Hledám letenku

Hledáte letenku? Chcete poradit s ubytováním nebo s půjčením auta? Jste tu správně, rádi a zdarma Vám poradíme.

Abychom mohli Váš dotaz 100 % odpovědět, prosím odpovězte na tyto otázky:

Kdy byste chtěli letět?

Odkud můžete letět? Pouze z Prahy nebo i z okolních letišť?

Odbavené nebo kabinové zavazadlo?

Na dotazy Vám v této poradně odpovídají zkušení cestovatelé a lovci super levných letenek

Jirka a Mirek

PS: Po publikování dotazu chvilku počkejte, dostáváme hodně dotazů a dotaz se může zobrazit až za nějakou chvilku. Díky za strpení :-)

 

16463 komentářů

 
 1. Hezký den,

  hledám letenku do Bangkoku odlet 28.12. nebo 26.12.2017 s návratem 18. nebo 19.1.2018. Můžete mi poradit nyní nebo se vyplatí ještě čekat? Děkuji. Cestovali by 2 senioři.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Olga

   Dobrý den Olgo,

   suverénně nejlevněji nyní vychází letenka s Air China a odletem z Mnichova v termínu 29. 12 . -19. 1. za 11 842 Kč/os. -> http://zalet.si/dsyfq1 cestou tam je delší přestup v Šanghaji, ale ten se dá využít k omrknutí metropole. Vzhledem k standardním cenám na přelomu roku bych to určitě bral, moc pěkná nabídka. :)

   Tonda

 2. Ahoj, chtěla bych letět příští týden někam do Francie jako lowcost trip, je mi jedno kam, zavazadlo stačí kabinové, letět jen z Prahy a fajn by byl let v pondělí večer a v pátek navrat/sobotu ráno. Mohl by mi někdo poradit, jak najít co nejlevnější zpatecni letenku? Díky moc

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Hana

   Ahoj Hanko,

   letěl bych zítra v poledne s easyJetem do Paříže a zpátky odtamtud v sobotu ráno. Vychází to na cca 3 tisíce Kč. To je solidní, jestliže odlet je již zítra. :)

   Tonda

 3. Zdeněk

  Ahoj, hledám letenku pro 2 na vánoce někde do tepla, nejlíp Asie. Odlet 21-22.12, návrat kdykoli do 1.1.2018. Je nějaká šance na rozumnou cenu? Ideálně se zavazadlem. Letiště CZ,Vídeň, Katowice Bratislava, Budapest a jakékoli jiné dostupné

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zdeněk

   Ahoj Zdendo,

   vcelku solidní ceny na Vánoce vychází z Prahy do Bangkoku v termínu od 21. do 28. prosince za 16 015 Kč/os. -> http://zalet.si/Y8NkfK bonusem jsou rychlé přestupy.

   Špatně nevychází ani jih Vietnamu v podání Ho Či Minova města z Prahy v termínu od 20. prosince do 1. ledna za 17 095 Kč/os. -> http://zalet.si/sWZBSN a taktéž rychlými přestupy.

   Tonda

 4. Ivana

  Ahoj, hledám letenku pro 2 + – na měsíc na zéland, dvě zavazadla, z Prahy v lednu, odjezd je možný už od 27. prosince.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Ivana

   Ahoj Ivano,

   velmi solidně vypadá nabídka China Airlines s odletem z Prahy 10. ledna a návratem 6. února tamtéž za 21 768 Kč/os. -> http://zalet.si/ITXaCA v ceně máte každý 1 ks odbaveného zavazadla s limitem dokonce 30 kg. V obou dvou směrech jsou rychlé přestupy ve Frankfurtu a delší denní stopovery na Taiwanu, které bych však spíše řadil k plusům routingu, neboť můžete omrknout i metropoli. :)

   Zdraví
   Tonda

 5. Daniel

  15.9.2017 a vracení 10.12.2017
  Z Prahy do New Yorku (JFK)
  Z prahy do new Yorku přímý let a zpátky 1 přistání.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Daniel

   Dobrý den Danieli,

   přesně vašim požadavkům na termíny i počty přestupů odpovídá tato kombinace Skyteamu za 11 184 Kč -> http://zalet.si/fraBLl tam přímo a zpět s jedním rychlým přestupem v Paříži.

