Jak koupit letenku u Wizzairu

Stejně jako je tomu u prakticky všech lowcost aerolinek, i nakupování u Wizzairu má svá zvláštní specifika, která je vhodné znát, než se pustíte do nákupu letenek této společnosti. Doufáme, že Vám tento článek pomůže lépe se zorientovat v podmínkách a hlavně ušetřit nějaké peníze.

V našem případě rezervujeme například letenku z Prahy do Londýna pro 2 osoby na 1.8. – 8.8. Samotné vyhledání je velmi jednoduché – stačí zadat www.wizzair.com a na hlavní stránce naklikat vše potřebné. Nakonec klikneme na tlačítko „Vyhledávání“.

Jakmile se nám zobrazí kalendář letů na námi zvolené datum (+ několik dní před a několik dní po), zvolíme si kliknutím požadované lety. Vidíme, že cena za zpáteční letenku (nejde o nic moc levného) je 8196 Kč.

V případě, že kupujete jakékoliv 2 zpáteční letenky nebo alespoň 3 jednosměrné letenky (případně očekáváte, že s Wizzairem během následujícího roku ještě alespoň jednou někam poletíte), VŽDY SE VÁM VYPLATÍ STÁT SE ČLENEM WIZZ DISCOUNT CLUBU. Členství v clubu stojí 750 Kč, trvá rok a díky němu získá jeho člen a jeho až 9 spolucestujících slevu 270 Kč na každou jednosměrnou letenku. V našem případě, kdy kupujeme 2 zpáteční letenky, tedy zaplatíme za členství 750 Kč a ušetříme 1080 Kč na letenkách. Kromě toho, že celková cena bude o 330 Kč nižší, trvá sleva i pro všechny další lety během následujícího roku.

Členství v WIZZ Discount Clubu lze získat následovně: Po vyhledání letů na požadované datum a výběru konkrétního letu je třeba kliknout do místa pod cenou letenky. Tam je uvedena menším písmem cena o 270 Kč nižší s popiskem „WIZZ DISCOUNT CLUB“. Dále klikneme na tlačítko „připojit se ke klubu“.

Vidíme, že se nyní cena letenek snížila na 7866 Kč.

Dále přijmeme podmínky ochrany osobních údajů a vyjádříme souhlas s přepravními podmínkami a klikneme na tlačítko „Pokračovat“.

Na další stránce je třeba vyplnit jména a příjmení všech cestujících kromě člena klubu – ideálně toho, kdo nejvíce cestuje a bude moci členství ještě v budoucnu využít (pokud se Vám členství nevyplatí, vyplňují se údaje o všech cestujících).

U všech cestujících zvolíme:

Typ odbavení: „Web – 0 Kč“;
Zavazadla: „Žádná“ (povolená hmotnost zavazadla je 32 kg a jeho cena je 405 Kč – 945 Kč v závislosti na sezóně a délce letu – ceník). Pokud si dokoupíte odbavené zavazadlo, stále máte ještě navíc zdarma malé kabinové zavazadlo.
Kabinové zavazadlo – „Malé kabinové zavazadlo – zdarma“ (jeho maximální rozměry jsou 42x32x25 cm a maximální hmotnost 10 kg – je také možné připlatit si 270 Kč – 540 Kč za velké kabinové zavazadlo, kde jsou maximální rozměry 56x45x25 cm a maximální hmotnost také 10 kg). Pokud si budete připlácet za velké kabinové zavazadlo, můžete mít stále pouze jedno kabinové (příruční zavazadlo), tj. ztrácíte právo na to malé kabinové zavazadlo zdarma. Za zmínku rozhodně stojí to, že někteří zaměstnanci na letišti bývají nesmlouvaví a neodpustí Vám ani jeden přebytečný centimetr. Pokud Vaše zavazadlo přesně nezapadne do připravené klece, pořádně se prohnete. Méně často bývají problémy s nadváhou, neboť hmotnost příručních zavazadel se kontroluje jen zřídka – i s tím jsme se ale již setkali, takže rozhodně risk se v tomto případě příliš nevyplatí. Reálně totiž hrozí, že za jeden přebytečný centimetr zaplatíte tolik, co za celou zpáteční letenku.

Po navolení všech požadavků znovu klikneme na „Pokračovat“.

Wizzair se nám znovu pokusí vnutit zavazadla – vybereme možnost „Pokračovat bez zavazadel“.

Na další stránce zvolíme, že u možnosti příplatku za větší prostor pro nohy nebo přednostního nástupu: „Žádné“, u Wizz flexi (možnost změny data letu) a cestovního pojištění vybereme možnost: „Ne, děkuji“.

Pokud nemáte zájem ani o předraženou dopravu na / z letiště, pojištění při zpoždění a potvrzovací smsku, můžete jít dále kliknutím na „Pokračovat“.

Nebudeme si půjčovat ani auto, takže znovu „Pokračovat“.

