Norwegian

Autor obrázku: Biggerben, licence CC 3.0

Norwegian Air Shuttle, známý především jako Norwegian je rychle rostoucí norská nízkonákladová společnost, založená v roce 1993. Kromě klasických zpátečních letenek též nabízí většinou nejlevnější jednosměrné letenky přes Atlantik do New Yorku (NYC) a Miami (MIA). Jako jedna z mála společností nabízí na palubě mnoha letů WiFi zdarma. Z Prahy létá přímé lety do:

 • Bergen (BGO)
 • Oslo Gardermoen (OSL)
 • Helsinki (HEL)
 • Kodaň (CPH)

Stránka dopravce a rezervace letenek: norwegian.com

On-line check-in: www.norwegian.com/ssl/de/kundenservice/mein-norwegian/buchung-finden/

Kód aerolinky: DY/NAX

Telefonní kontakt: +47 2149 00 15 (24 hodin denně)

Používaný druh letadel: Boeing 737-800, Boeing 787 Dreamliner

Kabinové zavazadlo: 55x40x23 cm o maximální hmotnosti 10 kg + jedna malá osobní věc (notebook či kabelka), která se vejde pod sedadlo před vámi. Pro cestu z/do Dubaje nesmí překročit hmotnost kabinového zavazadla 8 kg.

Odbavené zavazadlo: Letenky Flex, Premium a PremiumFlex obsahují 1x 20kg odbavené zavazadlo v ceně letenky, pro letenky LowFare je možnost koupě odbaveného 20kg zavazadla on-line nebo na letišti, přičemž on-line pořízení vyjde levněji. Cena za zavazadlo závisí na konkrétní trase.

Platba letenek: Platby letenek pomocí debetních platebních karet Mastercard a Visa jsou zdarma, kreditní karty a American Express jsou zpoplatněny 5€.

!TIP! Často docílíte lepší ceny při nákupu v norských korunách nebo v Eurech. Po vyhledání letenky stačí změnit vpravo Currency a podle kurzu banky spočítat, co vyjde aktuálně levněji.

185 komentářů

 
 1. Petra

  Dobrý den, chci se zeptat, letím do USA přes Amsterodam. Systém po mě chce placenou rezervaci sedadla na oba lety. Je povinná rezervace sedadala? Nebo to znamená, že pokud nezaplatím rezervaci, nedostanu konkrétní sedadlo, ale to, které na mě zbude? Stejně tak jídlo. Je povinné ho objednávat?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra

   Dobrý den, předpokládám, že neletíte přes Amster s Norwegianem, ale s KLM nebo Deltou. POkud nezaplatíte za rezervaci sedaček, dají se vybrat sedačky během on-line check-inu. Jídlo u Delty či KLM je v ceně letenky.

   Jirka

 2. Nikola

  Dobry den, měla bych dotaz, jak moc hlidaji velikost prirucniho zavazadla? Mam kabinovy kufr, ale vysku ma 57cm… jak budou pripadne postupovat?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Nikola

   2 cm jsou ok, pokud by ale byl někdo hodně přísný, musela byste to odbavit.

   Já bych do toho ale šel, ty klece jsou obvykle o ty 2 cm širší.

   Jirka

 3. Petra Zápotočná

  Dobrý den,

  letím s Norwegin airlines z Prahy do Las Vegas se zastávkou v Oslu a musím čekat na let z Osla do Vegas 23 hodin. Je zde možnost, že by mi letecká společnost poskytla ubytování?

  Děkuji za odpověď

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petra Zápotočná

   Dobrý den,

   u tohohle low-costu je zázrak, že je v ceně sedačka. 😀 Ubytování poskytují jen ty nejlepší aerolinky, navíc opravdu jen zřídka (např. Tap v Lisabonu či Qatarci u vyšších rezervačních tříd v Dohá). Takže e-e, ubytko určitě nebude.

   Jirka