Azory z Berlína za 2 295 Kč
12.9.2017

Azory z Berlína

2295

O této nabídce

Vydejte se během listopadových dní do oblasti Makaronézie ležící ve vodách Atlantského oceánu. Málo kdo si pod tímto antickým pojmem asi představí konkrétní destinaci, jedná se však o ostrovy ležící na západ od Evropy i Afriky, přičemž dnes správně patří Španělsku a Portugalsku. A právě na portugalské zámořské autonomní území v podobě Azorských ostrovů Vás může zavést kombinace letenek irského dopravce Ryanair s odlety z Berlína. Letenky s přestupy v Lisabonu Vás vyjdou na pěkných  2 295 Kč. Cestou zpátky díky delšímu času na přestup můžete určitě vyrazit i do hlavního portugalského města a ochutnat třeba vyhlášené krémové koláčky „pastéis de Belém“.

Na největším Azorském ostrově Sao Miguelu přistanete v hlavním městě Ponta Delgada ležícím na jihozápadním pobřeží. Povrch ostrova je vcelku hornatý a nacházejí se na něm i dvě již neaktivní sopky. Zajímavý je především kráter stratovulkánu Furnas, v jehož okolí se vyskytují horké prameny a gejzíry. Azorské ostrovy zatím nejsou ještě masově postiženy turismem, takže toho využijte dokud je čas…

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce Ryanair
 • Zavazadla:  1 ks většího příručáku s limity 55 x 40 x 20 cm a 1 ks menšího limitovaného na rozměry 35 x 20 x 20 cm
 • Dostupnost: listopad 2017
 • Routing a termíny:
  • Berlín – Lisabon – Berlín
   • 20. – 28. 11. za 1 147 Kč
   • 20. – 25. 11. za 1 147 Kč
   • 21. – 29. 11. za 1 147 Kč
  • Lisabon  – Ponta Delgada – Lisabon
   • 20. – 28. 11. za 1 147 Kč
   • 20. – 25. 11. za 1 147 Kč
   • 21. – 29. 11. za 1 147 Kč
 • Tip: kupujte jako dvě zpáteční letenky

Ubytování

Střechu nad hlavou seženete na ostrově velmi jednoduše skrze Booking nebvo srovnavač služeb Trivago. Případně se zkuste mrknout i na portál AirBnB, kde naleznete taktéž několik zajímavých nabídek na ubytování v soukromí.

My bychom hlavu složili v těchto sympatických a skvelě hodnocených apartmánech za 587 Kč/os./noc. také nás zaujalo toto stylové ubytko za 887 Kč/os./noc včetně snídaně.

Počasí

Na Azorských ostrovech panuje oceánské klima, takže výkyvy teplot jsou zde minimální. Během jedenáctého kalendářního měsíce můžete očekávat  teplotu vzduchu kolem 20 °C. zatímco okolní vody Atlantského oceánu by se měly pohybovat těsně pod touto hranicí. Otužilejší jedinci si tedy do báglu nezapomenou přibalit plavky..

Autopůjčovna

Přestože ostrov Sao Miguel není nikterak rozlehlý, tak ho nejlépe prozkoumáte za pomoci vlastního auťáku. Od západu na východ má ca 90 km a po pobřeží kolem ostrova se line hlavní silnice s označením EN1-1A. Určitě mrkněte do naší autopůjčovny na aktuální nabídku.

Jak do Berlína

Do německé metropole se z Prahy dostanete velice jednoduše za pomoci autobusových dopravců jako jsou Flixbus nebo Regiojet. Na palubě zelených resp. žlutých autokarů se lze dopravit až přímo na letiště Schönefeld v cenách začínajících kolem 500 Kč za jednosměrnou jízdenku. Postačí jet prvním časně ranním spojem, který navazuje na odlet letadla i s lehkou rezervou. Jestli Vám bude stačit se dopravit do centra města, tak seženete jízdenku za 390 Kč. Ze zastávky ZOB se na Schönefeld dostanete U-Bahnem U2 (z Kaiserdamm na Zoologischer Garten) a následně regionální vlaky RE 7 nebo RB 14. Cena jízdenky je pro zóny ABC je 3,30 € a cesta by neměla trvat déle než 45 minut. 

Náhled letenky z Berlína do Lisabonu za 1 147 Kč

​​​​​​​Náhled letenky z Lisabonu na Azory za 1 147 Kč

Azory z Berlína za 2 295 Kč
Azory z Berlína za 2 295 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)