Belfast na prodloužený víkend od 476 Kč
22.9.2017

Belfast na prodloužený víkend

476

O této nabídce

Co si takhle naplánovat pěkný podzimní prodloužený víkend v nějaké méně profláklé destinaci. K dispozici máme třeba severoirský Belfast, kam hned z několika letišť v okolí České republiky pravidelně létí nízkonákladový dopravce Ryanair. A nutno podotknout, že létat i bude – navzdory současnému rušení několika desítek spojů, o čemž jsme Vás informovali v tomto článku na začátku týdne. Linkám směřujícím do Belfastu či z něho se problémy vyhýbají a Vy si tak můžete vybrat jestli se Vám více hodí odlétat z Wroclawi, Krakova či Berlína. Ceny za zpáteční letenky během října a listopadu začínají již na 476 Kč a termínů je k dispozici opravdu dostatek.

Severní Irsko Vás uchvátí zelenými přírodními scenériemi a divokým pobřežím Irského moře, do jehož vod poprvé vplul roku 1912 světoznámý Titanik – zkonstruovaný právě v Belfastu. Kromě toho se v okolí severoirské metropole taktéž natáčela řada scén populárního seriálu Game of Thrones a Vy se můžete vydat po jeho stopách.  A pokud Vás více než seriály zajímá fotbal, tak si projdete město v rámci George Best Trailu věnovanému místnímu rodákovi a jednomu z nejlepších fotbalistů všech dob.

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla:  1 ks většího příručáku s limity 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího limitovaného na rozměry 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: podzim 2017
 • Termíny:
  • z Wroclawi (pátek – pondělí)
   • 6. – 9. 10. za 476 Kč
   • 13. – 16. 10. za 476 Kč
   • 10. – 13. 11. za 635 Kč
   • 17. – 20. 11. za 635 Kč
   • 24. – 27. 11. za 635 Kč
   • 1. – 4. 12. za 879 Kč
  • z Krakova (čtvrtek – neděle)
   • 5. – 8. 10. za 635 Kč
   • 12. – 15. 10. za 635 Kč
  • z Berlína (čtvrtek – neděle)
   • 5. – 8. 10. za 963 Kč
   • 12. – 15. 10. za 963 Kč
 • Tip:  Pokud chcete pár desetikorun ještě ušetřit, tak pod údaji o vaší platební kartě rozklikněte „více informací o směnném kurzu“ a odškrtněte souhlas s dynamickým směnným kurzem od Ryanu.

Ubytování

Pohodové ubytko hledejte na osvědčeném Bookingu nebo srovnavači služeb Trivago. Využít jistě můžete i platformu AirBnB, která i v Belfastu pokrývá solidní počet ubytovacích kapacit u místních obyvatel.

Jak do Wroclavi

Nejvýhodnější spojení po finanční stránce i po stránce návaznosti na lety nabízí společnost Polskibus. Z Prahy se do centra Dolnoslezského vojvodství dostanete za 4 a půl hodiny cesty a ceny jednosměrných jízdenek začínají kolem 200 Kč/směr. Z autobusového nádraží se pak na letiště dostanete linkovým autobusem s číslem 106 (jezdí od 5:00 do půlnoci) anebo 206 (v nočních hodinách), jehož jízda trvá cca 40 minut.

Vzhledem k brzkému rannímu odletu bude ideální jet večerním spojem z Prahy a dospat se na terminálu, který má otevřeno nonstop.

Jak do Krakova

Přímé letecké spojení mezi Prahou a Krakovem začně Ryanair provozovat až koncem října 2017 a navíc lety na sebe nebudou navazovat, tak se do tohoto centra Malopolského vojvodství budete muset dostat po vlastní ose automobilem nebo využít služeb některého z dopravců.

Přímo na letiště zajíždí Leo Express za  399 Kč/směr v pohodlné kombinace vlaku a autobusu, jen návaznost na daný spoj do Belfastu není zcela optimální, tudíž by stálo za to jet o den dříve a v rychlosti si prohlédnout ještě historické centrum Krakova..

