Hledám letenku

Hledáte letenku? Chcete poradit s ubytováním nebo s půjčením auta? Jste tu správně, rádi a zdarma Vám poradíme.

Abychom mohli Váš dotaz 100 % odpovědět, prosím odpovězte na tyto otázky:

Kdy byste chtěli letět?

Odkud můžete letět? Pouze z Prahy nebo i z okolních letišť?

Odbavené nebo kabinové zavazadlo?

Na dotazy Vám v této poradně odpovídají zkušení cestovatelé a lovci super levných letenek

Jirka a Mirek

PS: Po publikování dotazu chvilku počkejte, dostáváme hodně dotazů a dotaz se může zobrazit až za nějakou chvilku. Díky za strpení :-)

 

16699 komentářů

 
 1. Veronika

  Dobrý den,
  shánime letenku na Brezen kombinace sri lanka (orientacne tyden) a male divy (tyden) z Prahy. Prosim o co nejvyhodnejsi nabidku ale taky co nejmene prestupu a nejkratsi delka cestu. Dekuji

 2. Michael Dobrý

  Zdravím, rád bych našel letenku do Vancouveru mezi 18.6. a 21.6 a zpět do Prahy v rozmezí 24.8. až 27.8.2018.
  Předem díky. Michael

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Michael Dobrý

   Zdravím Michale,

   v takto konkrétním termínu to zatím nevypadá moc skvěle. Z Prahy takto za 22 K -> http://zalet.si/Q2yvJK pokud byste byl flexibilnější s místem odletu, tak se dostaneme na 18K s hezkými přestupy -> http://zalet.si/IlfFTu odlet z Vídně a návrat do Mnichova. Druhá varianta se mi docela líbí.

   Nicméně bych se nebál ještě chvíli s nákupem počkat – jestliže tedy nebazírujete na odletu jen z Prahy. Třeba dneska byla hezká akce z Bruselu za 8K! Aby Vám žádná další podobná již neunikla, tak si stáhněte naši appku -> https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac a nastavte Hlídače na Vancouver, pak Vám již žádná akce do vytoužené destinace neunikne! :)

   Tonda

 3. Lenka Lacnakova

  dobrý den, sháním optimální letenku na Srí Lanku / Kolombo 2x
  z Prahy, odbavené zavazadlo, minimalizovat přestupní čas
  období 07.02.-26.02.2018, min 9 denní pobyt / mimo cestu/
  díky Lenak

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lenka Lacnakova

   Dobrý den Lenko,

   pokud Vám jde především o čas strávený na cestě, tak bych bral tuto nabídku od Qatarců za 15 601 Kč -> http://zalet.si/PHkNRD v obou dvou směrech pouze hodinové přestupy v Dauhá.

   Jestliže by převážil faktor ceny, pak za 13,5 K combo Qatarců a Srílankanu a přestupy kolem 5 hodin -> http://zalet.si/fbBXTU

   Tonda

 4. Šebková Romana

  Dobrý den potřebuji 2 letenky na Phuket a zpět. Odlet cca 26. 1. 2018 a návrat do 7.2.2018(délka cca 10 dní). Stačí pouze kabinové zavazadlo. Odlet z Prahy. Děkuji Šebková

 5. Filip Jakubský

  Ahoj, potřebujeme letenky pro 5 lidí z Los Angeles do Bostonu odlet 3.prosince. Našel bys nám prosím nějaké nejvýhodnější? My jsme našli jsme za 118 dolarů od společnosti Virgin. Když by byly nějaké levnější, budeme rádi. Budeme mít příruční + velké zavazadlo. Předem děkuji za odpověď

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Filip Jakubský

   Ahoj Filipe,

   taktéž vidím nabídku od Virgin (nyní 119 USD) + odbavené zavazadlo tj. dalších 25 USD. O fous levněji vyjde společnost JetBlue (total 142 USD). Nicméně já bych spíše vzal osvědčenou Deltu za téměř podobnou cenu -> http://zalet.si/HgEQ7v Odbavené zavazadlo vyjde taktéž na 25 USD a dokoupíte si ho v kiosku přímo na letišti! :)

   Hezký den
   Tonda

 6. Lucie

  Dobrý den, rádi bychom někam letěli v únoru 2018. Máme volno v termínu 2.-11.2. a chtěli bychom někam do tepla nebo kde bude alespoň příjemná teplota na to něco vidět :) Máte nějaký tip na levné letenky?

