Work & Travel – tipy a triky

Pokud se chystáte na Work & Travel do USA, připravili jsme pro Vás pár tipů, jak ušetřit.

Letenky (platné na rok 2015)

Pro cestu na východní pobřeží hledejte díky vysoké konkurenci levné letenky do New Yorku (NYC) nebo do Miami (MIA).

Letenky můžete rezervovat v tomto vyhledávači letenek, vnitrostátní letenky po USA zkuste ještě porovnat v USD na serveru cheapoair a uplatněte slevový kód TRAVEL20.

Východní pobřeží – New York – 12 314 Kč

Pokud poletíte do New Yorku, zvažte velmi atraktivní tarif  KLM/Air France. Příkladem může být odlet 13. června.  s návratem 13. září – rezervuj příklad >>

Ovšem pozor, tato letenka omezuje dobu pobytu v destinaci 3 měsíce. Pokud tam chcete být déle, musíte vzít letenku, která toto omezení nemá. Potom nejlevněji vychází nejlevněji Krakow na 14 750 Kč – Rezervuj >> Pokud preferujete bližší letiště, z Vídně za 15031 Kč/os. => Rezervuj příklad 16. 6. – 18. 9.

Letenky za cenu pod 10 000 Kč se nedají očekávat (někteří pamatují chybu Virginu za cca 7000 Kč), to by musela nějaká aerolinka udělat setsakra velkou chybu.  Rovněž nezapomeňte, že případné akční letenky budou mít velmi pravděpodobně omezenou délku pobytu v destinaci na 1 nebo 3 měsíce.

Západní pobřeží – Los Angeles – 11 345 Kč

Na západní pobřeží vychází nejlevněji odlet z Osla (OSL) do Los Angeles (LAX), např. 14. 6. – 10. 9., Rezervuj příklad >>  Do Osla se dostanete za cca 2500 Kč tam i zpět s Norwegianem z Prahy a nebo na vedlejší letiště Skavsta či Rygge s Wizzairem či Ryanairem z polských letišť.

San Francisco pořídíte za 11 838 Kč, např. 13. 6. – 13. 9. Rezervuj >>

Ubytování

Pro dlouhodobé ubytování doporučujeme využít Craigslist, ovšem vždy si ubytování pečlivě prověřte! Jestli budete před návratem cestovat napříč USA, pro krátkodobé ubytování doporučujeme porovnat všechny hotely na hotelscombined a mrknout se na tajné nabídky Bookingu.

Půjčení auta

Správný americký roadtrip se neobejde bez půjčeného automobilu – mrkněte na srovnávač autopůjčoven. Nezapomeňte si přečíst náš návod, jak si půjčit auto v zahraničí. Připomínáme, že minimální věk pro půjčení je 21 let, a do zhruba 24 let (záleží na autopůjčovně) se platí tzv. Underage jako poplatek za mladého řidiče. Obvykle se pohybuje mezi 25 – 35 USD/den, přičemž často ve srovnávači naleznete i možné kombo, kdy poplatek za mladého řidiče se vyplatí rezervovat dopředu. Zajímavou možností je půjčit si auto v jedné destinaci (např. Phoenix) a vrátit ho třeba v San Franciscu.

Navrácení daní zdarma

Nechcete platit agentuře provize za vyřízení daňového přiznání? Na této stránce naleznete návod, jak postupovat, osobně vyzkoušeno, vyplnit americké daňové přiznání nezabere víc jak 2 hodiny. :-)

Dotazy a další tipy

Vzhledem k tomu, že jsme program Work & Travel několikrát absolvovali, rádi Vám poradíme, jakýkoliv dotaz nám můžete napsat pod tento článek do komentářů. :-)

6 komentářů

 
 1. Andy

  Ahoj,

  neměli byste prosím nějaký tip, kde se dá sehnat Work & Travel za menší poplatek než těch zmíněných 50000 u Student Agency nebo jestli nemáte radu ohledně hledání práce, pokud tam nemám známe?

  Děkuji

  • Tomáš

   Andy

   Čauves… 50K je docela dost, ale taky podle mě záleží na tom, kdy se do programu přihlásíš, ceně letenky atd… Letenky se dají vychytat za hodně dobře např. do NYC. Se „Studentem“ zkušenost nemám, ale zkus czech-us, já byl spokojený… :)

   • David

    Tomáš

    Ahoj, vím, že už to není tak aktuální, ale někomu to třeba pomůže.
    U Student Agency se vážně žádných 50 000 neplatí 😀
    Cestoval jsem s nimi letos a naprostá spokojenost dal jsem jim kolem 27 000 i s pojištěním zrušení. (Poté jsem zjistil, že stejně kolem 20 000 šlo jinam, než jim do kapsy – Americká agentura, víza apod.).
    Můžete sice sehnat „levnější“, ale pak vám tam napálí různé poplatky a nemáte takové výhody, jako poskytuje SA.
    Jestli by Vás zajímal sčot, kolik na to budete potřebovat peněz (mě to před zařizováním zajímalo nejvíc), tak tu je ten poplatek pro agenturu (cca těch 27 000) + víza (něco málo přes 4 000) + letenky (hodně záleží kde budete pracovat – čím větší město, tím levnější a hodně záleží, kdy budete rezervovat, doporučil bych co nejdříve. Cena se pohybuje od 13 000 – 22 000) + Dolary (doporučil bych alespoň 800, abyste měli z čeho žít do první výplaty – záleží na kurzu – za mě cca 18 500)
    Takže ve finále by vás to mohlo na nějakých 65 000?
    Snad to pomohlo :)

 2. Hana

  Ahoj, tento program mi velice padl do oka, ale platit studentagency nějakých 50 tisíc neli víc? Existuje nějaká levnější varianta? Nejraději bych odjela pracovat do NY, ale potřebuji rady od někoho zkušeného abych se tomu nějak odhodlala…Díky za názor

  • zaletsi

   Hana

   Ahoj Hanko,

   50 000 neplatíš, oni fakt chtějí tolik? Já platil tehdá nějakých 15 000 Kč a zařídili mi práci i pojištění a hlavně sponzora, který je na tom celém od nich nejcennější.

   Kdy plánuješ odjet? Na příští rok 2014/2015?

   Jirka