Vueling

Foto: Usuario Barcex, CC 2.5.

 

Nízkonákladová španělská společnost Vueling vznikla 1. července 2004 se základnou na hlavním barcelonském letišti El Prat, v současné době disponuje hlavní základnou také v římském Fiumicinu.

Provozuje okolo 111 letadel a létá do více jak 163 destinací v Evropě, Africe a Asii.

Jako nízkorozpočtový dopravce nabízí letenky s garantovanými přestupy.

Prahy (PRG) létá napřímo do destinací:

 • Curych (ZRH)
 • Řím-Fiumicino (FCO)
 • Barcelona (BCN)
 • Paříž (CDG)

 

Z okolních letišť ČR:

 • Berlín-Tegel (TXL), Norimberk (NUE), Krakov (KRK), Vídeň (VIE), Budapešť (BUD)

Stránka dopravce: Vueling.com

On-line check-in: Vueling – online check-in

Kód aerolinky: VLG/VY

Telefonní kontakt: +34 931 518 158

Kontaktní formulář: Vueling – kontaktní formulář

Používaný druh letadel: Airbus A319-100, Airbus A320-200 a Airbus 321-200

Kabinové zavazadlo: 55 x 40 x 20 cm, maximální hmotnost 10 kg

Zavazadlo k odbavení: Při pořízení on-line na webu aerolinky první zavazadlo mezi 13€ – 25€ za let, na letišti potom 40€ za let.

Druhé zavazadlo při pořízení on-line mezi 40 – 62€ za let, na letišti potom mezi 70 – 90€ za let. Maximální hmotnost zavazadla 23 kg, za každý 1kg navíc +12€, maximálně však 32 kg.

Platba letenek: Pokud letenky uhradíte běžnou osobní debetní nebo kreditní kartou Visa nebo Mastercard, je platba bez poplatku.

Platba jakoukoliv korporátní kartou je zpoplatněna 2% z celkové částky.

78 komentářů

 
 1. Nermín Ugljanin

  Dobrý den,

  s manželkou letíme za 14 dnů do Barcelony, na letenku jsem uvedl naše společné jméno, bohužel jsme nestihli změnit občanský průkaz (měli jsme svatbu v zahraničí). Teď když chci její jméno změnit na původní rozené, chtějí poplatek 200 Euro :( což byla hodnota našich dvou zpátečních letenk. Je to možné? dá se změna provést levněji?

  Děkuji za odpověď a radu

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Nermín Ugljanin

   Dobrý den,

   zkusil bych do Vuelingu zavolat a zeptat se jich, jestli by to nezměnili kvůli svatbě gratis (bude určitě pak nutné poslat nějaké papíry ohledně toho, že proběhla svatba a tak). Pokud by to nešlo, tak potom leda přes net za těch 200 Euro.

   Jirka

 2. Iveta Rehberger

  Dobrý den, spletli jsme se v příjmení dcery při kupování letenky od Vueling. Zadali jsme jí bez koncovky -ová. Místo Nováková, zadáno Novák. Teď se mi bohužel nedaří to bez poplatku změnit. Přitom neměním nic, datum, pouze potřebuji přidat koncovku. Na stránkách společnosti Vueling uvádějí, že to změní zdarma chybu ve jménu pokud zavoláte na zákaznickou linku společnosti! Bohužel ani jedno číslo nefunguje!!! Už tam volám týden. Nevíte jak to bez poplatku změnit nebo co s tím udělat. Asi by nás na letišti nepustili že? Poplatek za změnu na internutu je 60,- EUR v jednom směru, což je více než stála letenka :-(. Moc děkuji za jakoukoli radu

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Iveta Rehberger

   Dobrý den,

   je možné, že by to na letišti prošlo, ale 3 písmena jsou už docela dost. Určitě to změní po telefonu, zkuste zavolat semhle: 00 34 931 51 81 58 resp. +34931518158 A kdyby to číslo nefungovalo, tak pak sem: +34931221291

   Držím palce, ať to dobře dopadne.

   Jirka

 3. Kristina Livoreka

  Dobrý den,
  dnes odlétal manžel do Currychu, letenka byla rezervována přes e-mail, jméno pasažéra manžela- kontaktní moje-příjmení máme dle manžela.
  Na letišti došlo k menšímu problému-jméno pasažéra bylo moje, tudíž jsme museli za 80euro křestní jméno změnit.
  Chtěla bych se tímto zeptat, proč se tak stalo, když jsem bookovala letenku na manželovo jméno- kontaktní detaily nejsou jméno pasažéra……
  Datum narození souhlasil, jen to křestní jméno ne.
  Děkuji.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kristina Livoreka

   Dobrý den,

   vypadá to, že jste se upsala a zaměnila tam kontaktní jméno za vaše, to u Vuelingu není takový problém splést, mají ty kolonky blízko sebe, stačí trocha nepozornosti… Jinak jestli to změnili za 80 EUR, tak to dopadlo ještě dobře.

