Jak rezervovat letenku na zaletsi.cz

Vytvořili jsme pro Vás návod, jak jednoduše rezervovat letenku přes naše stránky. Zelenou, modrou,  červenou barvu písma zdůrazňujeme věci, které vidíte ve stejně barevných obdélnících na obrázcích. Na každý obrázek můžete pro zvětšení kliknout.

1) Klikněte na hlavní liště na odkaz Rezervace letenky.

2) Zadejte letiště odkud a kam chcete letět. Pokud chcete vyhledat odlet z více letišť (Praha, Mnichov a Vídeň), klikněte do pole Místo odletu a zvolte položku Praha (PRG), Mnichov (MUC), Vídeň (VIE). V našem vzorovém případě chceme letět z Prahy do Paříže mezi 17. 2.- 14. 2. přičemž jsme flexibilní +-3 dny jak na příletu, tak na odletu, klikněte na tlačítko Pokračovat.

3) Chvilku vyčkejte, než Vám vyhledávač najde nejlevnější možné řešení. Poté se podívejte na data a časy letů, počet zavazadel, které máte v ceně letenky vyberte si cenu tlačítkem Vybrat let se dostanete na další obrazovku. 

4) K letence si můžete objednat pojištění storna letenek u Evropské pojišťovny. Dále si zvolíte způsob placení, osobně doporučujeme kartou on-line, která je bez dalšího poplatku. Alternativně můžete letenky zaplatit bankovním převodem či hotově či kartou pobočkách Asiany. Nezapomeňte na této stránce rovněž uvést jméno a příjmení pasažéra bez diakritiky a uvést kontakt na osobu, která letenky kupovala.

5a) Pokud zvolíte platbu kartou, vyhledávač vás přesměruje na zabezpečené rozhraní banky, kde zadáte číslo vaší karty, platnost karty a ověřovací kód, který naleznete na druhé straně vaší karty – poslední trojčíslí. Nezapomeňte, že musíte mít v bance aktivované transakce přes internet a dostatek finančních prostředků na účtě.

5b) Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, zobrazí se Vám potvrzení rezervace a na e-mail Vám přijdou údaje pro platbu bankovním převodem. Pokud letenku budete platit v hotovosti, potřebujete alespoň jméno pasažéra.

Je něco nejasné? napište nám do komentářů. :-)

91 komentářů

 
 1. Petr

  Dobrý den,

  Až po vyplnění a zaplacení rezervace jsem si všiml, že jména mají být bez diakritiky… Jak velký to je problém, prosím?
  Díky za odpověď,

  Petr

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Petr

   Dobrý den,

   neměl by to být problém, příště prosím bez diakritiky.

   Jirka

 2. Rostislav Raška

  Dobrý večer, naznačujete ve způsobu platby letenek, že některé způsoby mohou být spojeny s dalšími poplatky. Můžete mi to blíže konkretizovat? Děkuji Rostislav raška

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Rostislav Raška

   Dobrý den,

   všechny druhy plateb jsou u nás bez poplatků, ať už platba kartou, převodem, či hotově. 😉

   Hezký den

   Jirka

 3. Jana Kundrová

  Dobrý den, chceme s přítelem letět do Kanady. Chci rezervovat letenky, ale přítel nemá ještě vyřízený pas. Při rezervaci a koupi letenky je potřeba vyplnit číslo pasu? Chceme letět až 8.6.2018.

  Děkuji Jana Kundrová

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jana Kundrová

   Dobrý den,

   pro rezervaci a koupi letenky do Kanady přes náš web není nutné znát číslo pasu. Nezapomeňte si však před cestou zařídit elektronickou registraci eTA – tam již číslo pasu bude třeba. :)

   Hezký den,
   Tonda

 4. Lukáš

  Dobrý den, ještě jsem si vzpomněl na jednu věc a to sice, jestli není nějaké omezení, nebo respektive zdali je možné, případně do jakého zavazadla si vzít na cestu dron (jde mi o fota a videa) Jedná se mi o cestu do Vietnamu a nevím zdali v tomto není nějaké omezení. S tím, že dron má svůj přepravní pevný box. Díky.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lukáš

   Dobrý den Lukáši,

   drona si vzít do letadla (do kabinového) můžete, ale nezapomeňte, že ve Vietnamu potřebujete na jakékoliv létání s dronem povolení od místních úřadů, to získáte tady: http://caa.gov.vn/ V opačném případě je to nelegální.

   Baterky s sebou do kabinového.

   Jirka

 5. Lukáš

  Dobrý den . Chtěl bych řešit 2 letenky, tedy pro mne jako pro dospělého a další osobu, která je do 24 let ( a je označena jako mládežník ) , nevím, jestli ji dát jako druhou dospělou osobu, nebo naopak jestli plyne nějaká výhoda z toho, že ji dám co by “ mládežníka“ . Další věc je, že řeším přílet na místo v zahraničí, ale zároveň odlet z jiného místa, byť stejného státu. Jak na to? Díky za odpověď

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lukáš

   Dobrý den Lukáši,

   vesměs je to jedno, aerolinky nenabízí už prakticky nikde žádné slevy pro mládežníky.

   Odlet z jiného místa si navolte klasicky v našem vyhledávači přes možnost Kombinace. Pokud nám napíšete detaily, poradím s konkrétním tipem.