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den Lucko,

   takhle na pár dní bych si vybral třeba Izrael. Letenky z Prahy do Tel Avivu od 2. do 9/2 vyjdou na ca 2 700 Kč/os. (pokud máte členství WDC). Jestliže byste někam rádi dále, tak pěkně v tomto termínu vychází i Dubaj -> http://zalet.si/ulfOwz (6,7k s příručákem anebo 7,2K s odbaveným báglem).

   Dále bych se na ten týden asi nevydával, nějaký Karibik či JV Asie vychýzí již minimálně na 12 tisíc Kč.

   Tonda

 7. Zuzana Dubnicka

  Dobrý den,

  Hledám levný let do Orlanda (MCO) – s odletem Praha/Drážďany/Berlín.
  Termín není pevný – nejlépe v období ledna-března 2018. Případně prosím o info, kdyby byla v jiném termínu výrazně levnější letenka.
  Děkuji moc,
  Zuzana

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zuzana Dubnicka

   Dobrý den Zuzko,

   a kolik času byste na Floridě ráda strávila? Anebo hledáte pouze jednosměrku? :)

   Pokud byste se plánovala vracet a stačil by na cestu jen příručák, pak vychází pěkně Islanďané z Mnichova za 10K -> http://zalet.si/wPCeDk

   Jestliže pouze one-way cesta, tak bych volil z Berlína za 7 134 Kč na začátku března -> http://zalet.si/nmk6Hr (opět jen s příručákem).

   Tonda

 8. Lada

  Dobrý den,

  rády bychom ještě před Vánoci utekly tomu každoročnímu shonu, tudíž hledáme letenky v první půlce prosince, přibližně na týden, kamkoliv do tepla (Kanáry, Madeira, Řecko, Španělsko). Letět jen z Prahy a zavazadlo by bylo fajn odbavené, ale netrváme na tom.
  Cena letenek by pro nás byla fajn do 4000.

  Děkujem :)

  Lada

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lada

   Dobrý den Lado,

   co třeba Barcelona z Prahy za 1 510 Kč (jen s příručákem) v termínu 5. – 12. 12. s Ryanairem – odbavené zavazadlo vyjde na 1 300 Kč. Anebo Madeira takto -> http://zalet.si/9QdH02 včetně návštěvy Amsterdamu. Resp. bych se nebál zkusit izraelský Eilat, kde si slunka užijete patrně nejvíce -> šlo by to s Wizzairem od 7. do 14. 12. za 1 388 Kč ( při členství we WDC jen 848 Kč). Odbavený bágl by stál dalších 1 685 Kč.

   Tonda

 9. Petra Sofie Haken

  Let do Moskvy. Z Prahy nebo i odjinud. Tam středa 22. 11., nebo 21. 11. Zpátky 23. 11. nebo 22. 11. Zavazadlo malé. Díky. Jedna osoba.

 10. Mařenka

  Hledám lety :
  pro jednu osobu 1.12-19.12.2017 Z Prahy do San Franciska
  pro druhou osobu 19.12 z SF do Prahy a zpět 10.1. 2018 z Prahy do Sf.
  Let 19.12 z SF do Prahy pro oba cestující aby byl stejný, aby mohli letět spolu.
  Děkuji
  Marenka

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Mařenka

   Dobrý den, Mařenko,

   jsou ta data takto pevná anebo je tam pár dní flexibilita kolem? Pokud ne, tak to vyjde na slušnou pálku. 1) http://zalet.si/x9FOKI a 2) http://zalet.si/dFa4UZ

   Letenky navíc zdražuje požadavek letět stejným letem do Prahy 19/12 – nezávisle na sobě by to vyšlo o několik tisíc levněji. :)

   Tonda

 11. Jirka

  Ahoj,
  letenky na Kostariku od 25.12.2017 na dva až tři týdny? Odlet nemusí být z Prahy.

  Díky
  J.

   • Ahoj,

    díky za pomoc.Počkám zda někdo neodpadne.Občas je letenka za 13tis.Nebo strávím nový rok někde jinde v teplíčku u moře.

