Norwegian

Autor obrázku: Biggerben, licence CC 3.0

Norwegian Air Shuttle, známý především jako Norwegian je rychle rostoucí norská nízkonákladová společnost, založená v roce 1993. Kromě klasických zpátečních letenek též nabízí většinou nejlevnější jednosměrné letenky přes Atlantik do New Yorku (NYC) a Miami (MIA). Jako jedna z mála společností nabízí na palubě mnoha letů WiFi zdarma. Z Prahy létá přímé lety do:

 • Bergen (BGO)
 • Oslo Gardermoen (OSL)
 • Helsinki (HEL)
 • Kodaň (CPH)

Stránka dopravce a rezervace letenek: norwegian.com

On-line check-in: www.norwegian.com/ssl/de/kundenservice/mein-norwegian/buchung-finden/

Kód aerolinky: DY/NAX

Telefonní kontakt: +47 2149 00 15 (24 hodin denně)

Používaný druh letadel: Boeing 737-800, Boeing 787 Dreamliner

Kabinové zavazadlo: 55x40x23 cm o maximální hmotnosti 10 kg + jedna malá osobní věc (notebook či kabelka), která se vejde pod sedadlo před vámi. Pro cestu z/do Dubaje nesmí překročit hmotnost kabinového zavazadla 8 kg.

Odbavené zavazadlo: Letenky Flex, Premium a PremiumFlex obsahují 1x 20kg odbavené zavazadlo v ceně letenky, pro letenky LowFare je možnost koupě odbaveného 20kg zavazadla on-line nebo na letišti, přičemž on-line pořízení vyjde levněji. Cena za zavazadlo závisí na konkrétní trase.

Platba letenek: Platby letenek pomocí debetních platebních karet Mastercard a Visa jsou zdarma, kreditní karty a American Express jsou zpoplatněny 5€.

!TIP! Často docílíte lepší ceny při nákupu v norských korunách nebo v Eurech. Po vyhledání letenky stačí změnit vpravo Currency a podle kurzu banky spočítat, co vyjde aktuálně levněji.

164 komentářů

 
 1. lenka

  dobrý den, letíme se synem z Krakowa do Kodaně a při rezervaci jsem uvedla jména s diakritikou, což bylo špatně, tak jsem je opravila, ale při tom jsem u syna nechtěně umazala poslední písmenko v příjmení. Je to problém? Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   lenka

   Zavolal bych co nejdřív na Norwegian a řekl jim to, pokud by to opravit nechtěli, riskl bych to, do třech znaků se to vesměs po Evropě toleruje.

   Jirka

 2. Petra

  Ahoj zdravím,
  je možné si vytisknout letenku před tím, než udělám check-in?? U Norwegian je 24 hodin předem do mé destinace a nevím, jak to přesně funguje.
  Děkuji.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra

   Ahoj Petro,

   letenku ano, palubenku ne. Po on-line či klasickém check-inu se ti pak zobrazí palubenka, tu si vytiskni a s tou můžeš jít do letadla.

   Jirka

 3. Krystof

  Dobry den, letim v zari z prahy do kodane a z kodane do amsterdamu. Nemuzu se nikde docist, zda musim na prepazku check in i kdyz nebudu mit odbavene zavazadlo, jen prirucni a nechci letenku tisknout doma. Neni to pripadne za poplatek check in na prepazce? Dekuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Krystof

   Dobrý den,

   za poplatek to není, nicméně nějak palubenku získat musíte, tj. buď si ji vytiskněte doma, nebo na letišti na kiosku/přepážce.

