Hledám letenku

Hledáte letenku? Chcete poradit s ubytováním nebo s půjčením auta? Jste tu správně, rádi a zdarma Vám poradíme.

Abychom mohli Váš dotaz 100 % odpovědět, prosím odpovězte na tyto otázky:

Kdy byste chtěli letět?

Odkud můžete letět? Pouze z Prahy nebo i z okolních letišť?

Odbavené nebo kabinové zavazadlo?

Na dotazy Vám v této poradně odpovídají zkušení cestovatelé a lovci super levných letenek

Jirka a Mirek

PS: Po publikování dotazu chvilku počkejte, dostáváme hodně dotazů a dotaz se může zobrazit až za nějakou chvilku. Díky za strpení :-)

 

16070 komentářů

 
 1. Jakub Chroboček

  Dobrý den,

  mohl bych Vás poprosit o pomoc s letenkou z Prahy nebo Vídně na Santorini v termínu okolo začátku června 2017 pro 4 osoby. Zavazadla by měla stačit příruční.

  Mnohokrát děkuji

  S pozdravem

  Jakub Chroboček

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jakub Chroboček

   Dobrý den, Kubo,

   dostat se za pěknou cenu na Santorini není vůbec jednoduché. Pokud jste výše uváděl možnost odletu z PRG či VIE, předpokládám, že Bratislava také nebude problém. Vybral bych termín 3. – 10. 6. a letěl s Ryanairem z BTS s přestupem v Athénách v obou dvou směrech. Cena pak vychází cca 4,5K / os. což je dost v pořádku. :)

   Mějte se prima, Tonda

 2. Martina Bulařová

  Ahoj kluci :))

  měli jsme s přítelem prosbu Paříž z Prahy 12.2. návrat 15.2.

  děkujeme Marťa

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Martina Bulařová

   Ahoj, Martino,

   potřebujete letět přesně v tomto termínu? Tam vychází letenky vcelku dráž. Cca kolem 3K/os. tam via EasyJet. Proto bych spíše doporučil odlet o den dříve s Transavií za 1 972 Kč/os.

   Hezký večer, Tonda

 3. JAN

  Dobrý den,chci se zeptat,jestli existuje možnost,že budou letos nějaké levné letenky do Kolumbie – trasa Německo – Bogota.
  Předem děkuji za odpověď.

 4. Misa

  Dobrý den, koupili jsme letenky do Londýna přes ESKY u Ryanairu a potřebovali bychom změnit datum letu z 10. na 9 anebo koupit letenku na 9.1. U Ryanairu změnit datum letu umí, ale potřebují přihlašovací údaje od ESKY, kam se nemůžeme dovolat. Dokázali byste prosím poradit?

  Předem díky

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Misa

   Dobrý den, Míšo,

   vypadá to, že už dotaz není asi aktuální. Zkusil bych prohledat mejl (někam Vám ty přihlašovací údaje měly při registraci přijít). Pro příště bych však doporučil kupovat letenku přímo na stránkách Ryanu! :)

   Tak snad jste problém vyřešila úspěšně, nebo jak to dopadlo? :)

   Tonda

 5. Jirka

  Dobrý den,

  plánujeme cestu do San Francisca 30.5. a zpět 25.6. ze Salt Lake City. Je ještě brzy na hledání akčních letenek?

  Samozřejmě hledáme levnější, ale podmínkou je záruka příštího letadla v případě zpoždění – předpokládám, že je tedy lepší kupovat všechny přestupy od jedné společnosti?

  Díky za informace.

  Jirka

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jirka

   Dobrý den, Jirko,

   nemusí být všechny lety od totožné společnosti, záruku máte již v případě, kdy koupíte celý let (tzn. všechny segmenty) v rámci jednoho routingu. Např. u nás máte takovou záruku vždy. :)

   Možná bych zkusil počkat v řádu týdnů, pokud se nevylíhne nějaká akce do SFO – standardně jsou ty ceny směrem k létu spíše vyšší. Jinak asi nezbývá než brát něco takového (předpokládám, že byste rád odbavené zavazadlo :) ) -> http://zalet.si/MtjY39

   Zdraví, Tonda

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zdenek

   Dobrý den,

   pro cestu na berlínský Tegel bych volil buď cestu busem Flixbus / RegioJet / Eurolines, případně s delším předstihem lze i vlak ČD. Na stránkách dopravců si již najdete nejlepší spoj, co se týče návaznosti na Váš let.

   Autobusy většinou staví až na ZOB, odtud metrem U2 na Zoologischer Garten a následně přestup na bus X9. Cena by měla být 2,8 €.

