Vueling

Foto: Usuario Barcex, CC 2.5.

 

Nízkonákladová španělská společnost Vueling vznikla 1. července 2004 se základnou na hlavním barcelonském letišti El Prat. Provozuje 71 letadel a létá do více jak 118 destinací v Evropě, Africe a Asii.

Prahy (PRG) obsluhuje tyto destinace:

–          Barcelona (BCN)

–          Řím (FCO)

Vídně (VIE) potom:

–          Barcelona (BCN)

Stránka dopravce: Vueling.com

On-line check-in: Vueling – on-line check-in

Kód aerolinky: VY/VLG

Telefonní kontakt: +34 931 518 158

Kontaktní formulář: Vueling – kontaktní formulář

Používaný druh letadel: Airbus A319-100 a Airbus A320-200

Kabinové zavazadlo: 55x40x20 cm, maximální hmotnost 10 kg

Zavazadlo k odbavení: Při pořízení on-line na webu aerolinky první zavazadlo mezi 13€ – 25€ za let, na letišti potom 35€ za let. Druhé zavazadlo při pořízení on-line mezi 46 – 62€ za let, na letišti potom mezi 70 – 90€ za let. Maximální hmotnost zavazadla 23 kg, za každý 1kg navíc +12€, maximálně však 32 kg.

Platba letenek: Pokud letenky uhradíte běžnou debetní kartou Visa nebo Mastercard, je platba kartou bez poplatku. Platba jakoukoliv kreditní či jinou platební kartou je zpoplatněna 2,7 % z celkové částky.

27 komentářů

 
 1. Daniela

  Dobrý den,

  máme zítra s Vuelingem odlétat do Barcelony. Kamarád bohužel z rodinných důvodů nemůže a přiletí později, tudíž si koupil novou letenku. Jelikož máme všichni zpáteční letenku, můj dotaz zní – když s námi nenasedne do letadla zítra, ruší se mu automaticky i zpáteční letenka a i tu si musí koupit novou?
  Zkoušela jsem je všelijak kontaktovat,ale marně.

  Mockrát děkuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Daniela

   Dobrý den,

   ne, pokud neproletí první část Praha-Barcelona a pak by proletěl pouze Barcelona-Praha, u Vuelingu se to neruší a proletět se to dá.

   Ale bacha, u klasických aerolinek typu ČSA či British Airways tohle není možné.

   Jirka

 2. Viky

  Dobrý den,
  mám urgentní dotaz. Máme letenky přes Vueling do Říma pouze s příručním zavazadlem. Chceme vzít sebou malého pejska, který váží 3,5 kg a dáme jej do přepravky. Můj dotaz je: smím-li si sebou na palubu vzít pejska v přepravce + ještě příruční zavazadlo? Tudíž jako by dvě zavazadla?
  Psala jsem na vueling dotaz mailem a vůbec neodpovídaj. Nemáte nějaký email na ně?
  Děkuji!

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Viky

   Dobrý den Viky,

   ano, pes na palubu může za 40 EUR/let (to je defakto poplatek za tu přepravku) + samozřejmě musí mít pejsek s sebou záznam o očkováních a pas. Jídlo pro pejska musí být v kabinovém zavazadle.

   Přeprava musí mít rozměry 45 x 39 x 21 cm.

   Přidání pejska musíte provést přímo přes web vuelingu, přihlaste se do rezervace a zvolte u Additional services Pets, přímo na http://www.zaletsi.cz/go-vueling

   Jirka

 3. Anežka K.

  Dobrý den, chtěla bych letět se společností Vueling do Říma 4.7. 2016, budou letenky ještě levnější nebo už není šance? Kdy je nejlepší doba je koupit?
  Děkuji za odpověď

 4. Pavla

  Dobrý den, letíme s cestovkou do Barcelony společností Vueling. Jeden kufr by neměl překročit váhu 15 kg. Jsme dva a když budeme mít každý svůj kufr, je mi jasné, že může mít jeden kufr 15 kg. Pokud vezmeme jeden kufr pro nás oba, sčítá se váha? Může mít tento kufr 30 kg? Děkuji za odpověď.