Alternativně využijte autobusy Polskibus. Jednosměrná jízdenka z Prahy vyjde na ca 250 Kč. Na letiště se dostanete vlakem z hlavního nádraží za necelých 20 minut jízdy. Spoje jezdí každou půlhodinu již od 4:00. V noci bude kromě taxíka jedinou možností bus 902.

Jak do Berlína – Schönefeldu

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku. Postačí jet časně ranním spojem, který navazuje na odlet letadla i s lehkou rezervou. Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut.  

Autopůjčovna

Jestliže nechcete všechny dny strávit jen v Belfastu, tak se vyplatí půjčit si auťák – třeba jen na den. Projedete si tak po vlastní ose okolní krajinu a zastavíte se na místech, kam byste se jinak obtížně dostávali. Mrkněte proto do naší půjčovny, kde jsou sdruženy nabídky všech významných autopůjčoven působících v oblasti.

​​​​​​​Náhled letenky z Wroclawi do Belfastu za 476 Kč

Belfast na prodloužený víkend od 476 Kč

guest
9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
DOBRODRUH.cz

Já se včera právě Ryanarem vrátil z Belfastu, kde jsem strávil krásné 4 dny a můžu návštěvu jen doporučit. Pokud někoho zajímá cestopis a fotky a co se dá během 4 dní zažít, tak jsem sepsal deník s trasou zde: http://dobrodruh.cz/petr-gorecki/evropa/severni-irsko-v_qlda023qil

Jarda

Proč stále nabízíte letenky Ryanair??? Budou se rušit tisíce spojů. To je prakticky vše, co má v příštích týdnech a měsících odletět. Tipuji, že společnost se blíží k brzkému úpadku. To prostě nemůže ustát.

Jarda

Společnost musí do konce října zrušit kolem 2000 letů. Když si to vynásobíte cca x 190 pasažérů…. no to bude mega balík jen za letenky a další nároky.

Hubik

Když už si tu hrajete na odborníka, tak by stálo za to, abyste si nastudoval legislativu. Seznam zrušených letů je již oznámen až do konce října a nárok na náhradu mají pouze ti cestující, kterým je let zrušen méně než 14 dní dopředu. Tedy v podstatě všechny lety v říjnu už budou rušeny bez náhrad a ty zářijové by ve vašem vzorci musely být již plně obsazeny, což samozřejmě nejsou. Výše kompenzací se předpokládá kolem 20 – 25 miliónů euro, což pro společnost, která v roce 2015 měla čistý zisk 1,24 miliard euro a v roce 2016 ještě vyšší sice není nic příjemného, ale dost těžko ji to položí.

Jarda

V USA jen za poslední rok krachly dvě velké banky s kapitálovým jměním převyšující 8 miliard dolarů. Je to počátek konce Ryanairu. Pokud jste někdy obchodoval na kapitálovém trhu, tak jistě víte, že největší škody napáchá ztráta důvěryhodnosti. Volatilita jednotlivých titulů je mj. způsobena psychologií chování mas. A akcie Ryanair už míří na jih. Co bude následovat? Stávky pilotů, nižší prodej letenek a ztráta zde bude velmi brzy. Za rok se připomeňte, pokud si přiznáte, že jste se mýlil.

Hubik

Jarda: jak je mi osud Ryanair v podstatě volný a možná by mě opravdu zajímalo, kam by se dostalo evropské civilní letectví po ztrátě operátora 2000+ letů denně, tak si buďte jistý, že se klidně za rok připomenu. A těším se, čím nás tady opět pobavíte.

Hubik

Plus navíc – ruší se cca 50 letů denně, Ryanair jich operuje denně více než 2000, to tedy vaše „prakticky vše, co má v příštích týdnech a měsících odletět“ trochu nevychází, že?

Kalaneta

jardo, vy jste fakt asi uplný mimoň 😀

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)