Wizzair

Wizzair

Aktualizováno 9/2015

Maďarsko-polská nízkonákladová společnost, založená v roce 2003. Ceny letenek u této aerolinky začínají v akcích i na 129 Kč/let! Jako jedna z mála nízkonákladových společností má věrnostní klub WDC (detailněji níže).

Z Prahy létá do:

 • Bari (BRI)
 • Benátky (Treviso) (TSF)
 • Londýn Luton (LTN)
 • Miláno Bergamo (BGY)
 • Řím (Fiumicino) (FCO)
 • Tel Aviv (TLV)

Z Brna létá do:

 • Eindhoven (EIN)
 • Londýn Luton (LTN)

Blízká letiště u českých hranic, ze kterých létá Wizzair do mnoha destinací: Budapešť (BUD), Katowice (KTW), Wroclav (WRO)

Návody:

Jak koupit letenku u Wizzairu

Jak na Wizzair Discount Club

Stránka dopravce: www.wizzair.com

On-line check-in: http://wizzair.com/cs-CZ/Search#tab4

Kód aerolinky: WZZ/W6

Telefonní kontakt: +420 246 019 980 (česky, účtován běžný tarif, někdy na této lince nevyhoví, oficiální telefonní prémiové číslo 900 140 940, 14 Kč/min)

Používaný druh letadel: Airbus A320-200

Kabinové zavazadlo:

– malé kabinové zavazadlo (42x32x25 cm, v ceně letenky)
– velké kabinové zavazadlo (56x45x25 cm, od 270 Kč do 540 Kč za let a osobu, závisí na sezóně), více v tomto odkazu http://wizzair.com/cs-CZ/useful_information/baggage

Zavazadlo k odbavení: od 405 Kč za let, za osobu (32 kg), do 945 Kč za let, za osobu (32 kg), více v této tabulce
Platba letenek: Letenky je možné uhradit bankovním převodem, můžete si nechat i jeden den na rozhodnutí, jestli letenky uhradíte, rovněž můžete platit letenky bankovními kartami. Všechny druhy plateb jsou zdarma. Kupujete-li letenku s odletem mimo ČR a platíte kartou, často výhodnější je to zakoupit v místní měně, než v českých korunách. Např. letíte z Budapešti do Baku, zakupte letenky v maďarských forintech (HUF), nikoliv v českých korunách (CZK).

WIZZ Discount Club
Wizzair nabízí členům WIZZ Discount clubu (někdy též označovaného jako WDC klub) slevy na letenky až 270 Kč/os/let. Stát se členem je jednoduché, při rezervaci klikněte na cenu, u které je napsáno WIZZ Discount Club a poté Připojit se ke klubu. Komu se to vyplatí a co to aktuálně stojí naleznete v tomto článku.

44 komentářů

 
 1. Sofie

  V Budapesti je to hruza. Prevazela jsem housle, nechali mě zaplatit 45 eur tesne pred nastupem do letadla..za jakoze velké kabinové. grrr. A predtim, protoze jsem si nevytiskla check-in, 15 eur za vytisteni. Letistni wifi uz me neprihlasila, po 2 hodinach prestala byt zdarma, takze mi nemohli od tech zlodeju pomoct ani nikde jinde. Lajna na security dlouha jak prdel, fakt Budapest, skvely.

  V Praze maji myslim mnohem relaxovanejsi pristup, pokud se nemylim ani ten check-in nepozaduji..