 5. Zlatka

  Dobrý den,
  nikde jsem u Vueling nenašla, zda je možná u zakoupené letenky změna cestujícího a za kolik. Děkuji za odpověď. A

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zlatka

   Dobrý den Zlatko,

   Vueling zpoplatňuje změnu jména u cestující fixní částkou 50 € / letenka. Takže pokud máte zpáteční, tak by Vás to bohužel vyšlo na 100 € :/

   Tonda

 6. Milan

  Dobrý den,
  Chci se zeptat,mám zamluvený let do Říma a v objednávce mam zapsané jen příruční zavazadlo,znamená to tedy že odbavovací zavazadla si musím připlatit?Kolik to bude stát a jak to přiobjednám ?
  Děkuji za odpověd

 7. Lucie

  Dobrý den,
  chci se zeptat, zda se kontroluje karta, kterou byla letenka placena?
  Nemám zavazadlo k odbavení, tudíž ani nevím, kde by mě kontrolovali, ale raději se zeptám.
  Děkuji

 8. Martin

  Dobrý den,
  Objednal jsem letenky pro čtyři osoby na 5.7.2017 – 10.7.2017. Ihned po uhrazení letenek na stránkách Vueling, mi přišel e-mail s potvrzením o rezervaci. Dále v e-mailu byl „odkaz“ „get boarding pass. Když jsem to rozklikl, objevil se výběr sedaček, ale bylo u toho napsáno, že to bude možné až 7 dní a 4 hodiny před odletem. Znamená to tedy, že pokud nebudu chtít rezervovat sedačky, jakože nechci, tak to normálně přeskočím a dostanu se k palubním lístkům? (Samozřejmě nejdříve 7 dní a 4 hodiny před odletem…). Chápu to dobře nebo jak jinak získat palubní lístky? Předem děkuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Martin

   Dobrý den, Martine,

   chápete to naprosto správně, pokud si chcete vybrat sedadla za poplatek a dostat palubní lístky dříve, můžete, jinak vyčkejte do těch 7 dnů, potom to bude zdarma a systém vám sedačky automaticky přiřadí. Potom si stáhnete palubenky, ty si vytisknete a s nimi můžete v klidu odletět.

   Jirka

 9. Michal

  Dobrý den,

  Vueling mi změnil let, o to o jeden den. předpokládám, že když s tím nesouhlasím, nevrátí mi peníze (alternativu nechci, potřebuji daný termín). Zpáteční letenka stála v megaakci 500 Kč, takže případně nepoletím. Bude se mi účtovat nějaký poplatek zpětně, nebo prostě jenom letenka propadne?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Michal

   Dobrý den,

   peníze vrátí, je to chyba na straně aerolinky. Pokud o to nepožádáte, letenka propadne, nic doplácet nebudete.

   Jirka

   • Dobrý den,

    i mě byl aerolinkou Vueling změněn termín odletu do dané destinace, posunut na dřívější den, a tím pádem se mi celá rezervace, včetně návratu, nehodí.

    Na webu Vueling jsem nikde nenašel možnost, jak u daného letu zažádat o vrácení peněz.

    Máte někdo s tímto zkušenost?
    A jak v tomto případě přesně a správně postupovat?

    Děkuji za odpověď

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Lynxxi

     Dobrý den,

     vyplnil bych ten jejich formulář co mají na stránce a nebo jim zavolal (nejlevněji přes Skype), vrátí 100 % ceny.

     Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Eliska

   Je to možné, ale pouze za poplatek, stačí se přihlásit do rezervace na stránkách Vuelingu a navolit tam alternativní datum odletu,částku za změnu hnedka uvidíte.

   Jirka

 10. Miloslav H

  Dobrý den,
  prosím o pomoc. Zakoupil jsem si elektronicky letenku Praha-Řím na den 1.2.2016 a nedostal jsem mailem rezervační kód, pouze mail s reklamami, kde je zmíněn můj let, ale bez kódu. Prosím o jeho zaslání mailem, abych se mohl odbavit on-line. Děkuji a zdravím. Zároveň se omlouvám, nemám možnost jiné komunikace

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Miloslav H

   Dobrý den, Miloslave,

   strhla se vám platba v pořádku z karty? Pokud ano, tak v tom e-mailu, kde jsou reklamy, bude rezervační kód, je tam? :)