Letiště Katovice (KTW)

Letiště Katovice (KTW)

Mezinárodní letiště Katovice (KTW), celým názvem Letiště Wojciecha Kornfantega Katowice, je 4. nejvytíženějším polským letištěm a pro svou polohu je i oblíbené mezi českými turisty. Je využíváno především pro sezónní lety a také pro odlety s cestovními kancelářemi do oblíbených turistických destinací. V roce 2018 odbavilo více než 4,8 milionů cestujících.
  • WIFI zdarma
  • Obchod s potravinami
  • Vzdálenost od centra 30 km
  • Oficiální web letiště katowice-airport.com

Letenky z Katovic

Z letiště Katovice (nebo také letiště Katowice) létají především sezónní chartery do oblíbených destinací po celé Evropě, severní Africe a také na Blízký Východ. Na své si přijdou také milovníci nízkonákladového cestování, jelikož aerolinky Ryanair a Wizz Air létají z Katovic do široké škály destinací.

Letenky z Katovic si rezervujte přes náš vyhledávač a akční letenky najdete na našem webu.

Jak se dostat na letiště

Autem

Z Prahy, Brna i Ostravy se na letiště Katovice dostanete po dálnici D1/A1. Z dálnice A1 sjedete výjezdem na Powiat Tarnogórski / Gmina Ożarowice a poté ze silnice S1 sjedete výjezdem k letišti. Cesta z Prahy na letiště Katovice vám zabere asi 5 hodin, z Brna necelé 3 hodiny a z Ostravy 1 hodinu a 15 minut.

Přesná adresa letiště: Wolności 90, 42-625 Ożarowice, Polsko

Více informací o parkování na letišti Katovice se dočtete níže a také v našem průvodci.

Autobusem nebo vlakem

Bohužel v současnosti neexistuje žádný přímý spoj mezi českými městy a samotným letištěm Katowice (KTW).

Na letiště Katovice se dostanete společností Flixbus s jedním přestupem, nejčastěji v Brně. Jena takové jízdenky se pohybuje mezi 460 – 700 Kč. Další možností je dojet do centra Katovic a odtud hromadnou dopravou. Z Brna a Ostravy jede Flixbus 2× denně rovnou na letiště.

Do centra Katovic z Prahy dojedete také RegioJetem, poté budete muset MHD. Cena jízdenky začíná na 460 Kč.

Nejpohodlnější variantou je vlak Českých Drah, kdy vám cesta z Prahy zabere asi 5,5 hodiny a za jízdenku zaplatíte asi 480 Kč. Přímý vlak jezdí několikrát denně a staví také v Olomouci a Ostravě.

Doprava z centra na letiště Katovice

Autobus

Z centra Katovic se na letiště dostanete autobusy AP2 a AP3. Ty vyjíždí od vlakového nádraží v Katovicích, které leží nedaleko autobusového nádraží. Jezdí přibližně každých 30 minut od 3:35 do 21:35 (s delším intervalem jezdí také v noci) a jízdenka stojí 6,6 PLN (asi 37 Kč). Tu lze zakoupit v automatu na zastávce nebo přímo v autobusu.

Další možností je využít transferu společnosti Matuzsek, který se řídí dle letového řádu (hlavně společností Ryanair a Wizz Air). Cena je 20 PLN (asi 112 Kč) v jednom směru a jízdu si zarezervujete na stránkách společnosti.

Taxíkem

Z centra Katovic se na letiště dostanete také taxíkem. Zarezervujete si je na čísle +48 698 989 533 nebo na emailu [email protected]. Alternativně využijte služby Uber nebo Bolt.

Doprava v noci

Kromě taxíků a služeb Uberu nebo Boltu využijte autobusy, které jezdí i v nočních hodinách.

Parkování na letišti

Letiště Katowice nabízí 3 oficiální parkoviště, součástí jsou i doplňkové služby jako nabíjení pro elektromobily a myčka.

Při rezervaci předem online získáte 5 % slevu a navíc se vyhnete situaci, že by parkoviště byla plná. Nejlevněji vás vyjde P2, kde zaplatíte 142 PLN za týden. Kryté parkoviště Premium na týden stojí 418 PLN. Kompletní ceník najdete na stránkách letiště.

Další možností je využití soukromých parkovišť v blízkém okolí letiště. Ta si zarezervujte přes portál ParkVia, kde si je také přehledně porovnáte.

Chcete se dozvědět více o parkování na letišti Katovice a nebo se dozvědět o tipech na parkování zdarma? Mrkněte se do našeho podrobného průvodce.

Další užitečné tipy

Letiště Katovice je otevřeno 24 hodin denně. Má 3 terminály – A a B jsou odletové a C je příletový. Z terminálu A se létá mimo Schengen a z terminálu B poletíte v rámci Schengenského prostoru.

Na letišti Katovice má své pobočky několik autopůjčoven. Pokud si v Polsku budete potřebovat půjčit auto, mrkněte se do naší autopůjčovny. 

Letiště má celkem 2 Business salónky, kde si zpříjemníte čekání na odlet. Jeden najdete v odletové části terminálu A a druhý je v 2. patře terminálu B. Jsou otevřeny od 4:00 do 22:00. Za vstup zaplatíte 170 PLN.

Pokud potřebujete přespat na letišti, využijte služeb letištního hotelu Moxy.

Hlad utišíte v některé z letištních kaváren či restaurací a nákupy vyřešíte v duty-free obchodě. Na letišti najdete také kapli, poštu, směnárnu a bankomat.

Informace o příletech a odletech na letiště v Katowicích naleznete na webových stránkách letiště.

Jste-li fanouškem letectví, mrkněte se na ta nejlepší spotterská místa v okolí letiště.

 

Máš aktuálnější informace nebo chceš text doplnit?

Navrhni úpravu textu
Poslední aktualizace: 24. 11. 2023
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)