O nás

Vítejte na zaletsi.cz! Jsme moc rádi, že jste zavítali právě k nám. Dostali jste se na web, na kterém se s Vámi lovci super levných letenek už od září 2011 dělí o své nejlepší úlovky! Cestování a hledání výhodných letenek je naším životním koníčkem, kterému každý z nás věnuje několik hodin denně, a proto jsme se rozhodli nenechávat si výsledky svého snažení jen pro sebe. Všechny naše úlovky, rady týkající se cestování a pomoc s vyhledáním letenek jsme vždy poskytovali a budeme poskytovat zdarma. Pokud se Vám naše stránky líbí, nenechte si nás prosím jen pro sebe a doporučte nás svým kamarádům a známým. Věřte, že nás nic nepotěší tak, jako když vidíme, že Vás neustále přibývá a že naše práce má smysl.

S rostoucím počtem návštěvníků bohužel rostou také náklady na chod serverů a rozvoj webu, na které nám můžete přispět tím, že si letenku, ubytování nebo třeba dovolenou pořídíte proklikem z našich stránek, a to i v případě, že se nejedná o právě zveřejněnou akci. Při nákupu letenky u nás současně můžete výrazně ušetřit, neboť díky slevám, které nám prodejci letenek poskytují, u nás letenky koupíte levněji než jinde.

Za celým projektem, který Vám má pomáhat cestovat co nejlevněji, stojí tito lovci:

Míra Polach


Míra miluje dovolenou v přírodě a všechna místa, kde nepotká zástupy turistů. Miluje Rusko a Rusky, rád cestuje do východní Evropy a zemí bývalého sovětského svazu. Ze všech členů týmu je nejmenší letenkářský fanatik, takže jediným jeho cílem je dostat se co nejlevněji a nejpohodlněji z místa A do místa B. Na rozdíl většiny lovců letenek úplně nezatracuje cestovní kanceláře a umí naplno využívat všech jejich akcí.

Jirka Spolek

Jirka ctí přísloví „I cesta může být cíl“ a nevadí mu strávit i 42 hodin v letadle jen kvůli tomu, aby obletěl svět za 8 dní – a samozřejmě zaplatil za letenku kolem světa 8049 Kč. Rád jí, s čímž souvisí jeho úchylka focení všech jídel v letadlech. Když dostane chuť na pravé japonské sushi, je schopný si zaletět do Tokia na večeři a druhý den už být zase v práci. Svůj cestovatelský deník si udržuje aktualizovaný, tohle všechno proletěl.

Tonda Jelínek

Mladý lovec dobrodružství všeho druhu s cestovatelským krédem – čím víc punk, tím víc c00l! Pokud zrovna nelétá, stojí s palcem u silnice. Svoje srdce už dávno zapomněl v nejčernější části Afriky. A jeho typická dovolená? Ghana, Senegal nebo Mali.

Tonda

Štěpán Wenke

Štěpán je student psychologie na vysoké škole, mistr ultralevných letenek a šílených eurotripů. Má rád spontánní výzvy a při tom naplno využívá potenciálu místňáků. Jeho největším úlovkem byla zpáteční letenka do Rumunska za 25 Kč.

Štěpán Wenke

Jíťa Kosková

Jíťa začala objevovat svět ještě dřív, než se naučila chodit. Právě se vrátila z ročního tripu po Jihovýchodní Asii, kterou si opravdu zamilovala. Má ráda přírodu, a nevyhledává místa přeplněná kufříkáři a selfíčkáři. Baví jí fotit a o svých dobrodružstvích píše na svém blogu.

Jíťa Kosková

Máte dotaz?

Sháníte levnou letenku nebo máte jakýkoliv dotaz, týkající se cestování? Napište nám na do naší poradny Hledám letenku, kde vám rádi zdarma poradíme.

Pokud máte jakýkoliv jiný dotaz, či nápad, jak vylepšit web, napište nám na admin@zaletsi.cz.

