Belfast na prodloužený víkend od 476 Kč
22.9.2017

Belfast na prodloužený víkend

476

O této nabídce

Co si takhle naplánovat pěkný podzimní prodloužený víkend v nějaké méně profláklé destinaci. K dispozici máme třeba severoirský Belfast, kam hned z několika letišť v okolí České republiky pravidelně létí nízkonákladový dopravce Ryanair. A nutno podotknout, že létat i bude – navzdory současnému rušení několika desítek spojů, o čemž jsme Vás informovali v tomto článku na začátku týdne. Linkám směřujícím do Belfastu či z něho se problémy vyhýbají a Vy si tak můžete vybrat jestli se Vám více hodí odlétat z Wroclawi, Krakova či Berlína. Ceny za zpáteční letenky během října a listopadu začínají již na 476 Kč a termínů je k dispozici opravdu dostatek.

Severní Irsko Vás uchvátí zelenými přírodními scenériemi a divokým pobřežím Irského moře, do jehož vod poprvé vplul roku 1912 světoznámý Titanik – zkonstruovaný právě v Belfastu. Kromě toho se v okolí severoirské metropole taktéž natáčela řada scén populárního seriálu Game of Thrones a Vy se můžete vydat po jeho stopách.  A pokud Vás více než seriály zajímá fotbal, tak si projdete město v rámci George Best Trailu věnovanému místnímu rodákovi a jednomu z nejlepších fotbalistů všech dob.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla:  1 ks většího příručáku s limity 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího limitovaného na rozměry 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: podzim 2017
 • Termíny:
  • z Wroclawi (pátek – pondělí)
   • 6. – 9. 10. za 476 Kč
   • 13. – 16. 10. za 476 Kč
   • 10. – 13. 11. za 635 Kč
   • 17. – 20. 11. za 635 Kč
   • 24. – 27. 11. za 635 Kč
   • 1. – 4. 12. za 879 Kč
  • z Krakova (čtvrtek – neděle)
   • 5. – 8. 10. za 635 Kč
   • 12. – 15. 10. za 635 Kč
  • z Berlína (čtvrtek – neděle)
   • 5. – 8. 10. za 963 Kč
   • 12. – 15. 10. za 963 Kč
 • Tip:  Pokud chcete pár desetikorun ještě ušetřit, tak pod údaji o vaší platební kartě rozklikněte „více informací o směnném kurzu“ a odškrtněte souhlas s dynamickým směnným kurzem od Ryanu.

Ubytování

Pohodové ubytko hledejte na osvědčeném Bookingu nebo srovnavači služeb Trivago. Využít jistě můžete i platformu AirBnB, která i v Belfastu pokrývá solidní počet ubytovacích kapacit u místních obyvatel.

Jak do Wroclavi

Nejvýhodnější spojení po finanční stránce i po stránce návaznosti na lety nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek začínají kolem 200 Kč/směr. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106 (jezdí od 5:00 do půlnoci) anebo 206 (v nočních hodinách), jehož jízda trvá cca 40 minut.

Vzhledem k brzkému rannímu odletu bude ideální jet večerním spojem z Prahy a dospat se na terminálu, který má otevřeno nonstop.

Jak do Krakova

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Krakovem začně Ryanair provozovat až koncem října 2017 a navíc lety na sebe nebudou navazovat, tak se do tohoto centra Malopolského vojvodství budete muset dostat po vlastní ose automobilem nebo využít služeb některého z dopravců.

Přímo na letiště zajíždí Leo Express za  399 Kč/směr v pohodlné kombinace vlaku a autobusu, jen návaznost na daný spoj do Belfastu není zcela optimální, tudíž by stálo za to jet o den dříve a v rychlosti si prohlédnout ještě historické centrum Krakova..

Alternativně využijte autobusy Polskibus. Jednosměrná jízdenka z Prahy vyjde na ca 250 Kč. Na letiště se dostanete vlakem z hlavního nádraží za necelých 20 minut jízdy. Spoje jezdí každou půlhodinu již od 4:00. V noci bude kromě taxíka jedinou možností bus 902.

Jak do Berlína – Schönefeldu

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku. Postačí jet časně ranním spojem, který navazuje na odlet letadla i s lehkou rezervou. Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut.  

Autopůjčovna

Jestliže nechcete všechny dny strávit jen v Belfastu, tak se vyplatí půjčit si auťák – třeba jen na den. Projedete si tak po vlastní ose okolní krajinu a zastavíte se na místech, kam byste se jinak obtížně dostávali. Mrkněte proto do naší půjčovny, kde jsou sdruženy nabídky všech významných autopůjčoven působících v oblasti.

​​​​​​​Náhled letenky z Wroclawi do Belfastu za 476 Kč

Belfast na prodloužený víkend od 476 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)