Barcelona z Bratislavy – 1042 Kč
1.9.2016

Barcelona z Bratislavy

O této nabídce

Nehodila se Vám do karet některá z letních last minute letenek do Barcelony? Tak na to můžete s klidným srdcem zapomenout, jelikož podzimní nabídka Ryanairu s odletem z Bratislavy do Barcelony je velmi solidní.

Do Španělska přiletíte na vedlejší letiště Girona, odtud pojedete busem přibližně hodinu (14 EUR/směr) nebo jeďte busem do Girony a pak vlakem (10 EUR/směr).

 • Rezervace: přímo na stránkách Ryanair
 • Dostupnost: listopad – prosinec 2016
 • Nejlevnější termíny:
  • 5. – 9. 12. za 1042 Kč
  • 14. – 18. 11. za 1188 Kč
  • 21. – 25. 11. za 1188 Kč
  • 9. – 12. 12. za 1216 Kč
  • 12. – 16. 12. za 1216 Kč
  • 25.- 28. 11, za 1239 Kč
  • 7. – 11. 11. za 1250 Kč
 • Zavazadla: v ceně letenky je 1 ks palubního zavazadla o maximálních rozměrech 55 x 40 x 20 cm a zároveň i 1 ks malého příručáku s limity 35 x 20 x 20 cm

Ubytování v Barceloně

Nejjednodušší cestou, jak nalézt střechu nad hlavou v Barceloně je jistě Booking. Určitě se podívejte na tuto prima tříhvězdu ležící jen kousek od vyhlášené katedrály Sagrada Familia. Další variantou může být pohodová travelodge pár minut od moře. A pokud stále studujete, nevadí Vám kontakt s dalšími batůžkáři a jde Vám hlavně o cenu, pak určitě zvolte tento superlevný hostel, kde nabízí sdílené pokoje i se snídaní, kterou už sdílet nemusíte, za 335 Kč/os/noc. 😉

Jak do Bratislavy?

Do Bratislavy se velice jednoduše dostanete žlutými busy Student Agency. Například z Prahy se bez jakýchkoliv slev dostanete za 340 Kč, zatímco z Brna už za 190 Kč.

Co dělat v Barceloně?

Město je spjato s architektem Antoniem Gaudím, jenž výrazně ovlivnil dnešní vzhled města hned několika stavbami. Za tu nejznámější lze jistě považovat chrám Sagrada Familia, který sice stále nebyl dostavěn, a to je ve výstavbě již od roku 1822. Jeho kompletní dokončení se plánuje na rok 2026, tedy sté výročí úmrtí Gaudího. Stavba je přitom financována pouze z darů a příspěvků věřících či turistů. Jelikož se jedná o nejmonumentálnější stavbu ve městě, která se majestátně tyčí nad ostatní okolní budovy, tak určitě můžeme doporučit vystoupat do některé z jeho věží. Mezi další známé Gaudího stavby se řadí Casa Milá (poslední architektova světská stavba) a Casa Batlló. V obou případech se jedná o secesní měšťanské domy, postavené na konci 19. století a dnes zapsané na seznamu světového dědictví Unesco. Gaudí taktéž projektoval rozsáhlý park Guell na úpatí hory Turó del Carmel. Park je orientován směrem k moři a kromě krásných výhledů na blankytnou modř v dáli nabízí svým návštěvníkům také možnost obdivovat nespočet drobných architektonických prvků.

Barcelona je i městem s velmi bohatou historií, kterou můžete blíže poznat na náměstí Placa del Rei v Muzeu historie, v jehož útrobách je možné vidět i vykopávky z římské doby. Další památky, tentokráte gotické naleznete například ve čtvrti Barrio Gótico, tam nezapomeňte hlavně na budovu radnice nacházející se na náměstí Placa Sant Jaume. Pravděpodobně nejhezčí gotický prvek ve městě se skrývá v podobě kostela Santa Maria del Mar. Opomenout by milovníci architektonických skvostů neměli ani jeden z nejstarších kostelů ve městě zvaný El Pi.

Nedaleko přístavu leží loděnice Les Drassanes, zbudované již ve středověku. Dnes se řadí mezi jedny z vůbec nejzachovalejších svého druhu. Naleznete v nich mimo jiné i Námořní muzeum. V přístavu se zaměřte i na památník Kryštofa Kolumba na úpatí nejživější bulváru ve městě – Las Ramblas. Šedesátimetrový železný sloup je sice otočen k městu zády, ale ukazuje Evropanům cestu do Ameriky. Další neopomenutelnou atrakcí v přístavu je stojí i L´Aquarium, tedy ohromné mořské akvárium řadící se mezi největší akvária v Evropě.

Ovšem vůbec nejnavštěvovanějším barcelonským muzeem je Museum Picasso nacházející se v palácích Palau Aguilar a Palau del Baró de Castellet.

Milovníci sportu jistě neopomenou stadion Camp Nou, tedy domov slavného fotbalového klubu FC Barcelona, který je se svou kapacitou takřka 100 000 diváků největším fotbalovým svatostánkem na starém kontinentě. Na stadionu se snadno dostanete do muzea Camp Nou anebo můžete absolovat tzv. Camp Nou experience během níž nahlédnete i do zázemí a pod pokličku všeho podstatného, co se děje s Vašimi hvězdami před utkáním či po něm. Navštívit samozřejmě můžete i Estadi Olympic, kde se v roce 1992 uskutečnily 25. letní olympijské hry.


Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)