Alžírsko za 4 877 Kč
1.8.2017

Alžírsko

O této nabídce

Pro dobrodružné cestovatele tu máme další speciální nabídku. Tentokráte se můžete vydat do největší africké země  – Alžírska. V rámci tarifu společnosti Alitalia si zaletíte z Mnichova do hlavní města této bývalé francouzské kolonie – Alžíru za velmi hezkých 4 877 Kč. Přičemž v ceně máte odbavené zavazadlo a termínů, kdy se lze na dovolenou vydat je opravdu mnoho napříč celou druhou polovinou kalendářního roku 2017 i v roce dalším. Cestou Vás čeká jen krátký přestup v Římě, kde lze naplánovat i delší stopover. Doporučujeme se však pohybovat zejména v hustě osídlené pobřežní oblasti u Středozemního moře a necestovat zcela individuálně, nýbrž v partě.

Alžírsko disponuje především zajímavým kulturně-historickým bohatstvím. Naleznete zde antické památky z dob Féničanů i Římanů a posléze i z éry Byzantské říše. Za ty nejzachovalejší jsou považovány Hippo Regius v Annabě, Djemila v Sétifu nebo Calama – v bývalé římské provincii Numídie – v místech dnešního města Guelma. Ikdyž jsou zdejší pláže atraktivní, tak zde chybí větší podpora cestovního ruchu a nejsou nikterak speciálně vybavené. Přesto byste si však během výletu měli užít i koupačku ve vodách Středozemního moře ať už v Annabě či Skikdě na východě nebo v Ghazouetu na západě. Příjemné a moderní prostředí Vám dopřejí i městské pláže v Oranu (druhém nejdůležitější městě na pobřeží hned po metropoli). Nedaleko hlavního města se na pobřeží nachází i resortní sídlo Sidi Fredj. Zatímco větší odvážlivci a dobrodruzi se mohou vydat do vnitrozemského pohoří Ahaggar, kde se dá velmi dobře trekovat (leží však v jižní části Alžírska, takže bude horší doprava). Zavítat lze i do oblasti známé jako Kabýlie a národního parku Djurdjura. Tam se k nebi tyčí i dvoutisícové vrcholky, které však v zimě bývají pokryty sněhem. Celá oblast Kabýlie je daleko zelenější než zbytek Alžírska a budete se zde cítit tak trochu jako v jiném kraji (k berberskému etniku Kabylů se navíc hlásí přes 4 miliony místních obyvatel, kteří usilují o kulturní a jazykovou autonomii).

Ubytování

Přestože se Alžírsku začíná pomalu otevírat více i turistům, tka nabídka ubytovacích kapacit je vcelku zoufalá. Když mrknete na starý známý Booking tak budete jistě překvapeni vcelku úzkým okruhem nabídek. To spíše zavítejte na stránky srovnavače Trivago, který sdružuje více nabídek napříč zemí. Anebo dejte šanci AirBnB, které je i v Alžírsku na velkém vzestupu a možnostmi složit hlavu v přímo v apartmánu u místních nebo si ho celý pronajmnout  se to na webu hemží.

Víza

Byrokratická povinnost ve formě víza cestovatele dychtivé po Alžírsku bohužel nemine. Občané České republiky si musí obstarat vízum na ambasádě v Praze ať již cestují do této bývalé francouzské kolonie za jakýmkoliv účelem. Pokud délka Vašeho pobytu nepřekročí 90 dní, tak Vám postačí základní forma, která však stojí 1 800 Kč. Více informací o vízech a podkladech, které k jejiczh vyřízení budete potřebovat naleznete na těchto stránkách.

 

Očkování

Žádné očkování není vyloženě povinné, takže Váš mezinárodní očkovací průkaz na letišti nikdo kontrolovat nebude. Ovšem určitě je doporučeníhodné mít profylaxi před žloutenkou typyu A i B. Pokud se považujete za náchylnějšího jedince, tak ani včelka proti břisnímu tyfu nemusí přijít na škodu.Samozřejmostí by mělo být očkování proti tetanu, které byste však měli mít již z mládí (přeočkování se doporučuje každých 10 až 15 let – tak zapátrejte v paměti nebo průkazu).


Autopůjčovna

Alžírsko je opravdu rozlehlá země, dokonce 11. největší za světě (byť jeho podstatnou část tvořé neobydlená Sahara). Projet pobřeží Středozemního moře pak znamená najet více než 1 200 km, tolik asi ilustračně k tomu, proč se zde vyplatí si zde půjčit auťák. Pak se již po vlastní ose vydáte do interesantních míst právě pro Vás. Doporučili bychom si zapůjčit automobil již přímo na letišti po příletu. Aby tam na Vás čekal, tak si stačí vybrat v naší autopůjčovně.

 

Jak do Mnichova

Pokud se do Pokud se dohodnete v bandě, tak je nejlepší vyrazit do Mnichova ve vlastní káře.  Pokud však preferujete cestu neosobním dopravním prostředkem nejsnáze dostanete z Prahy na palubách žlutých resp. zelených autobusů společností Regiojet nebo Flixbus. Jednosměrná jízdenka do centra města Vás vyjde na 380 Kč a pokud byste se rádi svezli až na letiště, tak zaplatíte za cestu 590 Kč. 

Náhled letenky z Mnichova do Alžíru za 4 877 Kč

Alžírsko za 4 877 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)