Hledám letenku

Hledáte letenku? Chcete poradit s ubytováním nebo s půjčením auta? Jste tu správně, rádi a zdarma Vám poradíme.

Abychom mohli Váš dotaz 100 % odpovědět, prosím odpovězte na tyto otázky:

Kdy byste chtěli letět?

Odkud můžete letět? Pouze z Prahy nebo i z okolních letišť?

Odbavené nebo kabinové zavazadlo?

Na dotazy Vám v této poradně odpovídají zkušení cestovatelé a lovci super levných letenek

Jirka a Mirek

PS: Po publikování dotazu chvilku počkejte, dostáváme hodně dotazů a dotaz se může zobrazit až za nějakou chvilku. Díky za strpení :-)

 

16592 komentářů

 
 1. Sandra

  Dobrý den, hledám levnou letenku (pouze přímý let) z Prahy do Málagy a zpět v termínu od 5. do 10.7.2018, stačí s příručním zavazadlem. Děkuji.

  • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

   Sandra

   Dobrý den, Sandro,

   Vašim požadavkům odpovídá let s nízkonákladovkou Ryanair za 4 903 Kč , se kterou máte v ceně přiručák a malou osobní tašku. :-)

   V akci se dá na této trase letět o cca nějaké dva tisíce levněji, nicméně na přesný termín, navíc v červenci bychom doporučovali koupit co nejdřív. Cena se bude s blížícím se datem zvyšovat.

   Mějte se hezky,
   Štěpán

 2. Michaela

  Ahoj, hledám letenku Praha-Jerevan, zpáteční na pobyt kolem cca 10 až 14 dnů, kdykoliv během června, pro jednu osobu.
  Děkuji :)

 3. Darina Schulcová

  Dobrý den přeji hledám letenky i zpáteční z Delhi Indie do Prahy přes Vídeň ne dlouhé čekání ve Vídní. Odlet z Delhi 2.6. a odlet z Prahy 16.6.2018
  Pro dvě osoby. Předem děkuji moc

 4. Darina Schulcová

  Dobrý den přejí
  Hledám i zpáteční letenku pro 2 osoby Delhi Indie do Prahy přes Vídeň. Nechceme dlouhé čekání na letišti. 2.6. _ 16.6.2018
  Děkuji moc

 5. Adél

  Ahoj,
  hledám letenky ideálně PRG-Boston začátkem července a zpět z Miami-PRG koncem července. Nic podf 20tis. nenacházím.. Příp. zpáteční do NYC + vnitr. let. Cestujeme se 2 malými dětmi, takže do 15 hod. letu vč. přestupů. Děkuji Vám předem!

  • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

   Adél

   Ahoj Adél,

   omlouváme se za pozdnější odpověď. Jak řikáš sama, ceny letenek v rámci sezóny jsou vskutku dražší a pod dvacet najdeme horko těžko.

   Pokud bys chtěla ušetřit, tak bys mohla využít tebou zmíněnou zpátečku do NYC – do patnácti hodin letu za 16 806 Kč – odtamtud busem do Bostonu (cca 4 hodiny cesty a cena okolo 11$) a pak do Miami a zpět do NYC od 4 723 Kč.

   Protože je již téměř půlka května a letenky jsou uprostřed letních prázdnin, tak ceny půjdou spíše už jen nahoru, takže doporučujeme se rozhodnout co nejrychleji. :-)

   Hodně štěstí,
   Štěpán

 6. Kuba

  Ahoj,
  hledám tip na letní dovolenou (nejlépe Řecko-ostrovy nebo Kypr, případně Mallorca,Malta,..)
  odletová letiště Praha/Pardubice/Brno/Ostrava
  možné termíny:
  27.7. – 5.8. nebo 17.8. – 26.8.
  Děkuji mnohokrát předem

 7. Lukas Domin

  Ahoj, zajímala by mě letenka kdykoliv v zimních měsících, odkudkoliv okolo ČR, na cca 10 dní pro 2 dospělé do Dakaru v Senegalu. Jde mi o nějakou cenovou pecku – třeba okolo 6000,- kč.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Iveta

   Dobrý den, Iveto,

   na jak dlouho byste se k moři ráda vydala? Jste fixovaná jen na odlety z Prahy nebo přichází v úvahu i okolní letiště, vystačíte si s příručním zavazadlem či potřebujete i odbavené?

