Air Greenland

Air Greenland

Air Greenland (GL) je hlavní grónská aerolinka. Založena byla již v roce 1960, tehdy jako Grønlandsfly, skandinávským dopravcem SAS a dánskou těžařskou společností. Společně s Icelandairem se aktuálně jedná o dvě jediné letecké společnosti, které spojují Grónsko s Evropou. Kromě letů na Island a do Dánska provozuje také lokální lety po největším ostrově světa.
  • Příruční zavazadlo max. rozměry 55 × 40 × 23 cm a hmotnost 8 kg
  • Občerstvení ano – zdarma na všech letech
  • Hodnocení
  • Oficiální web https://www.airgreenland.com/

Check-in a seating

Online check-in se otevírá 22 hodin před plánovaným časem odletu a zavírá 60 minut před odletem. Odbavení na letišti je zdarma.

Seating je zdarma s výjimkou letenek vystavených v nejnižším tarifu „Takuss“ – cena za výběr sedadla podléhá poplatku od 75 DKK.

Naše recenze

Pokud poletíte do Grónska, bude to pravděpodobně právě na křídlech Air Greenland. V akcích, které se několikrát ročně objeví, lze pořídit zpáteční letenky z Kodaně za ceny od 10 tisíc Kč. Příjemné je odbavené zavazadlo, které obsahují všechny letenky již ve svém základu a při cestě do Grónska je rozhodně hodí. Také občerstvení na letech neurazí.

V rámci promo tarifu „Takuss“ pořídíte letenky s dlouhými layovery v Kangerlussuaqu, které se hodí k prozkoumání jeho okolí (viz program Fly n Sleep). Zároveň se jedná jedná o právě ty nejlevnější letenky do Grónska.

Zavazadla

Všichni cestující si s sebou na palubu mohou vzít příruční zavazadlo s max. rozměry 55 × 40 × 23 cm a hmotnostní 8 kg. Cestovatelé s letenkami vystavenými v „business class“ smí cestovat se 2 ks příručních zavazadel. Nad rámec těchto limitů mohou cestovatelé v kabině bezplatně přepravovat také malou osobní věc (nákup z „duty free“, brašna s notebookem či fotoaparátem atd.).

Hmotnostní limit pro odbavené zavazadlo, které je zahrnuto v ceně letenek vystavených v tarifech Takuss / Standard / Standard Flex, je stanoven na 20 kg. Cestovatelé s letenkami v Premium / Premium Flex tarifu jsou oprávněni odbavit až 30kg zavazadlo.

Děti mladší 2 let, tzv. infanti, mohou cestovat se zavazadlem á 10 kg a dětským kočárkem.

Nákup letenek

Letenky do Grónska či lokální přelety po ostrově od společnosti Air Greenland kupujte přímo na webových stránkách dopravce.

Kontakt

Kontaktní centrum aerolinky je cestovatelům otevřeno od pondělí do pátku (08:00 – 16:00), v sobotu (07:00 – 13:00) a v neděli (09:00 – 15:00) – čas je vždy uváděn místní, tj. zóna „GMT -3“.

Dopravce lze kontaktovat také na e-mailové adrese: [email protected] nebo via FB Messenger.

Služby

Občerstvení je zdarma nabízeno na všech letech. Na domácích letech je bezplatně nabízen čaj, káva, džus či voda. Na dálkových letech potom navíc i pokrm: v případě letů z Kodaně klasické jídlo, u letů z Reykjavíku potom sendvič. Nabídka pití je totožná jako na letech po ostrově.

Benefity  získáte po přihlášení se do Clubu Timmissa.

Změny letenky je za poplatek umožněna u letenek vystavených v tarifech „Standard“ a „Premium“. Zrušení potom pouze u tarifů označených přídomkem „Flex“.

Destinace

Dopravce pravidelně provozuje spojení do dvou destinací mimo Grónsko, a to do dánské Kodaně (CPH) a Reykjavíku (KEF a RKV) na Islandu.

Kromě toho nabízí hustou síť domácích spojení po ostrově. Obsluhuje všech 13 civilních letišť na největším ostrově světa v čele s mezinárodními letišti v Kangerlussuaqu (SFJ) a Narsarsuaqu (UAK). Letadla v barvách dopravce létají také na několik desítek menších heliportů a zajišťují tak dopravní obslužnost menším komunitám obyvatel žijícím v odlehlých oblastí.

Flotila

Ve flotile aerolinky Air Greenland nalezneme jeden Airbus A330, kterým jsou operovány lety do Dánska a na Island. Dále se letecký park skládá ze sedmi vrtulových letadel DHC-8 Dash 8.

Podívejte se na kompletní informace o flotile letecké společnosti.

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)