdý alkohol dovodil a usoudil, že holduji konzumaci tvrdého alkoholu. Zásadní problém by to byl v situaci, kdy by to člověk již nezvládal. Tj. po konzumaci jídla by se pokálel (přístup na WC je při běžných počtech cestujících cca mezi 180 až cca 330 (pokud nejde o velkokapacitní letouny) často ztížený, sám víte, že po startu a hlavně po jídle je na WC velký přetlak. Záda od určitého věku při dlouhodobém sedění (nepohodlném) bolí takřka všechny. Běžte se například desetkrát (20 x lézt tam a zpět) protahovat od okénka do chodbičky třeba přes dvě zcela cizí osoby. Asi budou mít velkou radost, zvláště při nočních letech. to překoná už jen nekonečně uřvané dítě, zvláště u muslimských pasažérů. Zájmem letecké společnosti je samozřejmě zisk (tj. dostat do vymezeného prostoru co nejvíce sedadel) a pohodlí cestujících je o několik úrovní níže. Také kvituji rozvoj letiště v Praze. Jen ještě bude muset zapracovat na vyjednávání s leteckými společnostmi na lepších finančních podmínkách. Aby trvale nebylo výhodnější cestovat například z Mnichova, Vídně či Budapešti. Nevidím žádný rozumný důvod, proč by to nemohlo být i jinak.

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)