2v1: Hongkong + Peking z Mnichova za 10 805 Kč
6.11.2018

2v1: Hongkong + Peking z Mnichova

10805

O této nabídce

Naplánujte si výlet do Hong Kongu a cestou se ještě na pár dní zastavte v hlavním městě Čínské lidové republiky – v Pekingu. Zajímavou kombinaci letenek si poskládáte u dopravce Air China za 10 805 Kč s odletem z bavorského Mnichova, přičemž v ceně máte samozřejmě i odbavené zavazadlo. K dispozici je velké množství termínů v první polovině příštího kalendářního roku, takže si vybere skutečně každý, kdo by se rád podíval na Dálný východ. Pokud vám Peking náhodou nevoní anebo jste jeho návštěvu již absolvovali, tak se s chutí vydejte rovnou na jih Číny do Hongkongu.

Ubytování

V Pekingu bychom se ubytovali v tomto pěkném čtyřhvězdovém hotelu za 795 Kč/os./noc. Jednoduchou volbou je i tento dobře hodnocený hotel poblíž Lama Temple za 738 Kč/os./noc. Po přeletu do Hong Kongu bychom nalezli zázemí v tomto skromném guesthousu v srdci města za 393 Kč/os./noc anebo využili možnosti nocovat v tomto oblíbeném hotelu z řetězce Ibis za 1 132 Kč/os./noc.Další nabídky hledejte na osvědčených serverech Hotels.com a Booking. 

Víza

V případě návštěvy Hong Kongu nepotřebují občané České republiky vízum. Abyste se mohli podívat cestou i do Pekingu, tak budete potřebovat tranzitní vízum. O něj však zdarma zažádáte po příletu do Pekingu. V pevninské Číně si lze s tímto typem víza udělat zastávku až na 144 hodin. Také je třeba mít dopředu zarezervované ubytování neb úředníci na přepážce jsou velmi zvídaví. 

Jak do Mnichova

Pojedete-li v bandě, tak je nejlepší vyrazit do Mnichova ve vlastní káře. Pokud však preferujete cestu neosobním dopravním prostředkem nejsnáze dostanete z Prahy na palubách žlutých resp. zelených autobusů společností  Regiojet nebo  Flixbus. Jednosměrné jízdenky do centra města začínají na 269 Kč a pokud byste se rádi svezli až na letiště, tak zaplatíte za cestu 575 Kč. Jestliže budete přískok kupovat s dostatečným předstihem, zkuste se podívat i na vlakový spoj  ČD. Přímý spoj z Prahy do Mnichova vyjde na 365 Kč.

Náhled letenky z Mnichova do Pekingu a Hong Kongu za 10 805 Kč

2v1: Hongkong + Peking z Mnichova za 10 805 Kč

guest
3 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Jarda

Můžete mně najít dvě letenky, odlet kolem 01.6.2019. Ale pobyt v Číně 3 – 4 dny a v Hongkongu jen 2 až maximálně 3 dny a hned návrat do Mnichova. Takže optimálně týden, maximálně 8 dnů? Přílet musí být maximálně do 09.6, když se Vám podaří start o pár dnů předsadit dříve, tak návrat do 6., 7. června 2019 .A nebo termín od 22.6. (včetně) – do konce akce v závěru června, stejná délka, tedy celkem maximálně 7,8 dnů.

Jarda

Peking také spadá do možnosti udělení 144 hodinového tranzit víza??? Kde je to prosím uvedeno?
144 hodinový bezvízový tranzit
Občané určitých zemí, kteří jsou držiteli mezinárodního cestovního dokladu příslušné země a platné navazující letenky či jízdenky do třetí země nebo oblasti (včetně Hong Kongu a Tchaj-wanu) s odletem/odjezdem během 144 hodin s potvrzenou rezervací místa, mohou v určitých místech vstoupit do země bez nutnosti žádat o vízum a mohou v příslušné oblasti bezvízového pobytu strávit dobu nepřesahující 144 hodin.
Seznam zemí, jejichž občané mohou využít 144hodinový bezvízový tranzit, je stejný jako seznam zemí pro 72hod. bezvízový tranzit.
Oblasti bezvízového pobytu: město Šanghaj, provincie Jiangsu a provincie Zhejiang. Osoby využívající 144hod. bezvízový tranzit mohou pro vstup nebo výstup zvolit kterékoliv z daných míst: Shanghai Pudong International Airport, Shanghai Hongqiao International Airport, Shanghai Port International Cruise Terminal, WuSongKou International Cruise Terminal, Shanghai Railway Port nebo Nanjing Lukou International Airport, Hangzhou Xiaoshan International Airport.

Antonin

Dobré odpoledne, Jardo,

koukám, že jste stejně jako v případě Ománu máte bohužel nepřesné informace. Na konci předešlého kalendářního roku byly oblasti umožňující až 144hod. bezvízový tranzit rozšířeny o města Peking a Tianjin + provincii Hebei. Dočtete se o tom třeba zde -> https://www.travelchinaguide.com/cityguides/beijing/144hours-visa-free.htm

Případně přijeďte do Prahy, zajdeme spolu na pivo (rád si od cestovatelského guru Vašeho typu poslechnu kupu jistě heroických historek z více či méně divokých dobrodružství tam někde v dálavách) a jako bonus Vám pak ukážu svůj cestovní pas s razítkem z pekingského letiště, kde jsem letos v srpnu získal tranzitní vízum na 144 hodin. 🙂

S přáním příjemného čtení o aktuální tranzitní politice v Pekingu třeba u odpolední kávy

Tonda

Už ti letenky nikdo nevyfoukne

Nejlepší akce aerolinek jsou pryč často i během několika minut a bohužel se nikdy nedostane na každého. Nastav si naše e-mailové notifikace, stáhni si appku a o každé akci budeš zaručeně vědět jako první. Jen blázen dává svým soupeřům dobrovolně náskok, no ne? :)
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)