   Jirka

 4. Helča

  Dobrý den, kamarád mi zakoupil zpáteční letenku u Norwegian (Praha – Stavanger a zpět), zítra večer odlítám, na letence je pouze uvedeno moje jméno, ale nikde jsem nevyplňovala cokoliv jiného (např. číslo OP, adresu, zkrátka pouze jméno a přijímení), je to v pořádku? Nezmiňoval se, že by bylo nutné např. 3dny před odletem toto dovyplnit, tak snad to není problém…tím pádem nevím ani číslo sedadla. Je to tak ok?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Helča

   Asi trochu pozdě ale přece, na vnitroevropském letu opravdu stačí pouze jméno a příjmení, nic dalšího netřeba. 😉

   Jirka

 5. Tereza

  Dobrý den, v ceně letenky na letiště Evenes mám 2x zavazadlo, 20 kg per pcs. Je to myšleno tak, že musím mít 2 kufry a každý by měl být do 20 kg nebo mohu mít jeden kufr, který by měl být do 40 kg? Děkuji za Vaši odpověď. T.

 6. Matěj Chytrý

  Dobrý den,
  letíme 29. 6. z Prahy do Bergenu. Chceme si s sebou vzít nějaké balené jídlo. Je možné, aby v zavazadle (20 kg) bylo třeba 10 konzerv (obsahující např. 320 g hrášku a z toho 100 ml vody), proteinové tyčinky (četl jsem, že lze převážet 1 kg sladkostí), dále pak müsli (bere se to taky jako sladkost?), těstoviny, ovesné vločky, rýži, sůl (přesypaná do sáčku), koření a jídlo z domu (např. buchta nebo bagety)? Lze převážet i nebalené potraviny (např. zabalený domácí sýr)? Někde jsem četl, že je možné do Norska dovést 10 kg jídla, lze to i leteckou dopravou? Rádi bychom předešli tomu, že nám na letišti nakoupené jídlo zabaví. Dále mě zajímá, jestli je možné vzít s sebou prázdou termosku a prázdnou kovovou láhev na benzín (od vařiče).
  Předem děkuji za odpověď :)
  Pěkný den,
  Matěj Chytrý

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Matěj Chytrý

   Dobrý den,

   jídlo není problém do 10kg to z Prahy nikdo řešit nebude.

   Termoska je taky ok, určitě co není okej je kartuš, kovová láhev, pokud bude naprosto čistá, je v pohodě.

   Jirka

 7. Simona

  Dobrý den, dnes jsem si dělala online check-in u Norwegian a nechtělo to po mě žádné informace jako číslo pasu, atd… Je to v pořádku?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Simona

   Dobrý den,

   jasně, to je v pořádku u některých tras (po Evropě, vnitro norské lety, atp.).

   Jirka

 8. Roland

  Dobrý vecer, v červnu letíme do Stawangeru spolu s tříletou dcerou, je možné vzít až k nástupu do letadla skládací kocarek- golfky? Je to nějak zpoplatněno? Letenky mame LowFare. Zavazadla k odbavení mít nebudeme, ale jak by to bylo s autosedackou? Díky moc za radu

 9. Vincent

  Dobrý den,
  Mám zpáteční letenku do Bergenu a na mém travel documentu na cestu zpět je vlevo nahoře čárový kód a nápis „No need to check-in. You can go directly to gate“. Je to tedy tak, že zpáteční travel document je zároveň i palubní lístek a já opravdu jen odevzdám zavazadlo a jdu bez check-inu na letadlo?

  Děkuji,
  Vincent

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Vincent

   Dobrý den,

   jestli to bylo bookované přímo přes stránky Norwegianu tak ano, nicméně jestli máte zavazadlo k odbavení, stejně musíte na přepážku.

   Jirka

 10. Jirka

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat jak je to u Norwegian se zavazadlem, které bude mít na sobě připnuté další „zavazadlo“ s tím, že se vyjdu do limitů jednoho svého koupeného zavazadla.

  Konkrétně na batohu připnutý spacák.

  Děkuji za odpověď,

  Jirka.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jirka

   Připnutej spacák asi nevadí, ale spíš bych to zabalil radši ještě do nějaké fólie, záleží na jakoho check-in agenta narazíte. Obecně – nesmí se to, spacák ale projde. Neprojdou určitě 2 bágly spojené dohromady, o kterých budete tvrdit, že to je jen jedno zavazadlo. :-)

   Jirka

 11. Terka

  Dobrý den, omylem jsem si při nákupu letenky zarezervovala dvě zavazadla o 20 kg a chtěla bych jen jedno zavazadlo o 20 kg. Dá se to ještě nějak změnit? Popřípadě nevíte, kam bych měla zavolat ? Moc vám děkuji.

