Wizzair Discount klub

Velmi často se na našem portále objevují letenky od nízkonákladového Wizzairu, kde spousta super levných letenek je pro členy WDC neboli Wizzair Discount Clubu. Největší výhodou členství je přístup k nižším cenám, přičemž sleva je obvykle ve výši 270 Kč/os/let (takže u zpátečního letu, který stojí 1198 Kč, dostanete slevu 2 x 270 Kč a zaplatíte tedy pouze 658 Kč), viz třeba tato akce.

Jak a kdy si toto členství můžu pořídit a vyplatí se mi to? Pečlivě si vše rozebereme, komu se členství vyplatí a komu ne.

Druhy členství

Wizzair v současné době nabízí dva druhy členství, která Vám umožní se dostat k mnohem lepším cenám – Standard a Group. Obě možnosti se dají pořídit hned s první koupí jakékoliv letenky u Wizzairu a platí 1 rok od zakoupení. A jaký je rozdíl mezi členstvím Standard a Group? Členství Standard  stojí 899 Kč na jeden rok od pořízení a je určeno zejména pro cestovatele, kteří cestují často buď sami, nebo s jedním dalším spolucestujícím. Pokud vás cestuje více (tedy až 5 dalších spolucestujících), vyplatí se Vám pořídit členství Group za 1 499 Kč/rok.

Kromě výhody levnějších letenek získáte ještě 135 Kč slevu na zavazadlo (ať už kabinové či k odbavení), které si zakoupíte on-line na stránkách Wizzairu.

 

Kdy se mi členství vyplatí?

Průměrná sleva na jedné letence bývá 270 Kč/os./let, takže pokud poletíte dva, na zpáteční letence ušetříte v případě členství Standard 1080 Kč (sleva na let tam 270 Kč, na let zpět 270 Kč a celé krát dva). Vzhledem k tomu, že členství stojí 899 Kč/rok, členství se vám vyplatí už od jedné zpáteční letenky, pokud poletíte dva. Členství Group se Vám vyplatí, pokud proletíte za rok minimálně jednu zpáteční letenku alespoň tři.

 Jak se dá WDC členství pořídit?

Členství si můžete pořídit s první letenkou u Wizzairu. Nejprve vyhledejte požadovaný let, zvolte data, potom klikněte na Přijímám Obchodní podmínky a zvolte členství, které Vám nejvíce vyhovuje. Již tato letenka bude za členskou cenu.

 

Na závěr – Samotné členství bez letenky pořídit nelze. Stejně tak nezapomeňte, že členství je vždy vázáno na jedno konkrétní jméno, takže nemůžete nakupovat na svoje členství letenky svým kamarádům, pokud s nimi tedy zrovna nepoletíte. :-)

38 komentářů

 
 1. Jaroslav Kučera

  Dobrý den,
  v příkladu, který uvádíte, že se vyplatí již při nákupu 1 letenky pro 2 lidi, si následně patrně protiřečíte, když píšete, že nemůžu na své členství nakupovat letenky kamarádům. Takže jak to je? Pokud chci letět se svou partnerkou a koupit tak 2 letenky najednou pro nás oba a přitom zakoupit jedno členství za 899,- Kč, tak je to OK?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jaroslav Kučera

   Dobrý den,

   vyplatí se nákupu letenek pro 2 lidi v případě, že sám poletíte. Nelze koupit 2 letenky na svoje členství někomu jinému.

   Takže ano, pokud poletíte se svou partnerkou, vyplatí se vám to a doporučuji koupit.

   Jirka