206 komentářů

 
 1. Martin Berger

  Dobrý den,

  včera jsme udělali rezervaci číslo WDCZRI a bohužel stránka spadla ve chvíli, kdy jsme se dostali k platební bráně. Další rezervaci už se nám nepodařilo udělat, protože v systému již jedna aktivní rezervace byla.
  Na Siana nám řekli, že se musíme spojit přímo s Vámi. Protože se jednalo o velmi výhodné letenky na Zéland, jaká je možnost rezervaci potvrdit? Máme ještě šanci ji zaplatit? Peníze bychom poslali ihned.
  Předem děkuji za rychlou (a kladnou :)) odpověď.
  S pozdravem Martin Berger

 2. Veronika

  Dobrý den, chtěla bych stornovat letenku na září. Je to možné a za jakých podmínek? Dekuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Veronika

   Dobrý den,

   záleží s kým letíte, stornovat jde všechno, je ale otázka, kolik a jestli vůbec něco aerolinka vrátí.

   Jirka

 3. Hana Oličová

  Ahojte, prosím o radu, podávala jsem si žádost o zelenou kartu do USA. Stalo se někomu, že při Entrant status check mu to stálé opakovalo Information entered is not valid?

  Už to řeším asi měsíc, kdy jsem žádost několikrát ( asi padesátkrát) stále zadávala včetně confirmation number a tak dále, neustále dokola, vše je zadané správně, přesně tak jako na papírovém potvrzení žádosti, popřípadě kam se prosím ozvat?

  Děkuji za Vaše rady a zkušenosti

 4. Eva Bělohlávková

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jak to funguje u Norwegian se stornem letenky. Onemocněla jsem a jsem na neschopnosti a bohužel nemohu letět. Máme odlétat 17.7. Údajně je stoprocentní storno ale opravdu to nejde nějak prokázat když mám neschopnost? Děkuji moc

 5. Štěpán

  Ahoj Jirko a Míro,

  po tom, co jsem dneska proseděl celej den u hledání různých letenek, čtení fór a zkoušení nějakých OTA kombinací mě napadlo, zdali by se to nedalo zúžitkovat.

  Chci se zeptat, jestli nehledáte výpomoc. Nejsem úplně nějakej profi (lítám zatím jen po Evropě), takže zkušenost hlavně s lowcosty (U2, W6, V7, FR…) a fóru na Flyertalku ne vždy úplně rozumím, ale měl bych zájem, nadšení a chuť se zlepšovat. Jsem trpělivý a zapálený! 😉

  Jsem teda student, takže by se určitě nejednalo o full time, ale po večerech a po nocích, často i takhle přes den mam času hodně, tak by to mohlo bejt třeba i k užitku.

  Měli bys zájem o moji výpomoc? Pokud ano, tak se budu těšit, pokud ne, tak budu rád aspoň za stručnou odpověď.

  Díky, Štěpán 😉

  P.S. odpovězte radši na email!

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   jiri vedral

   Díky za tip, škoda, že to neni i zpět, tam jsme našli cca 200 EUR/směr. I tak to půjde použít na itinerář cesty kolem světa, zkusím s tím něco seskládat. 😉

   Jirka

 6. mihal

  Dobrý den,

  rádi bychom příští rok někdy v březnu na 14 dní na Kubu a poté přelet do Mexica – Cancun, odtud zpátky do Evropy. Letenky předpokládám bude lepší shánět později. Mám obavy zejména o ubytování na Cubě, máte tip, kde sehnat ubytování? Nevadí nám casa particulares, ale chtěli bychom to v (u) Havany, na pláži. Nějaké tipy na prověřené weby? Případně rada na co si dát na Kubě pozor? Díky :-)

 7. Lucie

  Dobrý den,

  moc chválím stránky. Jsou krásně přehledné a spousta informací, které se moc hodí.

  Potřebovala bych poradit, jak to chodí s přestupem na letišti a jak je to s nákupem letenky. Konkrétně se mi jedná o cestu do Maroka (Nador), dříve jsem létala přímým letem z letiště Hahn ve Frankfurtu, ale tím, že jsem pak zase při zpáteční cestě musela čekat v noci a zimě na autobusový přípoj do Prahy, tak zvažuji cestu přímo z Prahy s přestupem v Barceloně nebo Bruselu.

