Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy
3.11.2018

Boeingy 787 „Dreamliner“ na linkách do Prahy

O této nabídce

Nyní přicházíme s příspěvkem především pro milovníky letadel a pro ty, pro které cesta letadlem je sám o sobě velký zážitek. Tento týden (ve středu a ve čtvrtek) jsme se zúčastnili slavnostního přivítání Boeingů 787 „Dreamliner“ od společností Korean Air a Qatar Airways v Praze. Na pravidelných linkách do Seoulu a do Doha byl Dreamliner  nasazen od 28 a 29. října  2018.

DSC_0794   DSC_0897

No a v čem je ten Dreamliner tak výjimečný? Boeing 787 Dreamliner má mnohem více propracovaný systém filtrace vzduchu v kabině, tudíž disponuje lepší kvalitou vzduchu v letadle a to má poté za následek méně únavy a bolestí hlavy pro cestující.

Zároveň nabízí pohodlnější cestování,DSC_0832 tzn. pohodlnější sedačky, větší úložné prostory nad hlavami a až o 65 % větší samozatemňovací okýnka, díky kterým si (za dobrého počasí) budete moci ještě více užívat výhledy na tu naší planetku. Co je možná ještě důležitější: tento druh letadla je až o 60 % tišší oproti podobným letadlům a nezatěžuje tolik okolí letiště hlukem. Spotřebuje také až o 20 % méně paliva (a to nejen díky lehčí konstrukci letadla), tzn. je více ekologičtější k životnímu prostředí.

DSC_0914

Korean Air nasadil teto super letoun na lince Praha – Seoul, který bude létat třikrát  týdně (pondělí, středa, sobota). Celkem se sem vejde až 269 cestujících, z toho je 6 sedadel ve First class, 18 sedadel v Business class (2 – 2 – 2) a 245 míst v Economy class (sedačky 3 – 3 – 3). Ze Seoulu se bude pravidelně odlétat ve 12:50 tamějšího času a z Prahy v 18:30 místního času.

Boeingy 787 "Dreamliner" na linkách do Prahy  DSC_0929

Korean Air patří mezi TOP 20 nejlepších aerolinek. Příští rok oslaví 50. výročí od svého vzniku a my se snad můžeme těšit, že k tomuto kulatému výročí přijdou s nějakými zajímavými nabídkami i pro nás, cestující.

Druhou aerolinkou, která nasadila Dreamliner na další pravidelné lince do Prahy, jsou Qatar Airways. Tyto letouny nabízí 2 cestovní třídy s 254 místy (22 Business class, 232 Economy class). V Economy class jsou sedačky koncipovány 3 – 3 – 3, v Business 1 – 2 – 1.

DSC_0820  DSC_0920

Qatar Airways, oproti druhé výše zmíněné aerolince, patří mezi jednu z nejmladších leteckých flotil. Letos oslaví teprve 20 narozeniny, a i přesto letos získala spoustu prestižních ocenění v anketě Skytrax World Airline Awards. Je vidět, že to asi umí. 

Budeme se těšit, že tímto typem letadla začne do naší kotliny létat čím dál tím více aerolinek. Protože buďme upřímní, opravdu se s nimi létá „jedna radost“.

DSC_0893


3
Zapoj se do diskuze

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JardaJarda (jiný) Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Jarda
Host
Jarda

Nyní přicházíme s příspěvkem především pro milovníky letadel a pro ty, pro které cesta letadlem je sám o sobě velký zážitek. To se přímo vylučuje. Při mých více než 190 cm výšky je cesta letadlem na delší trasy vždy velkým utrpením. Pochybuji, že to má někdo hozené jinak. Zkroucený v sedačce, nedostatek místa na nohy, kolena vtlačená do sedačky přede mnou, po několika hodinách tortury přichází bolesti zad v bederní oblasti, při delších letech plynatost či křeče v břiše… To je realita pro většinu cestujících. Kdo tvrdí opak, lže, lže a ještě jednou lže. Jídlo je přímo odporné, bez chuti,… Číst vice »

Jarda (jiný)
Host
Jarda (jiný)

Hlásím se k těm,kteří to mají jinak. Jsem o 4 cm nižší, nevím, jestli to hraje roli. Nicméně do letadla se vždy těším jako fanoušek pasivního létání. Řadu dálkových letů mám za sebou a nikdy nebyl zásadní problém, ani s jídlem ani s „pohodlím“ ani s tělesnými potřebami. Vystřídal jsem řadu letadel, všude to bylo plus minus stejné. B767 mi chybí, tak tyto zprávy a vůbec rozkvět linek z PRG kvituji. Jo a asi jsem exot, protože alkohol na palubě neocením. Prostě mi to nechybí, létám z jiných důvodů.

Jarda
Host
Jarda

Asi budete menší o více než 4 cm. Napsal jsem … více než 190 cm. Za druhé jste z oznamovací věty o možnosti pít tvrdý alkohol dovodil a usoudil, že holduji konzumaci tvrdého alkoholu. Zásadní problém by to byl v situaci, kdy by to člověk již nezvládal. Tj. po konzumaci jídla by se pokálel (přístup na WC je při běžných počtech cestujících cca mezi 180 až cca 330 (pokud nejde o velkokapacitní letouny) často ztížený, sám víte, že po startu a hlavně po jídle je na WC velký přetlak. Záda od určitého věku při dlouhodobém sedění (nepohodlném) bolí takřka všechny.… Číst vice »

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)