2v1: Zambie a Zimbabwe za 10 649 Kč
22.8.2017

2v1: Zambie a Zimbabwe

O této nabídce

Britské aerolinky ve spolupráci s africkými Kenya Airways vybízejí k velmi zajímavé dovolené na pomezí Zambie a Zimbabwe. V rámci jejich tarifů se dostanete do města Livingstone ležícího při vyhlášených Viktoriiných vodopádech za ceny od 10 649 Kč z Vídně, o trochu dráž jsou k dispozici i termíny z Berlína.

Samotné město bylo pojmenováno po skotském cestovateli Davidu Livingstonovi, který v polovině 19. století na řece Zambezi objevil tyto majestátní vodopády, které dnes tvoří hranici mezi zmíněnou Zambií a Zimbabwe. Nedaleko odsud se nachází i státní hranice s dalším státem – Botswanou. Tam se určitě také vypravte, jelikož k tomu není třeba víza a pouhých 80 km vzdáleném městě Kasane se nachází brána do národního parku Chobe. Ten je vyhlášený především pro velká stáda slonů, která tomto území vyskytují, ale i nástěnné alby na skalních útvarech, jež zde zanechali původní obyvatelé Sanové neboli Křováci. Mnoho zástupců z řad zvířeny naleznete i v národním parku Hwange ležícím jižněji na hranici mezi Botswanou a Republikou Zimbabwe, dříve známou pod přízviskem Jižní Rhodésie. Do jejího průmyslového centra a zároveň druhého největšího sídla Bulawayo se od Viktoriiných vodopádů dostanete vlakem (sídlí tam i železniční muzeum) a trochu se vrátíte v čase do minulého století (viz. tato stránka). Cestu z jižního Zimbabwe si můžete busem protáhnout až do jihoafrického Johannesburgu. Odkud Vám poletí letadlo zpátky do Evropy. Takovouto open-jaw letenku si naplánujte třeba v termínu 19. 2. – 7. 3. za 13 044 Kč >> REZERVUJ ZDE

Ubytování

Ubytování během celého výletu závisí především na celkovém itineráři, který si naplánujete. Spolehnout se však můžete na pomocníka ve formě Bookingu, který poslouží i v těchto oblastech. Další nabídku ubytování naleznete na stránkách srovnavače Trivago. Poměrně překvapivě se vcelku dost možností nachází i na serveru AirBnB.

My bychom si pro první noci v Livingstonu vybrali za základnu tento slušný guesthouse za 519 Kč/os./noc včetně snídaně. Zajímavě pak vypadají i cool stany v tomto tříhvězdovém resortu. Noc v mobilnín příbytku Vás vyjde na 497 Kč/os./noc.

Víza

Takřka v každém případě se Vám po příletu na letiště Livingstone vyplatá žádat o nová KAZA Uni-Visa. Jedná se o společné vízum Zambie a Zimbabwe, které začalo platit na sklonku loňského kalendářního roku. Za poplatek 50 USD (mějte raději připravenou hotovost) získáte 30ti-denní vízum a hranici mezi oběma zeměmi můžete překračovat libovolně. Více o tomto relativně novém projektu se dočtete na těchto stránkách. Pokud má někdo z cestovatelů vlastní zkušenost, tak budeme rádi, když se o ni podělí v komentářích (do prosince 2016 stálo jednovstupové do Zambie 50 USD a do Zimbabwe 30 USD, vícevstupová pak 80 USD a 45 USD).

Pokud se rozhodnete pořádně cestovat, tak v okolních zemích nebudete kromě Uni-Visa žádná další potřebovat. Jelikož s Botswanou i Jihoafrickou republikou má Česká republika dohodu o bezvízovém vstupu. tedy za předpokladu, že v zemích budete za účelem turismu a Váš pobyt nepřesáhne 90 dní (v případně prvně jmenované země kumulativně během kalendářního roku).

EDIT (23/8 11.51): Se zmíněnými KAZA UniVisa můžete navštívit i Botswanu, ale pouze na denní trip. Pokud byste na jejím území strávili noc, tak při návratu do Zambie či Zimbabwe si musíte zaplatit nové jednovstupové vízum. Dle aktuálních informací z Livingstonu na tamějším letišti došly samolepky UniVisa a čeká se na doplnění stavu. Proto se před cestou informujte o jejich dostupnosti na těchto stránkách. To je holt Afrika…

Očkování

Při cestě do jižní Afriky se nemusíte nijak zvlášť obávat. Určitě si vystačíte s cestovatelským základem v podobě vakcinace proti žloutence typu A i B. Na rozdíl od rovníkových oblastí Afriky zde není povinnost očkování proti žluté zimnici. Pokud se budete pohybovat především ve venkovských oblastech, tak nebude od věci popřemýšlet o ochraně proti choleře. To ovšem již záleží na každém z Vás…


Jak do Vídně

 

Nejsnazší cesta do Vídně je z Prahy i Brna s autobusovými dopravci RegioJet Flixbus. Žluté autobusy provozují na trati více linek, takže si bohatě vyberete jestli si necháte časovou rezervu na kafe v centru Vídně nebo budete chvátat rovnou na letiště. Jednosměrné jízdenky z Prahy začínají na 299 Kč, zatímco z Brna pak na 200 Kč.

Z centra města se na letiště dostanete například pohodlně rychlodráhou S7 odjíždějící z Florisdorfu. Zakoupit si musíte dvě jízdenky (vnitroměstskou za 1,70€ a druhou pro vnější oblast města za 2,20€).

Pokud preferujete přímou cestu na letiště bez zastávky v centru Vídně, tak i to je možné. Žluté autobusy Vás zavezou až přímo na letiště Schwechat z Prahy za 590 Kč, zatímco z Brna za 340 Kč.

Jak do Berlína

Nejrychlejší spojení mezi Prahou a Berlínem se nabízí v podobě využití některého z četných spojů společností Regiojet nebo Flixbus. Na této trase operuje ještě například Eurolines, jen má nižší frekvenci jízd. Ceny za jednosměrnou jízdenku do centra začínají na 390 Kč. Alternativně by šlo využít i vlakového spojení Českých drah.

Z centra německé metropole na letiště Tegel dostanete jednoduše autobusy městské hromadné dopravy na linkách 109 a 128 anebo Expressbusem s označením X9. Letiště se nachází v tarfiní zóně B, tudíž Vám postačí jízdenka za 2,8 €

Přestup v Londýně

Dejte si dobrý pozor na routing. V některých variantách je nutný přesun mezi londýnskými letišti Heathrow a Gatwick. Mezi oběma letišti jezdí 6x do hodiny autobusová spojení National Expressu (doba jízdy ca 65 minut a ceny začínají za 19 Ł). Když delší pauzu využijete k návštěvě centra města, tak z Heathrow jeďte metrem a následně na Gatwick vyražte ze stanice Victoria vlakem za 17,7 Ł (30 minut jízdy).

Náhled letenky z Vídně do Livingstonu za 10 649 Kč

2v1: Zambie a Zimbabwe za 10 649 Kč

Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)