• Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 55 × 40 × 23 cm do 8 kg
  • Občerstvení vše za poplatek
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.eurowings.com

Info o aerolince

Eurowings (EW) je německá nízkonákladová letecká společnost založená roku 1996. Hlavní sídlo má na letišti v Düsseldorfu. Svá letadla nevypravuje jen z německých bází, ale také z Rakouska, Španělska a Kosova. Společnost se soustředí především na regionální lety, v její síti ovšem najdeme i několik mezikontinentálních destinací. Eurowings byla původně normální obchodní společnost létající pod Lufthansa Regional. Ta se roku 2014 rozpadla a aerolinka přešla pod Germanwings a začala provozovat nízkonákladové lety. Dnes společnost patří do Lufthansa Group jako Austrian, Lufthansa nebo Swiss.

Naše recenze

Eurowings je lepší evropskou nízkonákladovou aerolinkou. Na jejich palubě najdeme přijatelné místo na nohy, na dálkových letech má každé sedadlo vlastní obrazovku se zábavním systémem. Některá letadla jsou vybavena Wi-Fi připojením, které je ovšem dostupné jen za poplatek. Poměrně za dobré ceny se lze s Eurowings dostat z německých letišť do Karibiku nebo Asie.

Zavazadla

V základním tarifu se nachází 1 ks příručního zavazadla o maximálních rozměrech 55 × 40 × 23 cm do 8 kg. 

Na letech po Evropě si za odbavené zavazadlo do 23 kg připlatíte 486 Kč a s limitem do  32 kg 1 761 Kč. Na letech mimo kontinent vyjde odbavené zavazadlo do 23 kg na 50 € a s limitem do 32 kg na  150 €.

Nákup letenek

Letenky s Eurowings kupujte přes náš rezervační systém.

Kontakt

Pro naléhavé případy je k dispozici callcentrum na čísle +49 (0)221 599 882 22 v anglickém nebo německém jazyce.

Pro spojení se společností lze užít i kontaktní dotazník.

Služby

Jedná se o nízkonákladovou společnost. Není tedy velkým překvapením, že v základním tarifu letenky nedostanete nápoj ani občerstvení. Vše je za poplatek. Zajímavostí je, že na regionálních letech po Evropě společnost nenabízí ke koupi teplé občerstvení, pouze bagety atp.

Rezervace oblíbeného místa stojí 230 Kč.

V některých letadlech je k dispozici Wi-Fi připojení od 2,90 € na 30 minut.

Storno letenky je možné pouze u těch, k nimž byla zakoupena služba „Flex“.

Destinace

Letadla Eurowings nalétávají téměř každou zemi v Evropě. Několik destinací navštěvují i za Atlantským oceánem, převážně v USA a Karibiku. Letět s nimi lze i  do Asie a jižní Afriky.

Společnost létá i do Prahy, konkrétně z Düsseldorfu, Hamburku a Kolína nad Rýnem. Loni aerolinka spustila hlasování o novou destinaci, která budou její letadla navštěvovat. Tuto anketu vyhráli slovenské Košice, kam začala létat z Düsseldorfu.

Flotila

Aerolinka provozuje 95 letadel. Největší zastoupení mají Airbusy A320 Family, těch provozuje celkem 82. Dále pak 7 dálkových Airbusů A330, 2 Boeingy B737-800 po zkrachovalých Air Berlin a 4 turbovrtulové Bombardiery Dash8-Q400.

 

 

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)