Barcelona z Bratislavy za 1043 Kč
21.10.2016

Barcelona z Bratislavy za 1043 Kč

O této nabídce

Po nějaké době nám opět uvízly v síti letenky z Bratislavy do Barcelony. Společnost Ryanair nabízí zpáteční lístky již od velmi hezkých 1043 Kč například v týdnu 23. – 27. ledna. Zaletět si do katalánské metropole – pouze o pár korun dráže – můžete však i dalších lednových či únorových termínech. V případě těchto nejlevnějších variant počítejte s odletem v pondělí a návratem v pátek. Tak na co ještě čekáte? Už máte i Vy zapykaný výlet do Barcelony?

 • Rezervace: přímo přes Ryanair
 • Dostupnost: nejlevněji leden a únor 2017
 • Termíny: 
  • 23. 01. – 27. 01. 2017 za 1043 Kč
  • 16. 01. – 20. 01. 2017 za 1166 Kč
  • 09. 01. – 13. 01. 2017 za 1172 Kč
  • 13. 02 – 17. 02. 2017 za 1269 Kč
  • 30. 01. – 03. 02. 2017 za 1312 Kč
 • Zavazadla: v ceně letenky je 1 ks palubního zavazadla o maximálních rozměrech 55x 40 x 20 cm a 1 ks menšího batůžku s limitem 35 x 20 x 20 cm

Ubytování

Pro nalezení nejvýhodnější nabídky ubytování navštivte klasicky Booking. 

Při hledání určitě zkuste mrknout na tento prima hostel se skvělým hodnocením již za 635 Kč/os/noc včetně snídaně. Další možností, kde nalézt příjemnou základnu je takový čtyřhvězdový hotel za 649 Kč/os/noc. Z pohledu lokality je pak atraktivní tento hotel, který leží blízko vlakového nádraží a jen několik minut pěšky od katedrály Sagrada Familia.

Pro batůžkáře se pak jeví slušnou alternativou solidní hostel blízko přístavu, v němž Vás postel uvnitř sdíleného pokoje vyjde na 462 Kč včetně večeře.

Jak do Bratislavy?

Pro cestu do Bratislavy doporučujeme využití žlutých autobusů společnosti Student Agency. Cesta z Prahy trvá 4h 15 min a lístek Vás vyjde na 340 Kč. Případně z Brna se do Blavy dostanete za 1h 45 min a zaplatíte 210 Kč.

Jak z letiště do Barcelony?

Protože Ryanair Vás dopraví na vedlejší barcelonské letiště Girona, je potřeba ještě počítat s transferem do samotné metropole Katalánska. V úvahu připadá využití přímého autobusového spojení (25 € zpáteční/osoba) do Barcelony (severní nádraží) anebo kombinace busu do města Girona a následně vlaku do cílové destinace (10 € / směr / osoba).

 Zajímavosti Barcelony

Barcelona je druhým největším městem ve Španělsku s více než 1,5 milionem obyvatel, současně se jedná o hlavní města autonomního společenství Katalánsko, které je dobře známé zejména pro své separatistické úmysly.

Město je spjato s architektem Antoniem Gaudím, jenž výrazně ovlivnil dnešní vzhled města hned několika stavbami. Za tu nejznámější lze jistě považovat chrám Sagrada Familia, který sice stále nebyl dostavěn, a to je ve výstavbě již od roku 1822. Jeho kompletní dokončení se plánuje na rok 2026, tedy sté výročí úmrtí Gaudího. Stavba je přitom financována pouze z darů a příspěvků věřících či turistů. Jelikož se jedná o nejmonumentálnější stavbu ve městě, která se majestátně tyčí nad ostatní okolní budovy, tak určitě můžeme doporučit vystoupat do některé z jeho věží. Mezi další známé Gaudího stavby se řadí Casa Milá (poslední architektova světská stavba) a Casa Batlló. V obou případech se jedná o secesní měšťanské domy, postavené na konci 19. století a dnes zapsané na seznamu světového dědictví Unesco. Gaudí taktéž projektoval rozsáhlý park Guell na úpatí hory Turó del Carmel. Park je orientován směrem k moři a kromě krásných výhledů na blankytnou modř v dáli nabízí svým návštěvníkům také možnost obdivovat nespočet drobných architektonických prvků.
Barcelona je i městem s velmi bohatou historií, kterou můžete blíže poznat na náměstí Placa del Rei v Muzeu historie, v jehož útrobách je možné vidět i vykopávky z římské doby. Další památky, tentokráte gotické naleznete například ve čtvrti Barrio Gótico, tam nezapomeňte hlavně na budovu radnice nacházející se na náměstí Placa Sant Jaume. Pravděpodobně nejhezčí gotický prvek ve městě se skrývá v podobě kostela Santa Maria del Mar. Opomenout by milovníci architektonických skvostů neměli ani jeden z nejstarších kostelů ve městě zvaný El Pi.

