• Příruční zavazadlo 1 ks o rozměrech 56 × 40 × 25 cm + osobní věc (max. rozměry 40 × 30 × 15 cm) – dohromady max. 10 kg
  • Občerstvení na evropských letech vše za poplatek; na mezikontinentálních letech standardní občerstvení zdarma
  • Hodnocení
  • Oficiální web www.iberia.com

Info o aerolince

Iberia (IB) je španělskou vlajkovou aerolinkou. Založena byla roku 1927 a jedná se tak o jednu z nejstarších světových aerolinek.  Svou hlavní bázi má na letišti Madrid Barajas. Dnes má hned dvě dceřiné aerolinky – Air Nostrum (známou také jako Ibera Regional) a Iberia Express.

Aerolinka byla zakládajícím členem skupiny IAG Group, do které patří například British Airways nebo Air Lingus. Dále je spolu s Qatar Airways nebo Cathay Pacific členem aliance One World.

Test na COVID-19: dle cílové destinace. Více informací na stránkách aerolinky.

Naše recenze

Z našeho pohledu se jedná o standardní evropskou aerolinku, která se uchyluje lowcostovým směrem. Co musíme zkritizovat je místo na nohy na kontinentálních letech.

Na dálkových letech jsou jejich letadla pohodlná, v každém sedadle lze nalézt zásuvku a vlastní zábavní systém (IFE). K dispozici je taktéž deka s polštářem a sluchátka. Ve většině letadlech je instalováno i Wi-Fi pokrytí, to je ovšem dostupné pouze za příplatek. Trochu vylepšit by chtělo také občerstvení na palubě.

Zavazadla

Každý cestující si smí vzít na palubu pouze jedno příruční zavazadlo o maximálních rozměrech 56 × 40 × 25 cm. Dále je povolena také jedna osobní věc (kabelka, taška na laptop atd.) s max. rozměry 40 × 30 × 15 cm, přičemž celková hmotnost obou zavazadel nesmí překročit 10 kg.

Za odbavené zavazadlo do 23 kg s maximální délkou 180 cm si aerolinka účtuje poplatek 30 €/směr, na dálkových letech 55 €/směr.

Cestující v business třídě mají v ceně letenky 2 ks odbaveného zavazadla do 32 kg a 3 ks příručního. V premium economy je možné si vzít 1 ks odbaveného zavazadla do 23 kg a 2 ks příručního zavazadla zdarma.

Nákup letenek

Letenky letecké společnosti Iberia najdete přes náš vyhledávač.

Kontakt

Letecká společnost má k dispozici 24/7 telefonní centrum na lince (+420) 239018732. S operátory se lze domluvit anglicky nebo španělsky.

Služby

Na evropských letech je občerstvení na palubě bohužel zpoplatněno. Na dálkových letech vás čeká klasické občerstvení, jak je tomu u ostatních aerolinek. Bohužel si zaplatíte i za sedačku, ceny na evropském letu se pohybují od 13 €/sedadlo, na dálkovém 20 €/sedadlo. Na většině dálkových letů je k dispozici také Wi-Fi připojení. Za hodinu surfování zaplatíte 9 €.

Destinace

Španělsko kdysi hojně kolonizovalo jihoamerický kontinent. Není tedy divu, že Iberia provozuje pestrou síť linek do Jižní Ameriky.  V mapě destinací se nachází také města v Severní a Střední Americe či severní Africe. V Evropě létá téměř do každé země.

Aerolinku můžete znát i z Prahy, kde provozuje celoroční linku z Madridu. Přes letní sezónu se ke každodenní rotaci přidává i druhá večerní.

Flotila

Ve flotile najdeme letadla jak pro krátké a střední tratě typu Airbus A320 Family, tak i pro dálkové lety typu Airbus A330, A340 a A350. Letový park čítá celkem 83 letadel s průměrným stářím 10 let.

V historii aerolinka provozovala legendární Jumbo Jety B747-100 a -200. Za zmínku stojí také třímotorový dálkový Lockheed L-1011 Tristar nebo McDouglas DC-10, kterých měla hned 7.

guest
0 Komentáře
Zpětné vazby
Ukázat všechny komentáře
Chviličku prosím, zaletsi.cz pro Vás vyhledává tu nejlevnější letenku ;)