   Prosím, upřesněte nám své preference a pak se na něco zajímavého podíváme. :)

   Tonda

 8. Samuel

  Dobrý deň, hľadám letenky do Odesy na termín niekedy koncom júna, začiatkom júla, môžem odlietať z Okolia Česka alebo Slovenska, stačí s príručnou batožinou. Ďakujem

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Samuel

   Dobrý den, Same,

   zde postrádáme informaci, na jak dlouho byste Oděsu rád navštívil? Týdenní pobyt na přelomu června a července by šel třeba takto přímými lety z Prahy za 4 733 Kč -> http://zalet.si/C7xTLm

   Tonda

 9. Bára

  Ahoj,
  sháním výhodné letenky pro dvě osoby v termínu od 27.9.18 do 30.9.18. destinace letní metropole (Španělsko, Itálie, Portugalsko) Malaga apod. Odlet ideálně Praha, případně ostatní dostupná letiště (Mnichov) Děkuji.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Bára

   Ahoj Báro,

   na tento prodloužený víkend by z Prahy vyšel nejlépe Milán za 1 930 Kč / os. (www.zaletsi.cz/go-easyjet).

   Pokud by Vás to přeci jen táhlo někam na Pyrenejský poloostrov, pak bych volil Madrid z Berlína opět s easyjetem za 2 420 Kč /os. anebo Alicante z Wroclawi s Ryanairem za 2 421 Kč /os.

   Tonda

 10. Zuzana jackova

  Chceš letět v obdoby december do Marca. Podle ceny letenky na Srí Lanci. Možem letět aj z okolních letísk a stačí nám aj kabince zavazadlo s přítelem.
  A so sestrou chceme dát poznávání Vietnam Kambodža …proste nějak okružní cestu po těchto krajinách niekedy februar marec april…
  Děkujeme za každý typ

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zuzana jackova

   Dobrý den, Zuzano,

   pokud plánujete cestu na Srí Lanku s přítelem až na sklonku letošního roku, tak bych si určitě počkal na nějakou pěknou akci. Doporučuji si stáhnout naši appku -> https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac a nastavit hlídače právě na SL. zrovna sem bývají zajímavé letenky poměrně často, tak si počkejte a určitě se vám to vyplatí. :)

   Totožně bych to viděl i s výletem do JV Asie. kdo si počká, ten se dočká…

   Tonda

 11. Andrea

  Zdravím,
  chtěla bych letět v říjnu s dcerou (5 let) za rodinou do San Franciska (je mi jedno, na které leiště, klidně i do Orlanda). Doporučíte nějakou kombinaci letenek, aby to vyšlo co nejlevněji? Má smysl ještě čekat na nějaké speciální akce? Můžu letět v podstatě odkudkoliv, je pro mě výhodné i Polsko, jsme z Ostravska. Díky za odpověď.

  • Andrea

   Andrea

   Samozřejmě jsem myslela SF nebo Oakland, ne Orlando, to by bylo trošku z ruky…:-D A zavazadlo bohatě stačí kabinové:-)

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Andrea

   Zdravím Andreo,

   úplně parádně by to šlo z Prahy do Oaklandu v termínu 13. – 20. 10. s Norweigenem za 10 330 Kč / os. s příručním zavazadlem. To je velice příjemná cena a šel bych do toho. :)

   Tonda

 12. Tomáš

  Ahoj, hledám jako dárek business letenky do Chicaga někdy na podzim. Nějaké normální aerolinky (ne low cost lety). Nechci premium economy ale čistou business třídu. Letiště Praha, případně Mnichov. Určitě odbavené zavazadlo. Prosím o tipy.

 13. Lucie Paipeti

  Dobrý den, plánujeme dovolenou na únor 2019. Chtělibychom cela rodina na Bali, Nový Zeland. Můžeme letět z Prahy, Vídně, Bratislavy. A klidně i kabinové zavazadlo. 2 dospělí a 2 děti 2 a 7 let. Hotel máme vyhlídnutý.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lucie Paipeti

   Dobrý den, Lucko,

   pokud plánujete dovču až na únor příštího roku a nejste vázáni na konkrétní termíny, tak bych Vám doporučil s nákupem letenek ještě počket! Stáhněte si naši appku -> https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac a nastavte hlídače právě na Bali a Nový Zéland. Pak již o všech akcích budete vědět mezi prvními. Věřím, že se během několika měsíců určitě zajímavé letenky do těchto destinací objeví a Vy tak nějakou kačku ušetříte. :)

   Tonda

 14. Alena

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké informace o tom, jestli je možnost vrátit nějakou část z ceny letenky, popř. slevu na další let od aerolinek (emirates, flydubai), pokud je člověk kvůli nedostatečné platnosti pasu (6 měsíců) nevpušten do letadla a letenky (4) mu tak propadnou. Popř. pokud člověk z nějakého jiného důvodu do letadla nemůže nastoupit… Moc díky na odpověď.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Alena

   Dobrý den, Aleno,

   pokud stornujete již zakoupené letenky, tak Vám aerolinky vrátí maximálně taxy – tj. pár stováků. Zrušení cesty z důvodu zdravotních komplikací vyřeší uzavřené pojištění storna cesty (s předstihem samozřejmě).