   Tonda

 6. Lenka

  Dobrý den,
  sháním letenku na Filipíny, na listopad ideálně od 9.11. do 30.11. pro 2 dospělé osoby. Odlet z Prahy i z okolních letišť. Ideálně i se zavazadlem na odbavení.
  Děkuji
  s pozdravem
  Lenka

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lenka

   Dobrý den Lenko,

   nejlevněji to v uvedených termínech půjde z Mnichova s Air China za 11 928 Kč/os. což hezká cena -> http://zalet.si/hOIT5m v obou dvou směrech jsou delší denní stopovery v Pekingu, ale ty hravě využijete na exkurs po městě bez nutnosti žádat o vízum.

   Tonda

 7. Vojtěch

  Dobrý den, odlet od cca 10 listopadu do 11 ledna , do Jiždní Ameriky, nejlépe do Peru. Děkuju ! mužu letet od kudkoliv hlavne at je to nejlevnejsi.odbavene zavazadlo bych mel. vracil bych se po 3 mesicich

 8. Roman Matejek

  Dobrý den. Hledám letenky v termínu červenec-srpen 2018 na řecké ostrovy.
  Např.Thassos,Skiathos,Lesbos,Lefkada…..Můžeme letět z Prahy,Brna,Vídně,Bratislavy. Zavazadla odbavená.v Případně existuje nějaký vyhledávač, který mi nabídne možnost vyhledávání v širším období a do více destinací? Díky moc.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Roman Matejek

   Dobrý den Romane,

   letenky na prázdninové měsíce příštího roku s focusem na řecké ostrovy ještě opravdu nemusíte řešit. Cestovní kanceláře řeší stále léto letošní a letecké společnosti nemají ve většině ještě zveřejněné letové řády. Pro vyhledávač zkuste časem (v zimních měsících nejdříve) třeba azair.cz :)

   Tonda

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   monika

   Dobrý den Moniko,

   jak dlouho byste na severu Irska strávila? Co třeba 25. – 29. 11. za necelé dva tisíce Kč. Z Prahy do Londýna s easyJetem na Gatwick a následně do Belfastu s Ryanem. Na zpáteční cestě do Londýna s easyJetem na Luton a do Prahy s Wizzairem.

   Tonda

 9. Tereza

  Dobrý den, chtěla bych letět z České republiky, Polska, Slovenska nebo Rakouska do Manchesteru v Anglii. Ideální termín by byl od září do začátku listopadu. Co se týká zavazadel, tak je mi jedno, zda bude kabinové nebo odbavené.
  Děkuji za odpověď.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Tereza

   Dobrý den Terezo,

   nejlevněji by to šlo z Norimberku za ca 7 stovek s Ryanairem třeba v termínu 13/9 – 8/11. Přesněji Vaším požadavkům pak z Wroclawi se stejným dopravcem za necelou tisícovku v termínu 27/9 – 15/11 resp. za tisícovky dvě od 20/9 do 8/11.

   Anebo jste myslela na pouze krátký pobyt během podzimu? Není to zcela patrné, tak případně upřesněte.

   Hezký den
   Tonda

 10. Tereza

  Dobry den,

  hedam letenku 6.2.2018 az 22.2.2018 do Aucklad, Novy Zealand, pokud mozno za co nejlepsi cenu, je lepe hledat s predstihem nebo si pockat dele?

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Tereza

   Dobrý den Terezo,

   znamená to, že byste ráda odlétala v rozmezí 6. – 22. února anebo je to přesný termín, který máte vymezený pro výlet? Co odletová letiště, zvládnete i okolní letecké přístavy nebo jste vázaná pouze na Prahu? :)

   Doplňte, prosím, detaily cesty a něco zajímavého určitě vymyslíme…

   Tonda

 11. Hanka

  Dobrý den,
  sháním letenku cca v termínu 21.-24.9.2017, do Portugalska nebo Španělska (nejlépe Porto, Lisabon, Valencia nebo Barcelona), zavazadlo může být jen příruční, letiště i okolní. Je šance se dostat pod 5 000?