   Jirka

 6. Pier

  Dobrý den,

  chceme s kámošem letět do Sydney v termínu 1-22.12.2017. Našel jsem zajímavou letenku z Mnichova. Kamarád ale zjistil, že mu končí platnost pasu 30.3.2018.
  Samozřejmě si jde hned zítra vyřizovat nový :-) Otázka zní:
  1. jestli to během rezervace po mě bude chtít údaje z našich pasů, popř. jestli pak
  údaje jdou případně nějak změnit?
  2. v Shanghai máme asi 13h pauzu na další let do Sydney. Když by jsme se chtěli jít podívat do města, tak je zapotřebí čínské vízum? Někde jsem četl, že do 72h by nás měli pustit zadarmo…

  Předem děkuji za odpověď :-)

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Pier

   Dobrý den Piere,

   1) není potřeba, jediné, co se nedá měnit, je jméno a příjmení, vše ostatní se změnit dá i po pořízení letenky.

   2) Není potřeba, pokud bude přílet do Šanghaje ze třetí země (Francie, Německo…) a pokračování do Austrálie. Pak opravdu dostanete 72h tranzitní vízum zdarma.

   Pokud letenky koupíte přes nás => letenky.zaletsi.cz budeme jedině rádi. :-)

   Hezký den

   Jirka

 7. Renata

  Dobrý den, můžete mi pomoci při vyhledávání letenek. jsme 3 dospělí a chtěli bychom letět 23.12.2017 z Prahy do Phoenixu, 1.1.2018 z Phoenixu do Miami a 7.1.2018 z Miami do Prahy. Je nějaká rozumná možnost?
  Děkuji za odpověď.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Renata

   Dobrý den Renato,

   viděl bych to na British z Prahy do Phoenixu s jedním přestupem a zpátky z Miami přes Boston a Londýn do Prahy s dobrými přestupy za 17 229 Kč takto:
   http://zalet.si/nyBjXC

   A pak z Phoenixu do Miami s rychlým přestupem v Atlantě za 5321 Kč takto: http://zalet.si/b372FR

   Nemyslím si, že to půjde přes Vánoce níž a spíš bych to koupil dřív, než později.

   Jirka

 8. alen

  Dobrý den,
  když při výběru letenky zaškrtávám cestující 12-24 jako mládežník, dokládám že jsem student nebo je to jen vyloženě o věku?
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   alen

   Dobrý den Alene,

   tohle je vyloženě o věku, tj. porovnává se to pak s tím, jaké datum narození je v pase.

   Jirka

 9. Martina

  Dobrý den, je rezervace závazná ? Omylem jsme si let rezervovali víckrat, zatím není zaplacený. Děkuji za info, hezký den

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Martina

   Dobrý den Martino, dokud jste to nezaplatila převodem/kartou/hotově, rezervace závazná není, takže pohoda. 😉

   Jirka

 10. Zuzana Jiskrova

  Dobry den,
  je mozne pri rezervaci pojistit zavazadla a pojistit se proti stornu cesty?
  Predem diky :)

 11. Nikita

  Dobrý den,

  našel jsem letenku z Vídně do Calgary s 2 krátkými přestupy (45 a 50 minut) a s dvěma různými aerolinkami. Chci se zeptat, jestli letenka, zakoupená přes vás garantuje to, že navazující lety na mě počkají. Tzn. zda je to jedna letenka či dvě či tři.

  Konkrétně je to let 29.6., kde z Vídně do Lyonu letí Austrian airlines a z Lyonu přes Amsterdam do Calgary Airfrance.

  Zpáteční let je pak podobný – 14.2.2018 se 2 společnostmi – Calgary => Vancouver => Paříž => Praha. Dotaz je, co se stane, když budu chtít nastoupit až ve Vancouveru? Jak bych potom měl postupovat?

  Děkuji a hezký den.

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Nikita

   Dobrý den Nikito,

   jojo, u nás jsou všechny přestupy garantované, tj. pokud by navazující spoj (byť je to jiná aerolinka) uletěl, dostanete náhradní letenku zdarma.

   Stejně tak nemusíte řešit zavazadla.

   Jinak let ve Vancouveru cestou zpět nastoupit nemůžete, pokud byste neproletěla let Calgary =>Vancouver, aerolinka vám zruší další letenky a nemohla byste letět.

   Nicméně na okolní dny, třeba 15. 2. jde nastavit návrat z Vancouveru přes Amster do Vídně takto: http://zalet.si/agY0sP

   Jirka

 12. Jonáš

  dobrý den, vyskytly se jisté potíže a tak nemohu odletět. rád bych se tedy zeptal zda je možné letenky stornovoat. byly již zaplaceny. děkuji za radu

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jonáš

   Dobrý den,

   napište prosím odpověď e-mailem (nejlépe na to potvrzení letenky, které vám dorazilo do mailu), že chcete letenky stornovat, při stornu vrátí obvykle aerolinka několik stokorun z tax, uvidíme, co s tím půjde udělat.

   Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   viktor

   Dobrý den, Viktore,

   letenka je tak jako tak elektronická, takže jí obdržíte po úhradě hotově na e-mail nebo vám ji v officu vytisknou (tak jako tak je ale elektronická a když ten papír ztratíte, nic se neděje).

   Hotově můžete letenku zaplatit na pobočkách Asiany buď na téhle pobočce:
   Prostor č. 19/448
   Vestibul stanice metra Můstek – linka A (výstup směr Václavské náměstí)
   110 00 Praha 1

   nebo tady:
   Pobočka letiště
   Odletová hala, Terminál 1
   Od 1. 8. 2016 a po celou dobu rekonstrukce terminálu najdete naši pobočku v pravé části terminálu T1, v kanceláři 142.

   Jirka