Katowice (KTW)

Toto polské letiště leží nedaleko od našich hranic, a proto je oblíbené zejména pro lowcost cestování s Wizzairem (např. Barcelona, Bergen, Burgas, Kutaisi, Kyjev, Larnaka, Liverpool, Stavanger nebo Stockholm) nebo Ryanairem (např. Alicante, Dublin, Edinburgh, Manchester).

 Letiště: Katowice Pyrzowice (KTW)

Vzdálené od centra: 34 km

Free wifi: ne

Doprava do centra: V podstatě jedinou možností je cesta místním autobusem, která stojí 26 zlotých za jednosměrnou jízdenku nebo 32 zlotých za zpáteční. Jízdenku je možné koupit přímo u řidiče a doba jízdy je 50 minut.

Stránky katowického dopravního podniku naleznete zde.

Připojujeme také odkaz na jízdní řád místní autobusové dopravy na letiště.

Doprava do Katowic:

Z ČR se do Katowic nejpohodlněji dostanete s Leo Expressem, který prodává jednosměrné jízdenky z Prahy do Katowic už za 399 Kč a z Bohumína za 250 Kč.  Vzhledem k tomu, že počet akčních míst je omezen, doporučujeme koupit si jízdenky s co největším předstihem. Výjimečně Leo Express nabízí jízdenky ještě výhodněji (např. vánoční a podobné akce).

Parkování na letišti:

!TIP! Pro české SPZ platí 90 % na kartu Silesia přímo před terminálem na parkovišti P1, pokud tam necháte automobil 2 dny a více, info zde. Pokud tam budete kratší dobu nebo máte jinou SPZ, kalkulačku cen parkovného naleznete zde.

Levný hotel / hostel v centru: Hostel Katowice Centrum

Levný hotel u letiště: Economy Silesian Hotel

Další levné hotely: Hotely Katowice, Hostely Katowice

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna10 komentářů

 
 1. Ivča

  Existuje stále možnost parkovat s českou SPZ na nehlídaném parkovišti s 90% slevou na čtyři dny? Je možné rezervovat si místo předem? Případně kde? Děkuji :-) (Díky za super stránky, koupila jsem výhodné letenky díky vám :-) )

  • Ondra

   Ivča

   Parking funguje.

   Je to to hlavní parkoviště u odlet / přílet haly. Je hodně velké, ale našli jsme místa naposledy až tak v 10. řadě.

   Fór je v tom, že lístek za parking nesmíte platit v parkovacím automatu, ale až při výjezdu v budce a v hotovosti. V tu chvíli stačí říci, že chcete akci FlySilesia, a odečtou vám to od původní ceny. Platí se ale pouze hotově.

 2. Marek

  No teda, niekto odhalil moju oblubenu trasu na KTW :) Dufam, ze to tam teraz nie je preplnene, BusBrothers maju maly bus 😛