Jak rezervovat letenku na zaletsi.cz

Vytvořili jsme pro Vás návod, jak jednoduše rezervovat letenku přes naše stránky. Zelenou, modrou,  červenou barvu písma zdůrazňujeme věci, které vidíte ve stejně barevných obdélnících na obrázcích. Na každý obrázek můžete pro zvětšení kliknout.

1) Klikněte na hlavní liště na odkaz Rezervace letenky.

2) Zadejte letiště odkud a kam chcete letět. Pokud chcete vyhledat odlet z více letišť (Praha, Mnichov a Vídeň), klikněte do pole Místo odletu a zvolte položku Praha (PRG), Mnichov (MUC), Vídeň (VIE). V našem vzorovém případě chceme letět z Prahy do Paříže mezi 17. 2.- 14. 2. přičemž jsme flexibilní +-3 dny jak na příletu, tak na odletu, klikněte na tlačítko Pokračovat.

3) Chvilku vyčkejte, než Vám vyhledávač najde nejlevnější možné řešení. Poté se podívejte na data a časy letů, počet zavazadel, které máte v ceně letenky vyberte si cenu tlačítkem Vybrat let se dostanete na další obrazovku. 

4) K letence si můžete objednat pojištění storna letenek u Evropské pojišťovny. Dále si zvolíte způsob placení, osobně doporučujeme kartou on-line, která je bez dalšího poplatku. Alternativně můžete letenky zaplatit bankovním převodem či hotově či kartou pobočkách Asiany. Nezapomeňte na této stránce rovněž uvést jméno a příjmení pasažéra bez diakritiky a uvést kontakt na osobu, která letenky kupovala.

5a) Pokud zvolíte platbu kartou, vyhledávač vás přesměruje na zabezpečené rozhraní banky, kde zadáte číslo vaší karty, platnost karty a ověřovací kód, který naleznete na druhé straně vaší karty – poslední trojčíslí. Nezapomeňte, že musíte mít v bance aktivované transakce přes internet a dostatek finančních prostředků na účtě.

5b) Pokud zvolíte platbu bankovním převodem, zobrazí se Vám potvrzení rezervace a na e-mail Vám přijdou údaje pro platbu bankovním převodem. Pokud letenku budete platit v hotovosti, potřebujete alespoň jméno pasažéra.

Je něco nejasné? napište nám do komentářů. :-)

69 komentářů

 
 1. Jonáš

  dobrý den, vyskytly se jisté potíže a tak nemohu odletět. rád bych se tedy zeptal zda je možné letenky stornovoat. byly již zaplaceny. děkuji za radu

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jonáš

   Dobrý den,

   napište prosím odpověď e-mailem (nejlépe na to potvrzení letenky, které vám dorazilo do mailu), že chcete letenky stornovat, při stornu vrátí obvykle aerolinka několik stokorun z tax, uvidíme, co s tím půjde udělat.

   Jirka

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   viktor

   Dobrý den, Viktore,

   letenka je tak jako tak elektronická, takže jí obdržíte po úhradě hotově na e-mail nebo vám ji v officu vytisknou (tak jako tak je ale elektronická a když ten papír ztratíte, nic se neděje).

   Hotově můžete letenku zaplatit na pobočkách Asiany buď na téhle pobočce:
   Prostor č. 19/448
   Vestibul stanice metra Můstek – linka A (výstup směr Václavské náměstí)
   110 00 Praha 1

   nebo tady:
   Pobočka letiště
   Odletová hala, Terminál 1
   Od 1. 8. 2016 a po celou dobu rekonstrukce terminálu najdete naši pobočku v pravé části terminálu T1, v kanceláři 142.

   Jirka