   Tonda

 15. Zara

  Dobrý den, hledám letenky pro 2 osoby v termínu 4. 7.(odpolední let) s návratem 8.7., Odlet a přílet z letiště: Praha.
  Destinace: moře
  Cena: ideálně do 4000 za obě letenky
  Zavazadlo: stačí kabinové

  Moc děkuji

  Zara

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zara

   Dobrý den, Zaro,

   na tento termín jsou již letadla z Prahy velmi zaplněná. Jedná se o velmi frekventované termín státních svátků s víkendem a poptávka je veliká. Za poptávanou cenu se z Prahy k moři bohužel nedostanete.

   S Ryanairem by to šlo z Prahy do Barcelony od 4. do 7. července za 5 139,- Kč / os. Případně letět do Barcelony z Berlína 5. ráno a vracet se 8. 7. za 2 500 Kč / os. (opět s Ryanem) anebo vyrazte z Berlína na Mallorcu za 1 500 Kč / os. v termínu 5. – 8. 7 (zase ten Ryan).

   Poslední možnost mi přijde nejvíce hot, jelikož díky rannímu odletu se stíháte během neděle i pohodlně vrátit do Prahy.

   Tonda

 16. Víteček

  zdravíčko,poprosím o zkouknutí zpáteční letenky do Ammánu,stačí příručák,jedu na svatbu,která je 20.8. takže abych tam byl 19-20-21.8. minimalně tyhle tři dny a max tyden,je jedno jestli predtim nebo potom,proste celkem max tyden,odlet Praha,Vídeň,díky

 17. Dominika

  Dobrý deň,
  v novembri by som chcela letieť do Thajska s tým, že by som chcela navštíviť aj Kuala Lumpur a Singapur. Viete mi poradiť, do ktorej z týchto destinácii by vyšla letenka najlacnejšie? Medzi týmito ázijskými destináciami by som sa potom buď vlakom, alebo regionálnymi leteckými aerolinkami prepravila. Mala by som záujem letieť cca 17.11. na nejakých 16 dní. V rámci Thajska by som chcela navštíviť Bangkok, Phuket a Krabi. Čo sa týka dostupnosti, najideálnejšie by bolo pre mňa letieť z Viedne, ale som otvorená aj iným možnostiam. Najlacnejšiu letenku, ktorú som ja našla, bola za cenu 482 EUR. Myslíte si, že by som mohla nájsť ešte niečo lacnejšie? Veľmi pekne ďakujem za radu.

 18. Lukáš

  Ahoj.
  Sháním co nejlevněji zpatecni letenky pro dva do Miami. Letět můžem z Prahy, Vídně nebo z Polska. Nejpozdeji bychom chteli letet 10.5. a zpatecni letenka at je na cca 2-4 tydny. Budeme mit dve odbavena zavazadla. Moc diky!

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lukáš

   Ahoj Lukáši,

   trochu jsme nestíhali a dostáváme se k dotazu až nyní – za což se omlouváme. Je poptávka stále aktuální nebo už jste letenky vyřešili? :)

   Takto na poslední chvíli by to nejlépe šlo z Berlína za 14 papírů -> http://zalet.si/tL8gsR

   Tonda

 19. Hana

  Ahoj, hledám letenku zpáteční Praha-Kodaň pro 2 osoby s kabinovým zavazadlem, kdykoli po prázdninách na 3-5 dní, ideálně s pobytem v úterý (to je zadarmo vstup do Glyptotéky!).
  Díky moc
  Hana

   • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

    Pavel

    Ahoj Hanko,

    jak radí Pavel, nejlépe je na této trase využít norského nízkonákladového přepravce Norwegian. Nyní se ceny pohybují lehce přes dva tisíce za zpáteční letenku, nicméně díky vaší flexibilitě můžete vyčkat až zhruba do začátku prázdnin / do půlky července a pak kupovat, neboť je vysoce pravděpodobné, že ceny na některých termínech půjdou ještě o několik stovek níž.

