Eindhoven (EIN)

Jedná se o druhé největší letiště v Nizozemí a pro nás je zajímavé zejména díky svým lowcostovým spojům Wizzairu, Ryanairu a Transavie. Z České republiky do Eindhovenu provozuje přímou linku Wizzair, a to z Brna. Z nedalekého Polska je pak s Wizzairem obsluhováno z Wroclawi a Katowic za velice příznivé ceny.

 Letiště: Eindhoven Airport (EIN)

Otevírací doba:  po-ne 4:30-24:00

Vzdálené od centra: 6 km

Free wifi: ano – 1 hodina, poté za poplatek

Doprava do centra: Nejvýhodnější možností je autobusová linka 400, která jezdí každých 10 minut a na hlavní vlakové nádraží dorazí bez zastávky za 20 minut. Nebo 401, která jede o něco déle s pár zastávkami. Cena stejná 3,50EUR/1 cesta.

Doprava do Düsseldorf Weeze: Na nejbližší lowcostové letiště v okolí se dostanete nejsnáze tímto shuttle busem za cenu 17,50EUR.

Doprava do okolních měst: Z letiště se dá přímo využít autobus společnosti Airexpress do Amsterdamu za 21EUR při online rezervaci, avšak zdaleka nejpoužívanějším způsobem dopravy v Nizozemí je vlak. Ceny jízdenek, jízdní řády a všechny další informace naleznete přehledně na stránkách www.ns.nl. Při cestě do Amsterdamu tyto možnosti vyjdou časově i finančně dost podobně.

Velmi užitečnou stránkou, která kombinuje všechny druhy meziměstské a městské dopravy, je www.9292.nl

Levný hotel / hostel v centru: Hotel Benno

Levný hotel u letiště:  Novotel Eindhoven

Další levné hotely: Levné hotely

Půjčení auta na letišti: Ano – levná autopůjčovna


žádný komentář

 

Máte jakýkoliv dotaz? Nebojte se zeptat, rádi odpovíme.