  Zajímalo by mě, jak to chodí a jak je to s letenkami?
  Našla jsem si například cestu
  Praha – Barcelona – se smartwings
  Barcelona – Nador – Ryanair

  Případně:

  Praha – Brusel – Nador – Brusel – Praha

  Tady je to lepší co se týká času mezi přestupy.

  Mám spoustu otázek ohledně – jaké rozměry zavazadla, když letím různými dopravci, jestli se podívat na limity zavazadel všech a pokud se budou lišit, tak vzít asi ten, se kterým projdu všude (smartwings, czechairlines nebo ryanair a airmaroc). Fakt netuším.

  Poté by mě zajímal podrobnější postup co se týká přestupu se zavazadlem k odbavení. V Praze se odbavím, doletím např. do Bruselu, vyzvednu kufr a jdu rovnou do dalšího gatu a čekám na let do Nadoru? Nebo zřejmě musím projít nějakou asi pasovou kontrolou?

  Moc děkuji za pomoc :-)

  Lucie

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den, Lucie,

   rádi poradíme. :-)

   Se zavazadly do v případě kombinací několika aerolinak funguje tak, že platí pravidlo nejpřísnějšího dopravce, čili v tomhle případě 5kg klasické kabinové (Smartwings).

   Jinak jak to funguje u negarantovaných přestupů – pokud přestupujete se zavazadlem k odbavení, na letišti v Bruselu si ho vyzvednete, projdete kontrolou, opět odbavíte a opět projdete kontrolou a jdete na další let, jako byste přijela z centra. 😉

   Kdyby cokoliv, napište. 😉

   Jirka

   • Dobrý den,

    moc děkuji, tak nějak jsem si to myslela, že to bude. Teď ještě, abych nemusela přebíhat mezi terminály, to si zjistím před cestou, ale v dnešní době, to budou mít jistě na letišti zařízené nějakými autobusy apod. :-) a neměl by to být problém.

    Moc děkuji za radu.

    Lucie

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Lucie

     Dobrý den, Lucie,

     mezi terminály většinou jezdí autobusy/nějaký shuttle, nadzemka, všechna letiště to mají pořešené, nicméně ty letiště, přes která pravděpodobně poletíte, nemají nijak složité přestupy mezi terminály. 😉

     Jirka

 8. Tomáš

  Dobrý den,
  na základě Vašeho doporučení jsem koupil letenky od FlyDubai na Maledivy v dubnu a po měsíci mi zrušili jeden let? Mám nárok na vrácení peněz za letenky? Píšou, že mi dají voucher :-(, ale jen na jeden let. Děkuji za radu!!!
  Your flydubai flight FZ-555/555/779 departing on 26 April 2017 from MLE to PRG has been cancelled due to schedule changes.
  We would like to you to contact our contact centre on +971 600544445 as your booking has been affected. The available re-booking options are below and would like to ensure a suitable flight to connect to or from your cancelled flight.

  Option 1
  You can re-book on another flydubai flight (subject to availability) to the same destination without penalty and transfer any optional extras you pre-purchased with the original booking to the new booking.

  Option 2
  You can cancel your booking and flydubai will issue a voucher (by e-mail) for its full value. This voucher (valid for 12 months) can be used for future travel with flydubai and can be redeemed online at flydubai.com, through the contact centre or via one of flydubai’s travel partners.

  Please note that you may also receive an SMS and/or a phone call from us about this flight cancellation.

  We apologise for any inconvenience that these cancellations may have caused.

  Please ignore this email if you have already contacted us to change your booking.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Tomáš

   Dobrý den, Tomáši,

   máte vesměs 3 možnosti, 1) domluvit se s nimi na náhradní variantě bez doplatku, 2) využít jejich voucher, 3) nechat si vrátit peníze, o tom se tu sice nepíše, to oni ani nechtějí, ale je to jedna z možností. :-)

   Jirka

 9. petra Skalová

  Dobrý den, v červnu budu mít svatbu, takže budu mít nové příjmení a v červenci chceme s přítelem letět do USA, letenku si ale chceme koupit už nyní, jak se to dělá se změnou jména? Jde to? Co když si do té doby nestihnu vyřídit nové doklady? prosím o radu, děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   petra Skalová

   Dobrý den,

   nejjednodušší je odcestovat na staré doklady, pokud je máte platné, potom není třeba nic řešit a použít původní příjmení.