Nyní jsme se dostali na stránku, kdy je třeba vyplnit jméno a další údaje zvoleného člena clubu. Stejný formulář je třeba vyplnit i v případě, že se nikdo členem nestává. V případě, že již jste členy, můžete se jednoduše přihlásit, a formulář se Vám podle již dříve uvedených informací vyplní sám.

Jakmile máte na každém řádku fajfku, že byl údaj zadaný ve správném formátu, můžete znovu kliknout na „Pokračovat“.

Nyní jsme se dostali k poslednímu kroku, kterým je platba. Již nějakou dobu neplatí, že platba převodem na účet je levnější než platba kartou. Díky změnám podmínek ze začátku tohoto roku je již cena stejná a je pouze na Vás, které s těchto možností dáváte přednost. Jestliže zvolíte platbu kartou, je potřeba vyplnit standardní údaje, které jsou při takové příležitosti obvykle vyžadovány. Pokud je původní cena uvedena v cizí měně a máte při platbě kartou výhodný kurz (záleží na podmínkách v každé bance), vyplatí se Vám vždy platit letenky v této měně s kurzem Vaší banky. Je to levnější, než zvolit platbu v českých korunách, kdy je Vám nabídnut kurz Wizzairu, který bývá o poznání méně výhodný.

Při platbě převodem Vám přijde email s detaily bankovního spojení, přičemž Vy máte 5 dní na to, aby byla platba připsána na účet Wizzairu (zde je platba v korunách).

17 komentářů

 
 1. Robert

  Dobry den,

  uvedeny navod je pro stare prostredi, v novem jiz rezervace probiha trochu jinak, a tak by bylo dobre tento prispevek aktualizovat. Nebo je jeste nejaky spusob, jak se dostat na to stare prostredi?
  Muj problem s novym prostredi je, ze nedokazi uplatnit Wizz kredity na snizeni ceny letenky (tak jak to slo ve starem), pouze mi to nabizi provest platbu bud z Wizz uctu a nebo celou platbu kreditni kartou. Nevite nekdo, jak lze tyto kredity nyni uplatnit?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Robert

   Dobrý den Roberte,

   dřív to šlo, teď už to bohužel nelze, nový návod máme v plánu a bude velmi brzy.

   Jirka

 2. Marek

  Dobrý deň,
  poprosím vás o radu.
  Rezervoval som si let pre seba a dcéru do Sofie z Bratislavy,som členom klubu Wizzair,všetko mám prednastavené na vyplnenie potrebných údajov,no ak sa dostanem na poslednú stránku a všetko povypĺňam,tak mi nejde ďalej pokračovať-na ružovo sa mi nevplní kolónka „zaplatiť a rezerovať teraz“…Pritom je všetko vyplnené(všetko o kreditnej karte-číslo,CV kód,,výber meny aj fakturačná spoločnosť).Už som to skúšal asi 7x,dokonca s inou kreditnou kartou a stále nič…
  Viete mi prosím poradiť čo s tým?Tel.infolinka wizzair pre SR nefunguje…
  Tlačí nas čas,nakoľko ja cena leteniek sa samozrejme bude zvyšovať…
  Ďakujem

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Marek

   Dobrý den,

   máte zaškrtnuté „Please note that the General Condition“ je to děsně nad tím Pay and Book a není to tam moc dobře viditelné.

   Jinak to může být fakt čímkoliv, chtělo by to printscreen, co tam Wizzair konkrétně napíše.

   Jirka

 3. Eliška

  Dobrý den,

  rezervovala jsem si let, bohužel platba kartou neproběhla úspěšně, ale rezervační kód i přišel a mohu i Check in a vytisknout letenku.
  Jak postupovat v takovém případě dále?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Eliška

   Dobrý den, Eliško, jestli neprošla platba kartou, nepustí vás na palubu i když přijde rezervační kód. Přihlaste se na stránkách Wizzairu a zkuste uhradit znovu, zadarmo nepoletíte. 😉

   Jirka

 4. Kekulová Jana

  Dobrý den. Koupili jsme letenky na Wizzairu na mobilu dcery, přijdou letenky na její mobil nebo na mobil cestujícího? Děkuji

 5. Kik

  Mam problem zadala som udaje pri platbe kartou c. Karty a vsetko potrebne ale platba asi neprebehla z uctu nebolo nic ztrhnute a ziadny email nedosiel co mam robit

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kik

   Tak jestli nic neproběhlo, můžeš si v klidu rezervovat novou letenku. Kde není platné kreditky, není ani platné rezervace. 😉

   Jirka

 6. Margit

  Dobrý den,

  mám takový dotaz: přes azair jsem našla letenku, když kliknu koupit ukáže se cena. Když ale stejný let zadám přímo u Wizzair je tam cena2krát vyšší. Čím to je? Je v tom nějaký háček?Děkuji