    Díky a hezký den.
    J.

    • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

     Jirka

     To máš pravdu, že se občas dají letenky v akci během roku sehnat za 13K. Ovšem vánoční termíny a přelom roku bývají většinou řádně naložené, je to „hot období“. Tady se nedá předpokládat, že by cena letenek na tento termín šla dolů – spíše tomu bude naopak.

     Jinak pokud chceš strávit Nový rok někde v teple, tak bych už neotálel a aktivně hledal. Hezky vypadá kupříkladu kubánské Varadero z Berlína za 14 399 Kč -> http://zalet.si/CP6t0J anebo Srí Lanka z Prahy -> http://zalet.si/H80M19 (3. let)

     S pozdravem
     Tonda

 12. Honza C.

  Ahoj,

  hledám letenku kdykoli na období mezi 13. 7. – 20. 8. 2018 do USA (NY, Boston, Chicago nebo LA) z Prahy nebo letišť poblíž Česku (Vídeň, Berlín, Varšava atd.). Alespoň na 12-15 dní. Hodilo by se odbavené zavazadlo.

  Dík moc

 13. Lucie

  Dobrý den,

  hledám letenky pro 2 dospělé osoby, ideálně na únor či přelom měsíce únor/březen na Srí Lanku. Ráda bych to spojila s Maledivy ale nedaří se mi najít přijatelný spoj. Respektivě, představuji si na Sri Lance cca 14 dní + cca 5 dní na Maledivách. Preferuji odlet z Prahy, cena do 15tis/os. Odbavené zavazadlo není priorita, vystačíme si s příručním.

  Poradíte možnosti?

  Děkuji
  L.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lucie

   Dobrý den Lucko,

   na přelomu února a března vychází pěkně SL takto s Ukrajinci za 11 356 Kč -> http://zalet.si/XPjJru do toho bych vklínil přelet mezi SL a Male třeba následovně -> http://zalet.si/f5gsrH v totalu jsme pak na 16 tisících Kč, což nie bad!

   Anebo následovně ještě se stopover v Dauhá a luxusními Qatarci za 15 472 Kč -> http://zalet.si/AerE7T to je vážně gut a určitě bych bral.. :)

   Tonda

   • Super! Moc děkuji za pomoc, určitě využiji.
    Zaujala mne druhá možnost. Nicméně, myslíte že Gan je dobrá volba? Přece jen je to úplně na jihu a moc ostrůvku tam není :-)

    • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

     Lucie

     Gan sice není to nejlepší z Malediv, ale nakombinovat SL i Maledivy (Qatar budiž bonusem) na jednu letenku, která by vyšla na +- 15K jinak nepůjde. :/

     Pokud chcete z Malediv vidět to nejlepší, tak bych využil přeletu ze SL a vydal se z Male třeba na Dhigurah či Thinadahoo. :)

     Tonda

 14. Dominik

  Dobrý den,
  rád bych se s Vámi poradil ohledně letenek někam za exotikou typu Vietnam/Srilanka/Filipiny/Kuba
  Termín únor – březen 2017. Cestovaní po ostrově například na motorkách apod. Cena letenek idálně do 13 000 max do 15 000Kč. Děkuji za každý tip. :)

 15. Koubek

  Dobrý den.
  Chtěl bych víkend v Paříži i s ubytováním nebo polopenzí, možno letět z Prahy nebo Karlových varů.Buď ještě letos, nebo začátkem roku 2018

 16. Jakub

  Dobrý den :) Hledám nejlepší let v poměru kvalita/cena (nejlevnější , budu rád když dostanu najíst a na palube bude prostor se protáhnout..).
  Z Prahy do Brisbane(nebo Gold Coast velkým plusem) +/-3 dny – odlet 12.11.2017.
  Jedu do Australie na delší dobu , takže let s nízkonákladovkou kde mají povoleno max 13kg je nereálné..
  Odbavené zavazadlo 20kg+
  Kabinové zavazadlo +/- 7kg+
  Děkuji

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jakub

   Dobrý den Kubo,

   hledáte pouze jednosměrnou letenku nebo se plánujete vracet v nějakém termínu, který přibližně znáte?

