Southwest Airlines

Southwest Airlines

Southwest Airlines (WN) je americká nízkonákladová aerolinka, která byla založena v roce 1967. Jedná se o největší nízkonákladovku na světě. Létá po celých Spojených státech amerických včetně Havaje, do Střední Ameriky a také do Karibiku. Svou hlavní základnu má v Dallasu (DFW). V roce 2018 přepravila nejvíce domácích pasažérů na území Spojených států.
  • Příruční zavazadlo osobní věc o rozměrech 40 × 34 × 20 cm, příruční zavazadlo o rozměrech 60 × 40 × 25 cm a 2 ks odbavených zavazadel do 22,6 kg/ks
  • Občerstvení zdarma na letech delších než 284 km
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.southwest.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 24 hodin před plánovaným odletem. Check-in si můžete udělat přes stránky aerolinky nebo přes mobilní appku. Další možnosti jsou check-in u samooblužného kiosku nebo u přepážky na letišti.

Southwest Airlines nepřiřazují během check-inu konkrétní sedadlo – jedná se o tzv. „open seating“ (neboli „kdo dřív přijde, ten si vybere lepší místo“). To znamená, že po příchodu na palubu letadla (boarding probíhá po skupinách) si můžete vybrat z kteréhokoliv neobsazeného místa.

Naše recenze

Pionýr na poli nízkonákladové dopravy v USA. Southwest jsou největší lowcostovou aerolinkou na světě, disponuje robustní flotilou čítající téměř 800 letadel a pravidelně se umisťuje na předních příčkách žebříčků v počtu přepravených pasažérů.

Letecká společnost obsluhuje hustou síť destinací napříč celými USA! Palec nahoru na štědrou zavazadlovou politiku, bezplatný check-in (online i na letišti). Zajímavostí je také koncept seatingu bez přiřazení konkrétního místa na palubě.

Zavazadla

Southwest je velmi štědrá aerolinka, co se zavazadlové politiky týče. V ceně letenky totiž máte jednu osobní věc o rozměrech 40 × 34 × 20 cm, příruční zavazadlo o rozměrech 60 × 40 × 25 cm a dvě odbavená zavazadla do 22,6 kg/ks.

Další zavazadlo je za příplatek 75 USD.

Nákup letenek

Letenky kupujte přímo přes náš vyhledávač.

Kontakt

Telefon: 1-800-435-9792

Southwest můžete kontaktovat emailem skrze rozcestník na jejich webových stránkách.

Služby

Na letech delších než 176 mil (284 km) máte občerstvení a nealkoholické nápoje zdarma. U kratších letů je k dispozici pouze čistá voda. Alkoholické nápoje jsou za příplatek (zpravidla 6 – 7 USD).

Také změna letu je zdarma, zaplatíte pouze případný rozdíl v ceně letenek (pokud je nová letenka levnější, bude vám vrácen přeplatek).

Destinace

Southwest Airlines látají po téměř celých Spojených státech amerických včetně Havaje. Dále také do vybraných destinací v Karibiku a Střední Americe. Celkem létají do 11 zemí a na 120 letišť.

Flotila

Ve skutečně robustní (zároveň však zcela unifikované) flotile aerolinky Southwest, čítající téměř 800 strojů, najdete letadla typu Boeing 737-700, Boeing 737-800, Boeing 737 MAX 7 a Boeing 737 MAX 8.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)