Vídeň (VIE)

Aktualizace 7/2016

Toto největší rakouské letiště nenabízí prakticky žádné lowcostové lety (vyjma pár destinací, kam létá Easyjet), ale vše si vynahrazuje na středně dlouhých a dálkových letech, kdy často bývá levnější než pražské letiště.

 Letiště: Vienna International Airport (VIE)

Vzdálené od centra: 16 km

Free wifi: Ano

Doprava do centra: Nejvýhodnější pro dopravu do centra je využít místního vlaku, který jezdí do centra každých 30 minut a stojí 4 EUR (koupíte si 2 lístky na 2 EUR a oba označíte a nebo si koupít rovnou speciální lístek na letiště). Cesta vlakem trvá okolo 30 minut podle toho, na které stanici chcete vystoupit. Skupinová jízdenka vychází potom na polovinu.

Všechny možnosti dopravy na letiště jsou popsány na těchto stránkách.

Doprava do Vídně: Asi nejpohodlnějším spojením mezi Vídní a Českou republikou je autobusové spojení provozované Student agency. Autobus jezdí přibližně každé 3 hodiny a v České republice staví v Brně a Praze.

Nejlevnějším spojením potom je dostat se jakkoliv do Břeclavi a odtud pokračovat s rakouskými drahami na letiště. Cesta z Břeclavi trvá přibližně 90 minut a lístek se dá sehnat už od 2,20 EUR. Běžná cena je potom 3,80 EUR až 8 EUR.

Levný hotel / hostel v centru: Pension Vienna Happymit

Levný hotel u letiště:  NH Vienna Airport – ubytování u letiště není příliš výhodné, a proto více doporučujeme ubytovat se v centru města.

Další levné hotely: Levné hotely, Levné hostely

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna

Parkování na letišti ve Vídni

Nejvýhodnější parkování u vídeňského letiště je ve vesnici Fishamend u železniční stanice někde v těchto místech.

Auto tam můžete nechat na pár dní zdarma a na letiště se odtud dostanete vlakem S7 (5 minutj ízdy), nebo si můžete udělat hodinovou procházku.

Pokud raději upřednostňujete hlídané parkoviště, auto nechte na některém P+R parkovišti, a pak to dojeďte S-Bahnem na letiště. Vychází to na 3,40 EUR/den. My necháváme auto ve Vídni na adrese Park & Ride U4/U6 Spittelau, odtud dojdeme na S-Bahn zastávku Traisengasse a pak pokračujeme vlakem na letiště.

Oficiální parkování na letišti ve Vídni potom vychází v létě už poměrně draze, od 89 EUR/týden, rezervujte on-line.

 

14 komentářů