Norwegian

Autor obrázku: Biggerben, licence CC 3.0

Norwegian Air Shuttle, známý především jako Norwegian je rychle rostoucí norská nízkonákladová společnost, založená v roce 1993. Kromě klasických zpátečních letenek též nabízí většinou nejlevnější jednosměrné letenky přes Atlantik do New Yorku (NYC) a Miami (MIA). Jako jedna z mála společností nabízí na palubě mnoha letů WiFi zdarma. Z Prahy létá přímé lety do:

 • Bergen (BGO)
 • Oslo Gardermoen (OSL)
 • Helsinki (HEL)
 • Kodaň (CPH)

Stránka dopravce a rezervace letenek: norwegian.com

On-line check-in: www.norwegian.com/ssl/de/kundenservice/mein-norwegian/buchung-finden/

Kód aerolinky: DY/NAX

Telefonní kontakt: +47 2149 00 15 (24 hodin denně)

Používaný druh letadel: Boeing 737-800, Boeing 787 Dreamliner

Kabinové zavazadlo: 55x40x23 cm o maximální hmotnosti 10 kg + jedna malá osobní věc (notebook či kabelka), která se vejde pod sedadlo před vámi. Pro cestu z/do Dubaje nesmí překročit hmotnost kabinového zavazadla 8 kg.

Odbavené zavazadlo: Letenky Flex, Premium a PremiumFlex obsahují 1x 20kg odbavené zavazadlo v ceně letenky, pro letenky LowFare je možnost koupě odbaveného 20kg zavazadla on-line nebo na letišti, přičemž on-line pořízení vyjde levněji. Cena za zavazadlo závisí na konkrétní trase.

Platba letenek: Platby letenek pomocí debetních platebních karet Mastercard a Visa jsou zdarma, kreditní karty a American Express jsou zpoplatněny 5€.

!TIP! Často docílíte lepší ceny při nákupu v norských korunách nebo v Eurech. Po vyhledání letenky stačí změnit vpravo Currency a podle kurzu banky spočítat, co vyjde aktuálně levněji.

142 komentářů

 
 1. Terka

  Dobrý den, omylem jsem si při nákupu letenky zarezervovala dvě zavazadla o 20 kg a chtěla bych jen jedno zavazadlo o 20 kg. Dá se to ještě nějak změnit? Popřípadě nevíte, kam bych měla zavolat ? Moc vám děkuji.

 2. Jana Plachá

  dobrý den
  zajímalo by mne zda Norwegian s blížícím se datumem odletu letenky zdražuje nebo naopak..chci letět 12.5 z ČR do HEL a společně s přikoupenými kufry do zavazadlového prostoru mne letenka nyní vychází na 4460 kč..letám přes norwegian hodně často tak 5krát do roka tam a zpět a občas se mi stává, že si letenku zablokuji aby se ještě nezdražila s předstihem a pak si všimnu že letenka třeba 12 dní před odletem spadne o polovinu, než za co jsem ji koupila já..a to bych se pak umlátila..proto vůbec netuším zda čekat zda se zdraží nebo ještě spadne..potřebovala bych poradit, děkuji.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jana Plachá

   Dobrý den,

   ceny letenek se vyvíjejí podobně jako akce, ale spíš to leze nahoru než dolů, takže to, že za letenku dáte víc je daleko pravděpodobnější, než že před odletem zlevní.

   Obecně bych jinak nakupoval 2-3 měsíce před odletem.

   Jirka

 3. Pavel

  Dobrý den,

  rád bych se zeptal, prosím, jak zde funguje online check in?
  Jestli jsem to dobře pochopil, nejde vytisknout letenku doma – např. jako u Easyjetu? Měsíc před odletem.

  Letím jen s příručním zavazadlem /aplikaci v mobilu nemám a nechci :)

  Musím tedy letenku vytisknout až na letišti v kiosku? Nebo to jde i doma?

  Díky Pavel

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Pavel

   Dobrý den,

   jde to i doma, stejně jakou Easyjetu a Ryanairu.

   A pak samozřejmě i zdarma na letišti.

   Jirka

 4. Marta

  Dobrý den.
  Letíme příští týden s Norwegian do Tromso s přestupem v Oslo. Jak je to se zavazadly? Bude nás někdo navigovat, kam je přenést? Máme na přestup hodinu, tak se bojím, abysme to stihli. Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Marta

   Dobrý den,

   jestli někdo pomůže, to si nejsem jistej, Norwegian je pořád low-cost, nicméně je potřeba ty zavazadla opravdu přenést a odbavit na další let, stihnout se to ale dá. 😉

   Jirka

 5. Jan Kuchař

  Dobrý den,
  chceme si k letence Low Fare z Krakow do Trondheim a zpět doobjednat 2 kufry 20kg, kolik se připlácí za tato zavazada pro cestu tam a zpět?
  Děkuji

 6. Marie Šimáčková

  Dobrý den,
  objednala jsem si letenky od Norwegian do Bergenu a úplně jsem si zapomněla přikoupit zavazadlo do zavazadlového prostoru.Je nějaká možnost si tuto službu ještě přikoupit. Děkuji moc za odpověd

 7. Sára Semrádová

  Zdravím,
  mám zakoupená 2 zavazadla po 20 kg je možné mít 1 zavazadlo 32 kg? Bohužel mám pouze jeden kufr.. z Osla do Prahy odlétám za tři dny a obávám se že druhý kufr neseženu. Nerada bych měla nějaký problém na letisti. (Norwegian) Předem děkuji Sára.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Sára Semrádová

   Zdravím Sáro,

   bohužel to nejde, Norwegian to má jako „piece concept“ takže opravdu můžete mít pouze 2 zavazadla o maximální hmotnosti 20kg, kombinovat váhu na 32kg a 8kg bohužel nelze, zaplatila byste těch 12kg u toho jednoho nadváhu. :-/

   Jirka

 8. Kristýna

  Dobrý den,

  kolik se platí u norwegian za nadváhu kufrů? Potřebuji dostat co nejvíce svých věcí do Norska, stěhuji se.

  Předdem děkuji za odpověď Kristýna

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kristýna

   Dobrý den,

   hodně záleží na tarifu, který máte, ale obecně nad 2 zavazadla se pak platí 9 liber za 1kg nadváhy.

   Jirka