Nedaleko přístavu leží loděnice Les Drassanes, zbudované již ve středověku. Dnes se řadí mezi jedny z vůbec nejzachovalejších svého druhu. Naleznete v nich mimo jiné i Námořní muzeum. V přístavu se zaměřte i na památník Kryštofa Kolumba na úpatí nejživější bulváru ve městě – Las Ramblas. Šedesátimetrový železný sloup je sice otočen k městu zády, ale ukazuje Evropanům cestu do Ameriky. Další neopomenutelnou atrakcí v přístavu je stojí i L´Aquarium, tedy ohromné mořské akvárium řadící se mezi největší akvária v Evropě.

Ovšem vůbec nejnavštěvovanějším barcelonským muzeem je Museum Picasso nacházející se v palácích Palau Aguilar a Palau del Baró de Castellet.

Milovníci sportu jistě neopomenou stadion Camp Nou, tedy domov slavného fotbalového klubu FC Barcelona, který je se svou kapacitou takřka 100 000 diváků největším fotbalovým svatostánkem na starém kontinentě. Na stadionu se snadno dostanete do muzea Camp Nou anebo můžete absolovat tzv. Camp Nou experience během níž nahlédnete i do zázemí a pod pokličku všeho podstatného, co se děje s Vašimi hvězdami před utkáním či po něm. Navštívit samozřejmě můžete i Estadi Olympic, kde se v roce 1992 uskutečnily 25. letní olympijské hry.

 Okolí Barcelony

Nedaleko Barcelony se ční vápencový horský masiv Montserrat ukrývající ve svém nitru benediktinský klášter z 11. století. V okolí kláštera se nachází několik turistických stezek a vzhledem k tomu, že je hora přírodním parkem, tak přímo vybízí ke klidné procházce. Jsou zde také dvě lanovky, které Vás přepraví na krásná vyhlídková místa. Ti zdatnější se mohou vydat na výšlap vzhůru ku vrcholku Sant Jeroni do výšky 1237 m .n. m.

Vydat se z Barcelony můžete i do 120 km vzdálené Girony. To je jedno z největších katalánských měst, ale hlavní je pro něj typická katalánská architektura, v jejímž duchu bylo postaveno. Ujít si zde nenechte gotickou katedrálu sv. Marie nebo procházku po historickém centru či židovské čtvrti. Girona je považována za „bránu“ ke španělskému pobřeží Costa Brava. Její písečné pláže, teplé moře a slunná atmosféra jsou hlavními lákadly při miliony turistů ročně. Pokud po, celodenním plážovém, vegetu hledáte nějaké zpestření, tak vězte, že ho naleznete v městečku Lloret de Mar. Toto místo doslova překypuje bary, diskotékami, kluby a restauracemi, tudíž ho lze doporučit všem mladým nebo party chtivým osobám. Pro rodiny s dětmi se jako příhodnější jeví letovisko Malgrat de Mar, nabízející klidné pláže s bohatou nabídkou provozu vodních sportů. Další oblíbenou destinací je například městečko Callela.

Náhled letenek za 1043 Kč

Barcelona z Bratislavy za 1043 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)