   Tonda

 6. Jirka

  Dobrý den, chtěl bych na jaře letět do Kazaně, z Prahy, nebo Brna, ev. z Vídně.
  Zavazadlo asi kabinové (nevím ale jaké jsou rozměry- poradíte?) a za co nejlepší cenu- bývají i na takové trase nějaké chybové lety nebo nějak akční?
  Díky za tip. Jirka

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jirka

   Dobrý den, Jirko,

   pro jarní výlet do Kazaně bych si vybral třeba termín 21. – 29. 5. kdy letí přímo z Prahy ČSA za 6 109 Kč -> http://zalet.si/yt7FiV v ceně je příruční zavazadlo s limitem 8 kg.
   Samozřejmě, že chyba se může objevit na všech linkách, ale nemyslím, že je tu velká pravděpodobnost. Nabídka výše se mi zdá vcelku fajn. :)

   Zdraví, Tonda

 7. Iveta Richterová

  Dobrý den, potřebuji být 6. 1. v Bernu, mohla bych tam být i 5. 1. večer. Ráno jsem viděla na vašich stránkách let z Vídně do Bernu a už ho nemohu najít, bylo to přes 3500Kč.
  Děkuji, na shledanou Iveta Richterová

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Iveta Richterová

   Dobrý den, Iveto,

   jak to máte s těmi termíny? Opravdu jste myslela leden? Pokud jste tedy hledala let ještě tentýž den večer, tak již bohužel nepomůžeme. Pokud se jedná jen o překlik, pak nás, prosím zanechte opravené termíny odletu a návratu a mi se Vám po letence mrkneme. :)

   Hezký den, Tonda

 8. Lenka

  Dobrý deň,

  od 9.3. – 19.3. mám v pláne cestovať do Austin-u v Texase. Hľadám letenky s odletom z Viedne, Budapešti alebo Prahy. Na stránke http://www.budgetair.lv som našla letenky o niekoľko desiatok eur lacnejšie ako napr. cez Skyscanner, preto by som sa chcela opýtať, či je táto stránka podľa Vás vierohodná, či ste cez ňu už letenky niekedy kupovali. Rozdiel je napr. okolo 150 €.
  Tiež by som sa chcela opýtať, či je veľmi nereálny prestup z USA v Londýne 1 hodina, prípadne 1 hodina a 30 minút, ktoré sú mi na tejto stránke ponúkané.
  Vedeli by ste mi prípadne pomôcť nájsť letenky v danom termíne?

  Ďakujem pekne za Váš čas a prajem pekný deň.

  Lenka

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Lenka

   Dobrý den, Lenko,

   o této stránce nikdo od nás z týmu neslyšel, tudíž s ní nemáme ani žádnou zkušenost. Proto její věrohodnost nemůžeme hodnotit.

   Co se týče přestupu v Londýně, tak záleží na který terminál Vaše letadlo dosedne a odkud další odlétá. Měla byste znát čísla letů, jež pak jednoduše zadáte -> http://www.heathrow.com/flight-connections a dostupnost zjistíte.

   Například pokud si letenku koupíte u nás, máte ji garantovanou. Tzn. že pokud Vám navazující letadlo z důvodu zpoždění uletí, máte garanci místa v dalším dostupném letu bez dalších poplatků.

   V přesně daný termín vychází nejlépe Budapešť -> http://zalet.si/dbSpWx. Pokud jsou data příletu a odletu v rámci dnech flexibilní, tak je daleko lepší (cena i přestupy) letět takto z Prahy -> http://zalet.si/8OKR67

   Mějte se fajn, Tonda

 9. Jaroslav Urban

  Dobrý den,
  1.3. bych chtěl letět z Prahy příp. okolních letišť do Hanoje a 16.3. bych se chtěl vracet z PhonPenu do Prahy příp. někam jinam (2 osoby + 1 odbavené zavazadlo).
  Děkuji za případné upozornění na levnější lety

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Jaroslav Urban

   Dobrý den, Jaroslave,

   takováto kombinace open-jaw letenek mi ve Vámi požadovaném termínu, nejlépe vychází z Budapešti -> http://zalet.si/RxECLp s příletem do Hanoje, ale odletem z Ho Či Minova Města, tam se z Phnom Penhu dostanete busem za 6h.

   Pokud byste lpěl na návratu z Kambodže, pak to vyjde o pár tisíc dráž a navíc tam jsou daleko horší přestupy :/ -> http://zalet.si/KGaHQE

   Zdraví, Tonda

 10. IRENA DIAMANTOVA

  dobrý den,

  vybrala jsem si už nekolikatou letenku a nejdou mi zadat sedadla,která jsou na první pohled volná – prosím, jak pokracovat nebo, kam vám mohu zavolat?