   Jirka

 10. Lenka

  Dobrý deň,

  od 9. – 19.3. mám v pláne navštíviť Austin, Texas. Hľadám letenky z Viedne, Prahy alebo Budapešti. Našla som porovnávač leteniek http://www.budgetair.lv – kde sú letenky z Viedne o desiatky eur lacnejšie ako letenky z iných miest a na iných porovnávačoch.
  Chcela by som sa preto opýtať, či ste niekedy zakúpili letenky prostredníctvom tejto stránky alebo je nerelevantná?
  Tiež by som sa chcela opýtať, či je reálny prestup v Londýne, ktorý trvá len hodinu, prípadne hodinu a pol.

  Ďakujem veľmi pekne za Váš čas a prajem pekný deň.

  S pozdravom

  Lenka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lenka

   Letenky jsou homogenní produkt a jestli je najednou někdo prodává o dost levněji, tak je to minimálně podezřelé. U zmiňovaných stránek bych se určitě podíval na poplatek za platbu kartou, který bývá často v rozdílu desítek €.

   U nás na letenky.zaletsi.cz je platba kartou zdarma. :)

   Co se týče druhého dotazu, u garantovaného přestupu je 1h ok, u negarantovaného bych určitě prodloužil.

   Jirka

 11. Martin

  Dobrý deň,
  chceli by sme letieť do Japonska (prílet do Tokyo a odlet z Osaky). Našli sme u Vás super ponuky. Viete mi prosím Vás vysvetliť ako funguje presne zakúpenie leteniek? Stačí si to u vás zarezervovať a realizovať platbu, a vybavené letenky mi prídu na email?

  Mohli by ste mi k tomu poskytnúť viac informácií, nikdy sme ešte neleteli, tak sme v tom neskúsení.

  S pozdravom,
  Martin

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Martin

   Dobrý den, Martine,

   stačí rezervovat a dát platbu kartou (je možné platit i převodem nebo hotově), kartou je to ale nejrychlejší. Všechny druhy plateb jsou samozřejmě zdarma.

   Letenky po zaplacení přijdou automaticky do e-mailu, jsou elektronické, nic dalšího nepřijde.

   Detailněji, jak rezervovat u nás, najdete tady: http://zaletsi.cz/jak-rezervovat-letenku-na-zaletsi-cz

   Kdyby cokoliv, napište, rádi poradíme.

   Jirka

 12. Lenka Samcová

  Dobrý den, v září chceme letět s dcerou do Moskvy cca na týden. Co mi můžete poradit, popř. s čím mi můžete pomoci (vízum, letenky, hotel, rady – hlavně pan Polach)?

  • MireK (ZaleťSi.cz)

   Lenka Samcová

   Dobrý den,

   Moskvu a Rusko znám opravdu dobře, takže vám můžu poradit téměř s čímkoliv. Rád vám zajistím letenky, doporučím hotel i pomůžu s vízem.

   Kdybyste cokoliv potřebovaly, napište mi prosím e-mail na mirek@zaletsi.cz.

   Díky
   Mirek

 13. Jiří Vedral

 14. Michal Sedláček

  Dobrý den

  Chtěl bych si rezervovat letenku a v rezervačním formuláři je třeba vyplnit číslo pasu můj pas v době pobytu bude už jiný z důvodu propadnutí je možné později změnit joho číslo. Jedná se o letenky na Bajkal. Děkuji Michal Sedláček

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Michal Sedláček

   Dobrý den,

   koukám, že se tu nezobrazila odpověď – číslo pasu není důležité, lze ho změnit i po vystavení letenka zdarma.

   Jirka

 15. Musilova

  Dobrý den, chci stornovat letenku ktera byla zakoupena přes Vasi společnost. Můžete mi Prosím rici kroky, které mam udělat? Nikde tu nevidím kontakt na příslušné oddeleni
  Moc Vám Děkuji za odpověď Musilova.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Bibish

   Dobrý den,

   měl by vám přijít e-mail, v něm je příloha a taky několik účtů, kam můžete letenky zaplatit převodem.

