Moskva Domodědovo (DME)

V Moskvě naleznete 3 letiště – Šeremětěvo, Domodědovo a Vnukovo. Na Domodědovo létá každý den pravidelná linka z Pardubic a pokud poletíte do Moskvy s přestupem, dost možná přistanete právě tady. Létají sem také prakticky všechny pravidelné linky z Vídně.

 Letiště: Letiště Domodědovo (DME)

Vzdálené od centra: 35 км

Free wifi: Ano

Doprava do centra: 

Nejprve základní informace – mapa metra

Aeroexpress – Jedná se o z našeho pohledu nejpohodlnější a nejrychlejší cestu do centra. Tento vlak jezdí mezi zastávkou metra Paveletskaya (na mapě vpravo dole na okružní lince) a letištěm každých půl hodiny, cesta trvá 40 minut a cena je 320 rublů. Zpáteční jízdenka stojí 640 rublů, takže k žádné úspoře nedojde. Jezdí od 6:00 do půlnoci

Vlak – Druhou možností je klasický vlak, který jezdí přibližně jednou za hodinu a půl (jízdní řád), cesta trvá přibližně 70 minut a cena je 99 rublů.

Maršrutka – Další spíše lowcostovou možností je cesta mašrutkou (mikrobusem) nebo autobusem č. 308, která trvá asi 25 – 30 minut a stojí 100 – 120 rublů. Maršrutky jezdí ze stanice metra Domodedovskaya (tmavě zelená linie skoro úplně dole). Při východu z metra (při cestě z centra) se dejte proti směru jízdy, v podzemním průchodě se dejte napravo a použijte východ do města po schodišti napravo. Maršrutky jezdí od 6:00 do 24:00 každých 15 minut a v noci přibližně každých 40 minut.

Ubytování v centru: Russian Dream – jedná se o velký byt v centru přebudovaný na malý hostel.

Hotel u letiště:  Airhotel Domodedovo

Další levné hotely: Hotely v Moskvě, Hostely v Moskvě

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Jeden komentář