  Děkuji

 12. Aubrecht

  Dobrý den, poptávám dvě letenky do Říma a to v průběhu měsíce října 2017, pobyt v Římě 3-5 dní. Odlet z Prahy, zavazadlo nerozhoduje. Děkuji za nabídky

 13. Aubrecht

  Dobrý den, poptávám dvě letenky do Říma a to v průběhu měsíce října 2017, pobyt v Římě 3-5 dní. Děkuji za nabídky

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Aubrecht

   Dobrý den Aubrechte,

   co takhle letět na prodloužený víkend od 19. do 23. 10. za ca 1 800 Kč/os s Ryanairem z Prahy? :) To je moc pěkná varianta.

   Hezký den,
   Tonda

 14. Hledam levnou letenku do Nicaragua na listopad/prosinec. Let z Prahy/Mnichova/Berlina. Moznost zastavky v NY – i vice dni..vedeli byste o nejake dobre kombinaci prosim?
  Tere

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Tere

   Ahoj Tere,

   koukám na Nicaraguu a letenky v listopadu a prosinci jsou tam opravdu solidně napálené. Proto bych volil cestu do Libérie na severu Kostariky a následně se do Nicaraguy dopravil po zemi.

   Letenky v termínu 8. – 26. 12. za 13 017 Kč -> http://zalet.si/dkcUHp je tam delší stopover v Atlantě anebo si pár stovek připlatit a dát si stopku v LA. Nezapomeň také na ESTU. :)

   S pozdravem,
   Tonda

 15. Marek

  dobrý den, hledám letenku kamkoli do recka od 14.9 – do 24.9. je mi jedno z jakého letište v cechách a okoli, klidně i budapest…
  Dekuji.
  M.P.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Marek

   Zdravím Marku,

   takhle chvilku před plánovaným odletem mi vychází nejlépe Atény z Budapešti za ca 3 200 Kč/os. s Ryanairem v termínu 15. – 22. 9.

   Tonda

 16. Petr Kopecký

  Dobrý den,
  hledám letenku pro 1 osobu do Soluně (nejlépe přímý let) odkudkoli z ČR, Vídeň, Katowice (jsem ze Severní Moravy, takže další blízká letiště). Odlet někdy okolo 10.10., návrat cca za 14 dní (takže okolo 23.10). S sebou zavazadlo (1 kufr do 23 kg). Předem děkuji.

  Kopecký

 17. Jan Krůta

  Dobrý den, chtěl bych letět do Vietnamu, na Jih, do Ho Chi Minova města, v období 27.1. – 10.2 2018 a nedaří se mi sehnat levné letenky (3 dospělí) Můžeme letět z Prahy i okolí, ale důležitá je pro nás výsledná cena a pohodlí…. Na 14 dní upřednostňujeme odbavené zavazadlo….

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jan Krůta

   Dobrý den Honzo,

   pokud potřebujete letět z přesném termínu 27. 1. – 10. 2, tak bych to vzal takto z Budapešti za 12 986 Kč/os. -> http://zalet.si/qEJvxG cestou jsou dva vcelku rychlé přestupy a lety jsou operované BA a Qatarcema, takže pohodlí by mělo být více než solidní. :)

   Tonda

 18. Alena Rumanová

  Zdravím, chceme letět na Floridu (Miami) v termínu cca 16/02/2017 – 27/02/2017. Odlet z „blízkých“ letišť (Mnichov, Berlín, Lipsko…) nevadí, i když Praha by byla super. 4 osoby (2dosp. + 2děti). Zavazadla potřebujeme alespoň dvě k odbavení.
  Díky za Váš tip!

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Alena Rumanová

   Zdravím Aleno,

   nejvýhodněji vychází letenky na z Berlína v termínu 14/2 – 27/2 za 9 200 Kč/os. (děti za 8 913 Kč/os.) -> http://zalet.si/DqGx1L cestou jsou navíc velmi krátké přestupy. To je hodně pěkná cena a na nic bych nečekal. :)

   S pozdravem,
   Tonda

 19. Ondřej Dvořák

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat za jakou cenu by se dala sehnat letenka z Prahy do Memphisu (MEM), s odletem 29.11.2017 a návratem 9.12.2017 s tím, že zpáteční let by byl přes linky DL 2451 – DL 074 – KL 1355. Mohl bych požádat i o cenu kdybych neletěl zpět přes navržené linky? Děkuji mnohokrát

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Ondřej Dvořák

   Dobrý den Ondro,

   pokud by zpáteční let měl být dle routingu požadovaného výše – v rámci aliance Sky Team, tak to vyjde na 23 769 Kč a už je to taková vyšší dívčí skládačka.