    Termíny hledejte přímo v jejich oficiálním kalendáři s datumy odletů, kde si jednoduše můžeš najít tu nejlevnější kombinaci. :-)

    Hezký den,
    Štěpán

 20. Ondřej Soukup

  Dobrý den,
  mohl bych vás požádat o nabídku letenek na Madeiru?
  Na místě odletu moc nezáleží, resp. je jedno, jestli Praha, Vídeň, Krakow, Katowice nebo Berlín.

  Letenka by byla pro 2 osoby s jedním zavazadlem na odbavení. Termínově kdykoliv mezi druhou polovinou října až koncem listopadu.
  A rádi bychom se zdrželi tak 10-12 dní.

  Moc vám díky!

  • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

   Ondřej Soukup

   Dobrý den Ondřeji,

   cenově nejvýhodněji vychází místo odletu z Mnichova, které není od naší kotliny taktéž nikterak vzdáleno, s aerolinkou Tap Portugal s jedním přestupem v Lisabonu.

   Za příjemných 5 525 Kč resp. 6 442 Kč s odbaveným zavazadlem pro druhou osobu, můžete letět hned 8. – 21.11. :-)

   Hezký zbytek dne,
   Štěpán

 21. Zuzka

  Ahoj/Dobrý den,
  hledám letenku pro sebe a svou kamarádku. Aby to nebylo úplně jednoduché, tak sháním pro sebe: Odlet někdy mezi 19. – 21.7. do Chicaga. Nejlépe z Prahy, ale pokud bude odlet z Vídně nebo Mnichova v odpoledních/večerních hodinách, tak může být také. Pokud tam vecpete i přelet na 30.7. Chicago – Orlando, budu ráda, pokud ne, tak nevadí.
  Pro kamarádku na 28. – 30.7. se stejnými požadavky(nejlépe z Prahy, ale pokud bude odlet z Vídně nebo Mnichova v odpoledních/večerních hodinách, tak může být také.) do Orlanda.
  A teď to nejdůležitější. Chtěly bychom letět domů spolu. Někdy mezi 19. – 22.8. z Orlanda, Miami nebo Fort Lauderdale.
  Spoje nejlépe s odbaveným kufrem.
  S dobrou cenou, ale zas ne na úkor nekonečný čekačky přes noc. 😉
  Prohledala už jsem tisíc variant a nedaří se mi hlavně ty 2 zpáteční cesty spojit. Pokud mi dáte tip, budu moc vděčná. :)
  Díky, Zuzka

 22. Veronika

  Dobrý den, chceme vyrazit s roční dcerou v září na týden, max. 10 dnů do Portugalska. Mohla bych vás požádat o tipy kde a kdy koupit letenky a tip na půjčovnu aut? Odlet pouze z Prahy s odbaveným zavazadlem.

  • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

   Veronika

   Dobrý den Veroniko,

   zpáteční letenky do Lisabonu s odbaveným zavazadlem a odletem z Prahy nyní začínají na 6 973 Kč za vás obě! Ještě bych se díval v průběhu května a poté koupil. K začátku června už bude cena spíše stoupat.

   Přímý let z Prahy na zářijové termíny s odbaveným zavazadlem je to, pro vás a pro malou, ovšem už i teď za hezkou cenu! :-)

   Co se týče autopůjčoven – zkuste náš srovnávač a určitě si vyberete! 😉

   Hodně štěstí,
   Štěpán

 23. Jarča

  Dobrý den,chtėli bychom na Vánoce na Srí Lanku,odlet kolem 20.12.plus minus 2 dny a nåvrat kolem 3.1. Plus minus 2 dny.Odlet nejlépe z Vídně.Nevím,kolik letenky na Vánoce stojí a kdy je nejlépe kupovat.Dėkuji za odpovėď

  • Štěpán Wenke (ZaleťSi.cz)

   Jarča

   Dobrý den,

   o Vánocích bývají lety hodně natřískané, nicméně za krásných 14 686 Kč se do Colomba můžete podívat přesně ve vašem termínu 20. 12. – 3. 1. 2019 s tím, že krovky zvednete v Mnichově. V ceně jsou však rovnou dvě odbavená zavazadla.

   Dá se letět samozřejmě i z Prahy či Vídně když dva resp. tři tisíce přihodíte (po kliknutí na odkaz trochu pošimráte kolečko myši a spatříte rovněž i tato dvě odletová letiště v nabídce).

   Toto je ovšem opravdu skvělá cena, kterou doporučujeme ihned koupit, neboť máme zkušenosti, že později se cifry nemilosrdně několikanásobně navýší! :-)

   Zdraví,
   Štěpán