2v1: Omán + Srí Lanka z Mnichova za 12 996 Kč
5.3.2019

2v1: Omán + Srí Lanka z Mnichova

12 996

O této nabídce

Poměrně zajímavou kombinaci pro všechny dobrodružné duše aktuálně nabízí společnost Oman Air. Základní zpáteční letenky z Mnichova na Srí Lanku pořídíte za 12 431 Kč, ale o poznání zajímavější možnost je prodloužení stopoveru na jihovýchodním pobřeží Arabského poloostrova v sultanátu Omán za drobný příplatek. Rázem máme parádní kombinaci 2v1 čili Omán + Srí Lanku za 12 996 Kč, což je opravdu velmi povedené combo. Vybírat můžete z termínů od března do června letošního roku a jistě pozitivní zprávou je půlroční zrušení víz na Srí Lance pro české cestovatele s platností od 1. dubna.

Omán dosud patří mezi ty méně objevené země a rozhodně by jeho návštěva neměla uniknout žádnému milovníku Středního východu. Jedná se o velice rozmanitou zemi, kde se snoubí tradiční islámská kultura s moderními prvky západního života. Pestrá je zde taktéž příroda, kdy koupačku na téměř soukromých plážích můžete hravě vyměnit za výlet na velbloudovi (či v jeepu) do pouště nebo treky v pohoří Hajar.

Během jara si můžete užívat si na Srí Lance nádherných pláží  jižním pobřeží v Mirisse či Tangalle resp. se vydat na východ za vlnami do Arugam Bay, kde jsou téměř ideální podmínky pro surfing. Ke Srí Lance také patří neodmyslitelně sloni – za nimi se vydejte do národního parku Udawalawe. Odtud je to již relativně kousek do hornaté oblasti ve vnitrozemí, která nám osobně uchvátila nejvíce. Divoká příroda, nezapomenutelné jízdy po lokální železnici s dechberoucími výhledy na okolní zelenou krajinu s nekonečnými čajovými plantážemi, odkud pochází jeden z nejlepších čajů na světě, i mnoho kopců a pahorků vybízejících k nejedné pěkné túře! Navštívit se vyplatí i tzv. „kulturní trojúhelník“ ležící mezi městy Kandy, Polonnaruwa a Anurádhapura. Větší dobrodruzi pak zavítají i na turismem zatím ne tolik poznamenaný sever ostrova a tamějšího centra v Jaffně.

Ubytování

V Ománu se určitě nebojte stanovat. Ušetříte tak nemalý finanční obnos, neboť bydlo v solidním hotelu nepatří v Ománu mezi ty nejlacinější položky. Na druhou stranu, co budete investovat do střechy nad hlavou na Arabském poloostrově, to se zase ušetříte později na Srí Lance, kde seženete solidní ubytko za pakatel.

V Muscatu bychom si vybrali tento tříhvězdový Tulip Inn za 711 Kč/os./noc včetně snídaně, zatímco na jihu Srí Lanky mrkněte na tento parádní resort na pláži za 241 Kč/os./noc. Další nabídky hledejte tradičně na Bookingu či Hotels.com.

Víza

Ománská víza pro krátkodobý pobyt do 10 dní pořídí občané České republiky za 5 OMR (cca 288 Kč). Zažádat o víza musíte online na této stránce. Pokud byste měli v plánu zůstat v Ománu více než 10 dní, bude potřeba vybrat varinatu měsíčního povolení k pobytu, která vás vyjde na čtyřnásobnou cenu – tj. 20 OMR.

A co se týče Srí Lanky budete profitovat z nově zavedeného půlročního opatření na podporu turistického ruchu ve vedlejší sezoně, které zbavuje nejen občany České republiky povinnosti žádat o srílanská víza! Ta obdržíte zdarma po příletu na letiště v Colombu. Nová směrnice vstupuje v platnost 1. dubna, takže pokud přiletíte dříve (např. první příkladová kombinace) budete si muset zažádat o vízum předem na této stránce za 35 USD.

Autopůjčovna

V Ománu je vlastní kára prostě „must have“. Veřejná doprava příliš nefunguje a taxíky jsou z těch dražších, proto výrazně doporučujeme půjčit si auťák v naší autopůjčovně.

 

Náhled letenky z Mnichova do Ománu a na Srí Lanku za 12 996 Kč

2v1: Omán + Srí Lanka z Mnichova za 12 996 Kč


Bude se hodit

Letiště Mnichov (MUC)

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Už ti letenky nikdo nevyfoukne
Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)