 12. Jana Plachá

  dobrý den
  zajímalo by mne zda Norwegian s blížícím se datumem odletu letenky zdražuje nebo naopak..chci letět 12.5 z ČR do HEL a společně s přikoupenými kufry do zavazadlového prostoru mne letenka nyní vychází na 4460 kč..letám přes norwegian hodně často tak 5krát do roka tam a zpět a občas se mi stává, že si letenku zablokuji aby se ještě nezdražila s předstihem a pak si všimnu že letenka třeba 12 dní před odletem spadne o polovinu, než za co jsem ji koupila já..a to bych se pak umlátila..proto vůbec netuším zda čekat zda se zdraží nebo ještě spadne..potřebovala bych poradit, děkuji.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jana Plachá

   Dobrý den,

   ceny letenek se vyvíjejí podobně jako akce, ale spíš to leze nahoru než dolů, takže to, že za letenku dáte víc je daleko pravděpodobnější, než že před odletem zlevní.

   Obecně bych jinak nakupoval 2-3 měsíce před odletem.

   Jirka

 13. Pavel

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, prosím, jak zde funguje online check in?
  Jestli jsem to dobře pochopil, nejde vytisknout letenku doma – např. jako u Easyjetu? Měsíc před odletem.

  Letím jen s příručním zavazadlem /aplikaci v mobilu nemám a nechci :)

  Musím tedy letenku vytisknout až na letišti v kiosku? Nebo to jde i doma?

  Díky Pavel

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Pavel

   Dobrý den,

   jde to i doma, stejně jakou Easyjetu a Ryanairu.

   A pak samozřejmě i zdarma na letišti.

   Jirka

 14. Marta

  Dobrý den.
  Letíme příští týden s Norwegian do Tromso s přestupem v Oslo. Jak je to se zavazadly? Bude nás někdo navigovat, kam je přenést? Máme na přestup hodinu, tak se bojím, abysme to stihli. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Marta

   Dobrý den,

   jestli někdo pomůže, to si nejsem jistej, Norwegian je pořád low-cost, nicméně je potřeba ty zavazadla opravdu přenést a odbavit na další let, stihnout se to ale dá. 😉

   Jirka

 15. Jan Kuchař

  Dobrý den,
  chceme si k letence Low Fare z Krakow do Trondheim a zpět doobjednat 2 kufry 20kg, kolik se připlácí za tato zavazada pro cestu tam a zpět?
  Děkuji

 16. Marie Šimáčková

  Dobrý den,
  objednala jsem si letenky od Norwegian do Bergenu a úplně jsem si zapomněla přikoupit zavazadlo do zavazadlového prostoru.Je nějaká možnost si tuto službu ještě přikoupit. Děkuji moc za odpověd

 17. Sára Semrádová

  Zdravím,
  mám zakoupená 2 zavazadla po 20 kg je možné mít 1 zavazadlo 32 kg? Bohužel mám pouze jeden kufr.. z Osla do Prahy odlétám za tři dny a obávám se že druhý kufr neseženu. Nerada bych měla nějaký problém na letisti. (Norwegian) Předem děkuji Sára.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Sára Semrádová

   Zdravím Sáro,

   bohužel to nejde, Norwegian to má jako „piece concept“ takže opravdu můžete mít pouze 2 zavazadla o maximální hmotnosti 20kg, kombinovat váhu na 32kg a 8kg bohužel nelze, zaplatila byste těch 12kg u toho jednoho nadváhu. :-/

   Jirka

 18. Kristýna

  Dobrý den,

  kolik se platí u norwegian za nadváhu kufrů? Potřebuji dostat co nejvíce svých věcí do Norska, stěhuji se.

  Předdem děkuji za odpověď Kristýna

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kristýna

   Dobrý den,

   hodně záleží na tarifu, který máte, ale obecně nad 2 zavazadla se pak platí 9 liber za 1kg nadváhy.

   Jirka