   Jirka

 4. Michaela

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je možno jako příruční zavazadlo mít malý kufr odpovídající rozměrům, malou kabelku a fotoaparát kolem krku.
  Děkuji za odpověď

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Michaela

   Dobrý den,

   jo, teoreticky ještě jedno malé zavazadlo o rozměrech 35 x 20 x 20 cm mít můžete, nevím, jak se budou tvářit na ten foťák kolem krku (správně povolený už není), ale podle mě by to mělo projít. :)

   Jirka

 5. Karolína

  Dobrý den,

  zakoupila jsem zpáteční letenku do Paříže z Vídně pro 2 osoby na září. Nyní jsem ovšem zjistila, že budu muset odcestovat o něco dříve, koupila jsem si proto novou letenku u jiného dopravce z Paříže. Na zpáteční cestu s Vueling tedy nenastoupím. Může to představovat nějaký problém, třeba pro mého spolucestujícího? Počítám s tím, že letenku stornovat nelze a peníze zpět nedostanu, zajímalo by mě ale, zda je možné tato informace nějak aerolinkám nahlásit, aby se mnou na cestu zpět nepočítaly.

  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Karolína

   Dobrý den Karolíno,

   v tomto případě zpáteční letenka nepropadá (v jiných případech by propadala), takže není potřeba nic dalšího řešit. Píšete správně, že by stejně nic dopravce nevrátil, není třeba dělat nic.

   Jirka

 6. Martin

  Zdravím, viete mi poradiť. Spravil som u vuelingu online check-in. Mám pridelené číslo sedadla na daný let smerom Tam . Ale v prichádzajúcom maily mi píše:
  Check in now and get your boarding passes. Mám číslo sedadla, ale neprišiel mi boarding pass. Ako získam ten boarding pass. Dík.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Martin

   Zdravím Martine,

   na Vuelingu bych to zkusil odbavit znovu, potom je tam tlačítko „stáhnout boarding pass“. Alternativně přes appku Vuelingu v telefonu.

   Zdraví

   Jirka

 7. Marek Vlasák

  Dobrý den, měl sem zarezervovan let u společnosti vueling z Prahy do Bastie s přestupem v Barceloně. Let z Barcelony mi zrušili a přesunuli o týden dál, což mi vůbec nevyhovuje. Mám nárok na vrácení peněz obou letenek když byli zakoupeny přes jednu rezervaci ? Děkuji

 8. Veronika

  Dobrý den,
  koupila jsem zpáteční letenky Praha-Řím pro dva se zavazadlem k odbavení od společnosti Vueling. V e-mailu se píše, že bych se měla odbavit online předem. Jak tedy se zavazadlem? Lze odbavit online a pak jenom donést na přepážku? Nebo je možné nic online neodbavovat a normálně přijít na přepážku až na letišti a tam se odbavit (aby to bylo bez dalších poplatků)?
  Děkuji,
  Veronika

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Veronika

   Dobrý den,

   odbavíte se předem on-line, na letišti pak přijdete na přepážku a jen odevzdáte zavazadla. A je to. :-)

   Jirka

 9. Tomáš

  Dobrý den
  Koupili jsme si letenku společnosti Vueling a to na jednu objednávku pro dva a to i zpáteční let. Změnili nám jeden let asi o dvě hodiny, tak jsem přes jejich stránky zrušil celou objednávku symbolizovanou jedním kódem. Po třech týdnech co mi peníze nepřicházejí jsem jim napsal a oni mi odpověděli, že neví jestli chci zrušit jeden let nebo i zpáteční…Tak jsem jim napsal, že oba. Jak dlouho můžou vracet ty peníze ?
  Předem děkuji za odpověď

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Tomáš

   Dobrý den, Tomáši,

   ve většině případů aerolinky vrátí peníze do 30 dnů. Ale s těmi refundy je to vždy na dlouhé lokty…

   Tonda

 10. Jana Hořtová

  Dobrý den,
  u příručního zavazadla uvádíte rozměry 20 cm hloubka. Mám rozměr 21,5, cm. Myslíte, že to bude problém nebo je tam rezerva.
  Děkuji za odpověd.
  Jana Hořtová

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jana Hořtová

   Dobrý den,

   mají tam obvykle jeden dva centimetry v kleci rezervu, takže bych se toho nebál. 😉

   Ale samozřejmě, rozměry to nesplňuje, takže pokud přijde paní s metrem a začne přeměřovat, bude průšvih. 😀 Ale to se moc často neděje.

   Jirka

 11. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to s léky (Stačí když budu mít celé plato? Základní léky – Ibumax, Antikoncepce apod.?). A v poslední řadě, co všechno si mohu vzít za hygienické potřeby?
  Hledala jsem, ale všude je něco jiného a nikde jsem nenašla uspokojující odpověď.

  Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký den

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Nela

   Základní léky jsou v pohodě, za hygienické potřeby si můžete vzít prakticky všecko, co se vejde do 100 ml (nebo pokud na to máte předpis od lékaře, tak pak neplatí ani tahle hranice).

   Nic nebezpečného (tj. např. tlakový deodorant, který je hořlavý) a nic ostrého (nůžky, nože).

   Jirka

 12. Markéta

  Dobrý den, stačí mi palubní lístek z aplikace na telefonu, nebo je potřeba vytiskla verze?

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Markéta

   Dobrý den, Markéto,

   záleží z jakého letiště budete odlétat, ale pokud se nejedná o nějakou „exotiku“ Vuelingem obsluhovanou, tak si s appkou vystačíte. :)

   Tonda

 13. Mária Lieskovská

  Dobrý den, je možno si vzít na palubu ke kabinovému zavazadlu i kabelku. Děkuji.