  12.02.2017 15:15 Dubaj
  13.02.2017 00:25 06:10 L
  EMIRATES
  EK378 E Dubaj
  13.02.2017 12:45 Puket – Intl.
  13.02.2017 21:50

  EMIRATES
  EK379 E Puket – Intl.
  24.03.2017 00:50 Dubaj
  24.03.2017 04:30 06:40 L Vybrat místo
  EMIRATES
  EK139 E Dubaj
  24.03.2017 08:55 Praha
  24.03.2017 12:40 06:45 L Vybrat místo

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   IRENA DIAMANTOVA

   Dobrý den,

   místa v letadle bohužel už v Emirates vybrat nejdou, jdou pouze za poplatek, proto vám to nejde rezervovat, prosím rezervujte tedy bez míst a seating si udělejte 24h před odletem přes on-ilne check-in zdarma.

   Jirka

 11. Michal

  Dobrý den, s kamarádem by jsme chtěli letět na zanzibar a sháníme co nejlevnější letenku. Tremín máme 16.2-26.2.2017. Klidně to může být z Prahy nebo z jichých letišť okolo ČR. Děkujeme za nabídky

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Michal

   Dobrý den, Michale,

   v přesně uvedeném termínu to vychází nejlépe z Mnichova za 14 272 Kč/os. -> http://zalet.si/hfN7Ip část routingu je se super Emirates, ovšem na cestě zpět je tam delší stop v Daresu. O pár stovek dráž (v odkazu níže) to nakombinujete i s lepšími stopovery (ten delší je v Dubaji přes noc).

   Mějte se fajn, Tonda

 12. Josef

  Dobrý den, mohli byste mi poradit z cestou do New Yorku, na konci října na 2 týdny? Hledáme s bratrem letenky do 10 tis, ale zatím se nedaří. Ještě je brzo, máme čekat na akce nebo zkoušet sehnat něco ze vzdálenějších letišť od Prahy? Rád bych to měl koupené dost dopředu. Děkuji předem za odpověď.

 13. Tonda

  Ahoj
  Sháním letenky do Gruzie (spis Kutaisi, ale je to jedno) odlet tam 21. nebo 22.5.
  zpátky asi 29.5, nebo někdy v tom týdnu.
  Nemusí to být asi nutně z Prahy, klidně se někam nablížíme. Je to pro cca 7osob.
  Máte nějakou radu odkud nejlíp, nebo kde nejlíp hledat?
  Díky moc

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Tonda

   Ahoj, Tondo,

   do Kutaisi nabízí nejlepší přímé spojení Wizzair, který linky operuje z Katovic, Berlína a bavorského Memmingenu. V uvedeném termínu vychází i poslední varianta daleko nejvýhodněji. V tomto počtu osob se Vám již určitě vyplatí členství ve WDC -> http://zalet.si/chI3xi

   Mějte se prima, Tonda

 14. Sandra

  Zdravím :)
  Poptavam letenky do Soulu na 1.7.-23.7 pro dvě osoby z Prahy. Našla jsem nejlevnější kolem 13 000,ale tenkrát jsem je viděla i za 10 000. Je možné ze cena ještě spadne ?
  Díky za odpověď :)

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Sandra

   Dobrý den, Sandro,

   já bych se nebál ještě do března počkat. A sledovat jestli se něco nevyloupne. Klidně si stáhněte naši appku (https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac) a nastavte hlídaní na Koreu. Pokud by se objevily opět letenky kolem 10K, tak o tom budeme určitě informovat. :)

   Nicméně i těch 13K, které jste našla je vcelku hezká cena!

   Mějte se prima, Tonda

 15. Blanka

  Hledam letenku do NYC na 06/2017 presny den nemame, z Budapesti aneb Krakowa pro sebe a z Rigy pro kamosku, avsak tak aby jsme leteli do USA a zpet stejnym letadlem. To znaci, ze prestupove letisko, z ktereho pujde letadlo primo do USA musi byt rovnake. Do 11000 korun.

 16. Zuzi

  Ahoj kluci, sháním dvě zpáteční letenky do Tel Avivu na Velikonoce
  14.4.-17.4. +- 1 den
  Příruční zavazadlo.
  Praha/Drážďany.
  Mockrát děkuji za ochotu pomoci :)
  Šťastný Nový rok!

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zuzi

   Ahoj, