Azorské ostrovy z Vídně po celý rok od 4 274 Kč
19.2.2019

Azorské ostrovy z Vídně po celý rok

od 4 274

O této nabídce

Hurá za zážitky a dobrodružstvím na takový „malý Nový Zéland“ v Evropě neboli na Azorské ostrovy. V nabídce portugalského národního dopravce TAP se objevily ještě levnější letenky než tomu bylo na začátku letošního roku a nyní zpáteční letenky z Vídně na ostrovy Sao Miguel a Terceira pořídíte za super ceny začínají na 4 274 Kč (v případě Terceiry) resp. 4 405 Kč (Sao Miguel). Termínů je mání více než dost po čas celého kalendářního roku 2019 (s výjimkou letních prázdnin – tam seženete za nejlevnější ceny jen pár možností k výletu na Terceiru). Vybírejte je však pečlivě, některé kombinace obsahují delší (i noční) stopover v Lisabonu. Na druhou stranu to však leckdo ocení a využije k rychlé návštěvě města a pošmáknutí si na výborných „pastel de nata“.  Mějte také na paměti, že základní tarif TAPu obsahuje jen příruční zavazadlo. Odbavené je pak za příplatek 514 Kč/ks/směr.

Na největším Azorském ostrově Sao Miguelu přistanete v hlavním městě Ponta Delgada ležícím na jihozápadním pobřeží. Povrch ostrova je vcelku hornatý a nacházejí se na něm i dvě již neaktivní sopky. Zajímavý je především kráter stratovulkánu Furnas, v jehož okolí se vyskytují horké prameny a gejzíry. Opomenout byste neměli ani okolí jezer Lagua das Etoas, kde si budete pro změnu připadat jako někde ve Skotsku, či návštěvu čajových plantáží Gorreana. A pokud se budete chtít vykoupat, ale okolí vody Atlantiku jsou na vás moc studené, zamiřte na Ponta da Ferrarria, kde do oceánu vytékající termální prameny a příjemná koupačka čeká nejenom na otužilce.

Pokud si vyberete pro svou dovolenou naopak o něco klidnější  Terceiru – 3. největší ostrov, tak byste neměli vynechat koupačku na písečných plážích u Praia de Vitoria, návštěvu vulkanické jeskyně Alagar do Carvao či trail zvaný Misterios Negros v přírodním rezervaci Florestal Parcial de Serra. Vydat se můžete i na širý oceán pozorovat delfíny a hlavně velryby.

Ubytování

Na větším z ostrovů (Sao Miguel) bychom si vybrali tuto pěknou vilku s bazénem na severním pobřeží za 450 Kč/os./noc, zatímco na Terceiře se mrkněte na tento fantasticky hodnocený apartmán za 636 Kč/os./noc. Kopec dalších nabídek naleznete klasicky na Bookingu a Hotels.com.

Autopůjčovna

Přestože ostrovy Sao Miguel ani Terceira nejsou nikterak rozlehlé, tak je nejlépe prozkoumáte za pomoci vlastního auťáku. Sao Miguel má od západu na východ má ca 90 km a po pobřeží kolem ostrova se line hlavní silnice s označením EN1-1A a Terceira je ještě menší. Určitě mrkněte do naší autopůjčovny na aktuální nabídku.

 

Náhled letenky z Vídně do Ponta Delgady za 4 430 Kč

Azorské ostrovy z Vídně po celý rok od 4 274 Kč

Náhled letenky z Vídně na Terceiru za 4 274 Kč

Azorské ostrovy z Vídně po celý rok od 4 274 Kč


Bude se hodit

Letiště Vídeň (VIE)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)