   Pokud jen OW, tak bych to viděl takto z Prahy -> http://zalet.si/YKNniV Cena je to velmi slušná. :)

   Tonda

 17. Kristýna

  Ahoj! Potřebovala bych co nejlevnější letenku z Česka či blízkého okolí na ostrov Lombok v Indonésii. Tam 1.ledna (+-týden), zpátky na konci dubna. Odbavené zavazadlo. Díky moc za pomoc :)

 18. Katy

  Dobrý den, myslíte, že budou ještě nějaké akční letenky na Bali?Chtěli bychom vyrazit únor/březen 2018.Díky

 19. Martina Bursová

  Ahoj, hledám 5 letenek (2 dospělý, 3děti) na konec června-začátek července tak na 8dní pobytu z Prahy do Kalábrie-letiště Lamezia Terme . Díky Martina.

 20. Honza

  Zdravím, rád bych sehnal 5 letenek (2 dospělí + 2 děti pod 10let + 1 díte 10let) na příšťí rok na přelom březen / duben – ideálně přes velikonoce, ale není to podmínka na ostrovy v Atlantiku (Azory / Kanáry…). Letiště je mi jedno jaké, dojezdnost 1.000km od Brna :). Pouze palubní zavazadla, délka alespoň 7-10 dní. Díky za tip – minimálně které spoje hlídat na akce + co jsou dobré ceny

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Honza

   Ahoj Honzo,

   pokud jste s rodinou takto flexibilní co se týče destinace a vcelku i termínu, tak bych rozhodně doporučil ještě počkat na nějakou hezkou akci. Stáhněte si naši appku -> https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac a nastavte hlídacího na psa na Kanáry, Madeiru, Azory etc. Jakmile se nějaká akce objeví, tak se o ní dozvíte mezi prvními. :)

   Sledoval bych linky Ryanairu z Berlína (Lanzarote, Fuerteventura, Tenerife, GC), z Krakova na Tenerife či z Budapešti na GC resp. Wizzair z Buda na Tene a Fuerteventuru a dále z Katowic na Lanzarote a Tene. Azory půjdou nejlépe s přestupem v Portugalsku s Ryanem a Madeira třeba z Prahy s KLM. Pěkné ceny jsou cca kolem 3 tisíc (Madeira pak o trochu dráž).

   Tonda

 21. Jarda

  Zdravím,
  chtěli bychom odletět začátkem ledna 2018 na ostrov Lombok s návratem také leden. Předpokládaná délka pobytu i s návratem je naplánována na tři týdny. Tip na letenku s jedním max. dva přestupy pro čtyři osoby. Odlet Praha, Drážďany, Brno, Linz a v nejhorší případě Vídeň. Odbavené zavazadlo min 20 kg i kabinové zavazadlo
  Velmi moc děkuji za tip a radu.
  Jarda

 22. Martina

  Zdravím,
  tip na letenku na Kubu leden/únor 2018, 5 lidí. Odlet nemusí být z Prahy. díky moc za radu Martina

 23. Vítek

  zdravím,našel jsem si super cenu za zpáteční let do tunisu a zpátky na leden za 5277,ale je to z Vídně s mezipřistáním v Praze(Vídeň-Praha-Tunis a zpět Tunis-Vídeň-Praha)tak mě zajímá,jestli je možné nenastoupit ve Vídni,ale až tady v Praze?jinak když koupím letenku z Prahy,tak to vyjde o 1900 dráž

 24. Anna Šámalová

  Ahoj,
  hledám 3 letenky do Varšavy 16.11. s návratem 19.11. za co nejlepší cenu. Nemáte nějaký dobrý tip prosím? Děkuji

 25. Lenka

  Dobrý den,
  scháním letenku pro 2 osoby do Nepálu z Prahy nebo Vídně, ideálně přelom březen/duben 2018, ale je možno březen-květen, zhruba na 15 dnů + cesta. Nenajdete tam nějaký akční tarif? Nebo je lepší s koupí ještě několik měsíců počkat, jestli některá z aerolinek nebude mít na tyto termíny akci?

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Lenka

   Dobrý den, zatím na tohle období z Vídně za 16 609 Kč, nicméně do března/dubna zatím času dost, takže bych ještě tak měsíc dva počkal.

   Jirka