   V případě, že byste mohl letět libovolně, tak bych bral One World za 14 661 Kč -> http://zalet.si/MfPZLE

   S pozdravem,
   Tonda

 20. Lukáš Strapek

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda bude možné sehnat letenky do Las Vegas nebo Los Angeles pod 10 000,-? Chtěli bychom letět v rozmezí ledna – března 2018 zhruba na dva týdny a navštívit tyto dvě města. (Je jedno, ze kterého by byl odlet či přílet) Mohli bychom letět nejen z Prahy, ale i Mnichova, Frankfurtu, Berlína nebo Vídně. Odbavené zavazadlo nepotřebujeme, příp. by nám stačilo pro všechny čtyři osoby jedno.

  Děkuju za odpověď

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lukáš Strapek

   Dobrý den Lukáši,

   doporučil bych si počkat na nějakou pěknou akci. Zrovna na západ USA jich bývá vcelku dost. Pokud je pro Vás prioritní cena a zvládnete cestu s příručním zavazadlem tak si vyčkejte na další akci od WOWair z Berlína (byť to není žádná extra komfort, tak do LA to jde třeba za 7K/os.). Levný přískok do Las Vegas pak přikoupíte u Spiritu. :)

   Každopádně si stáhněte naši appku -> https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac a nastavte „hlídače“ na LA. Pak už Vám žádná hezká akce neunikne.

   Tonda

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Ondřej Hátle

   Dobrý den Ondro,

   preferujete městskou dovolenou anebo válendo u moře? Nevadí Vám odlety z blízkých letišť?

   Díky za doplnění. Něco určitě vymyslíme. :)

   Tonda

 21. Jan Kučera

  Ahoj,
  Chtěl bych letět se synem (7let) do Japonska. Tak na 4-6 dní.
  Přelom dubna a května 2018.
  Není problém letět i z okoloních letišť Prahy.
  Pravděpodobně by mělo stačit kabinové zavazadlo.
  Předem děkuji za odpověď.
  Honza Kučera, Choceň.

 22. David Pintera

  Ahoj sháním akční letenku na prodloužený víkend 26.10. – 29., 30.10 po Evropě ale kde je ještě teplo a moře. Jen s příručákem samozřejmě. Díky za odpověď :)

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   David Pintera

   Ahoj Davide,

   co takhle z Katowic do Catanie na Sicílii za 1 350 Kč/os. (pokud máš WDC, když ne tak o pár stovek dráž) s Wizzairem v termínu 26. – 28. 10.

   Další možností bude Mallorka z Norimberka za 2 350 Kč s Eurowings v termínu 26. – 30. 10. Anebo Barcelona z Budapešti opět s Wizzairem od 26. do 29. 10. za 1 600 Kč s WDC (bez něho zaplatíš opět o pár stovek více).

   Tak příjemné rozhodování..

   Tonda

 23. Markéta

  Ahoj,

  Hledám zpáteční letenku pro dvě osoby na Kypr nebo Krétu od 27.9. večer do 1.10. 2017. Odlet nejlépe z Brna nebo Prahy, ale určitě není problém letět např. z Vratislavi nebo Drážďan. Zavazadlo nám stačí kabinové. Budem moc vděční za cokoliv, to co jsem našla bylo dost přestřelený na těch pár dní a nechce se mi věřit, že nic levnějšího nikde není :)

  Moc děkuji

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Markéta

   Ahoj Markéto,

   koukám na to a letenky v tomto termínu opravdu nejsou za hubičku. Takže pokud by letenky neměly stát nějakých 7 tisíc Kč/os., tak doporučuji dojet do Krakov a letět s Ryanairem do kyperského Paphosu za 3 432 Kč/os. (byť odlet je už 27/9 ráno).

   Zdraví,
   Tonda