Norwegian

Autor obrázku: Biggerben, licence CC 3.0

Norwegian Air Shuttle, známý především jako Norwegian je rychle rostoucí norská nízkonákladová společnost, založená v roce 1993. Kromě klasických zpátečních letenek též nabízí většinou nejlevnější jednosměrné letenky přes Atlantik do New Yorku (NYC) a Miami (MIA). Jako jedna z mála společností nabízí na palubě mnoha letů WiFi zdarma. Z Prahy létá přímé lety do:

 • Bergen (BGO)
 • Oslo Gardermoen (OSL)
 • Helsinki (HEL)
 • Kodaň (CPH)

Stránka dopravce a rezervace letenek: norwegian.com

On-line check-in: www.norwegian.com/ssl/de/kundenservice/mein-norwegian/buchung-finden/

Kód aerolinky: DY/NAX

Telefonní kontakt: +47 2149 00 15 (24 hodin denně)

Používaný druh letadel: Boeing 737-800, Boeing 787 Dreamliner

Kabinové zavazadlo: 55x40x23 cm o maximální hmotnosti 10 kg + jedna malá osobní věc (notebook či kabelka), která se vejde pod sedadlo před vámi. Pro cestu z/do Dubaje nesmí překročit hmotnost kabinového zavazadla 8 kg.

Odbavené zavazadlo: Letenky Flex, Premium a PremiumFlex obsahují 1x 20kg odbavené zavazadlo v ceně letenky, pro letenky LowFare je možnost koupě odbaveného 20kg zavazadla on-line nebo na letišti, přičemž on-line pořízení vyjde levněji. Cena za zavazadlo závisí na konkrétní trase.

Platba letenek: Platby letenek pomocí debetních platebních karet Mastercard a Visa jsou zdarma, kreditní karty a American Express jsou zpoplatněny 5€.

!TIP! Často docílíte lepší ceny při nákupu v norských korunách nebo v Eurech. Po vyhledání letenky stačí změnit vpravo Currency a podle kurzu banky spočítat, co vyjde aktuálně levněji.

132 komentářů

 
 1. Marie Šimáčková

  Dobrý den,
  objednala jsem si letenky od Norwegian do Bergenu a úplně jsem si zapomněla přikoupit zavazadlo do zavazadlového prostoru.Je nějaká možnost si tuto službu ještě přikoupit. Děkuji moc za odpověd

 2. Sára Semrádová

  Zdravím,
  mám zakoupená 2 zavazadla po 20 kg je možné mít 1 zavazadlo 32 kg? Bohužel mám pouze jeden kufr.. z Osla do Prahy odlétám za tři dny a obávám se že druhý kufr neseženu. Nerada bych měla nějaký problém na letisti. (Norwegian) Předem děkuji Sára.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Sára Semrádová

   Zdravím Sáro,

   bohužel to nejde, Norwegian to má jako „piece concept“ takže opravdu můžete mít pouze 2 zavazadla o maximální hmotnosti 20kg, kombinovat váhu na 32kg a 8kg bohužel nelze, zaplatila byste těch 12kg u toho jednoho nadváhu. :-/

   Jirka

 3. Kristýna

  Dobrý den,

  kolik se platí u norwegian za nadváhu kufrů? Potřebuji dostat co nejvíce svých věcí do Norska, stěhuji se.

  Předdem děkuji za odpověď Kristýna

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Kristýna

   Dobrý den,

   hodně záleží na tarifu, který máte, ale obecně nad 2 zavazadla se pak platí 9 liber za 1kg nadváhy.

   Jirka