   Jirka

 16. Pavla Dušová

  Dobrý den,

  jde si nastavit newsletter o akcích, který mi bude pravidelně a sám od sebe chodit na mail?

  Předem děkuji za odpověď.

  Hezký den,
  Dušová

 17. Jirka

  Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,před chvílí mi přišla do mailu zpráva,kde mi Vueling oznámil změnu datumu letu z 19.1. na 20.1. ! Mám v Paříži zaplacený hotel,koupil jsem si na dané datum Paris passy na určitý počet dní a hlavně mi to o den zkrátili ten prodloužený víkend. Dá se s tím něco dělat? Popřípadě co? Děkuji Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jirka

   Dobrý den, Jirko,

   zkusil bych požádat Vueling o rerouting zdarma třeba s přestupem přes Řím nebo Barcelonu, nebo to celé prodloužit o jeden den. Stornovat to samozřejmě zdarma jde, ale to asi nebude to, co zrovna byste chtěl.

   Jirka

   • Zdravím,stornovat jsem to nechtěl,pravda. Zkusil bych to o den prodloužit,to znamená vracet se v pondělí místo neděle,pokud na to přistoupí za cenu té původní letenky?!
    Rerouting jsem v životě neřešil,takže nevím,co přesně bych měl požadovat ? Jako odlet z Paříže v jiný den přes jiná letiště nebo máte na mysli ten původní den,který jsem měl zabookovaný?

    • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

     Jirka

     Je to problém aerolinky ne váš, takže prodloužení o den by mělo být zdarma.

     rerouting – jde třeba vyhádat místo odletu z Prahy odlet z Vídně zdarma, vše záleží, jak se dohodnete s aerolinkou.

 18. Tereza

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, chtěla bych letět teď 16.11. do Lisabonu. Našla jsem si let Vídeň-Ženeva-Lisabon a zpět Lisabon-Kolín nad Rýnem-Vídeň a když jsem rozklikla zavazadla, tak i u příručních zavazadel je uvedeno, že detail není k dispozici, tak by mě zajímalo, jestli příruční zavazadla povolují každé aerolinky zdarma.

  Předem děkuji za odpověď

 19. Jirka

  Dobrý den,
  někde na webu jsem viděl článek a diskusi o tom, které aerolinky poskytují při dlouhém čekání na další let občerstvení příp. ubytování na letišti zdarma. Bylo to na vašich stránkách?
  díky,
  Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jirka

   Dobrý den, Jirko,

   zatím takový článek nemáme, ale bude. Můžeme poradit alespoń rovnou napřímo, máte na mysli nějaký konkrétní let/aerolinku?

   Jirka

 20. guido

  dobry den
  mohli byste hlasit ze vueling ma nabydku do florencie
  jenom na silvestra
  t/z za 2500 primo do flr coz je rarita

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   guido

   Dobrý den,

   díky moc za tip, zahrnem to do příspěvku, ve kterém bude pár tipů, kam na Silvestra. :-)

   Jirka

 21. Rosťa

  Dobrý den, našel jsem si letenku pro 2 dospělé, u které je u zavazadel uvedeno 2 ks (60kg), když však tento odkaz rozkliknu, jsou v rozpisu všechny položky proškrtnuté, krom příručního zavazadla. Který údaj je platný, případně kde to mohu ověřit?
  Děkuji

 22. Markéta

  Dobrý den,

  zakoupila jsem u vás letenku a potřebovala bych fakturu v anglickém jazycke kvůli proplacení. Bylo by možné něco takového získat u vás nebo musím přemluvit EasyJet? Rezervace letenky má číslo 710904. Předem děkuji za odpověď.

 23. Norika Vlasáková

  Dobrý večer, 24.8. som si cez Váš web kupovala letenky z Viedne do Denpasaru a som presvedčená, že som sa aj registrovala na Vašom web-e. Do mail-u mi prišla aj odpoveď na registráciu …Pomocí Vašeho uživatelského jména a hesla se můžete kdykoliv přihlásit ke svému účtu pro přehled o svých vytvořených rezervacích, nebo úpravě svých údajů… Teraz sa pokúšam nájsť, kde sa mám prihlásiť a som bezradná, nikde nevidím možnosť na prihlásenie. Prosím, pomôžte. Ďakujem :-)