KLM

Check-in
online check-in k dispozici 30 hod. až 1 hod. před plánovaným časem odletu; check-in na letišti zdarma
KLM
Příruční zavazadlo
2 příruční zavazadla – velké o max. rozměrech 55 × 35 × 25 cm, malé o max. rozměrech 40 × 30 × 15 cm a celkové váze 12 kg
  • Seating včasné zvolení sedadla od 10 €; při online check-inu zdarma
  • Občerstvení teplé občerstvení na dálkových letech a malý snack na krátkých linkách
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.klm.com
guest
17 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Lucie

Dobrý den,
máte prosím aktuální informace ohledně storna/změny letenek od KLM? Chceme se vracet z Madeiry s KLM (FNC-AMS-PRG) cca 16.5.2021, ale trochu se bojíme pozitivního testu před odletem a případné změny/zrušení letenky. Jaká je prosím politika v době koronavirové? Děkuji mockrát za odpověď.

Lucie

Omlouvám se za spam, tento dotaz tu už byl před měsícem. Jen ještě nevím cenu při nejnižším tarifu. Zkusím zjistit.

Antonin

Dobrý den, Lucko,

aerolinky ze SkyTeamu (Air France nebo KLM) jsou nyní velmi štědré. Letenky lze zdarma přebookovat na jiný termín (doplácel by se případně jen rozdíl v ceně mezi původní a novou letenkou) anebo vyrefundovat do voucheru. Více info přímo na webu KLM. 🙂

Barbora

Dobrý den, v pátek 19.3.2021 se vracím z Kostariky zpět do Čech. Informace ohledně antigennich testu se zdají být jasné, ovšem bylo mi mi řečeno, ze když jsou dva přestupy, tak v tu chvíli antigenni test je nutný. Let je SAN Jose – Panama – Amsterdam – Praha. Předem dekuji za odpověď, zda je antigenni test v mem případě potřeba.

GeorGo

Dobrý den, vždy když letíte přes Amsterdam, tak je nyní nutný PCR test ne starší 72 hodin.

Posledně editováno 1 měsíc před by GeorGo
Lenka

Dobrý den, Nevíte jestli pro přestup v Amsterdamu uznávají i PCR test ze slin? (Testování v Praze s mezinárodním certifikátem). Bojíme se, že test ze slin nám neuznají, i když je to PCR. Dekuji

Antonin

Dobrý den, Lenko,

není přesně specifikováno, jak má odběr testu požadovaného nizozemskou stranou proběhnout. Více informací o požadavcích na PCR testy se dočtete na této stránce.

Antonin

Dobrý den, Báro,

podle mého názoru viz výše: „Od 16. března 2021 již není po cestujících z rizikové země v případě přestupu na letišti v Amsterdamu vyžadován extra antigenní test (starý max. 4 hodiny). Vystačíte si tedy pouze s PCR testem (viz výše). Více informací se dočtete přímo na webu aerolinky.“ Žádné info o double transferu, a tím pádem nutnosti dvou testů uvedeno není. Ani TravelDock ho nezmiňuje.

Pokud máte pochybnosti, kontaktoval bych aerolinku napřímo /nevím, odkud máte informaci, že jsou v případě dvou přestupů nutné oba testy).

Zde případně přikládám seznam míst, kde se nechat v Kostarice testovat.

Lucie

Dobrý den, je možné si při koupi letenek přímo od KLM přikoupit něco jako pojištění storna, v případě že bych měla před cestou pozitivní PCR test? Toto nabízí např. pelikan, ale letenka u KLM je samozrejmě levnější, jen jsem nenašla žádné info. děkuji

Antonin

Dobrý den, Lucie,

cestovní pojištění (vč. pojištění storna) lze sjednat i při nákupu přímo na webu KLM. V posledním kroku před platbou („Doplňkové služby“). Kompletní pojistné podmínky k nastudování naleznete tamtéž.

Tereza

Dobrý den. Letím z Portugalska do ČR přes Amsterdam. Co se týče PCR testu, musím ho mít platný před nástupem do letadla v Portugalsku, nebo ještě po příletu do Amsterdamu?
Děkuji

GeorGo

Dobrý den Terko, před nástupem do letadla v Portugalsku, pokud je to celé na jedné letence.

Antonin

Dobrý den, Terezo,

PCR test s negativním výsledkem je nutné předložit již při nástupu do letadla v Portugalsku (dle podmínek návratu do ČR by neměl být starší 72 hodin před zahájením celé cesty, zatímco dle podmínek dopravce by neměl být starší 72 hodin před příletem do AMS ).

Pozor si však dejte také na novější nizozemskou podmínku v podobě antigenního testu ne staršího 4 hodin před odletem.

Kristýna

Dobrý den,

chápu tedy správně, že když letím s KLM Praha – Amsterdam tak musím mít jak PCR tak antigenní test. Pokud pak mám v Amsterdamu 16h přestup a letím opět s KLM směr Kostarika, musím si před vstupem do druhého letadla opět zajistit antigenní test?

Děkuji

GeorGo

Dobrý den,

je to tak, je potřeba PCR i antigen. Pokud je to na jedné letence, tak v Amsterdamu není třeba nic řešit.

Vladimír

Dobrý den. Potřebuji informace ohledně tranzitu v Amsterodamu a testech. PCR je jasný, ale antigenní test s platností 4 hodiny je problém. Chci 13.2. letět přes Amsterodam do Barcelony. A místo antigenních testů může být test TMA?
Volám na 420 225 439 799 a opakovaně se nemohu dovolat!!!??? Děkuji za zavolání na 603 452 390 nebo odpověď mailem.

MireK

Dobrý den, antigenní testy na letišti v Praze vůbec nejsou problém. Je zde otevřelo od 04:00 do půlnoci: https://www.prg.aero/testovani-covid-19.

Mirek

Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)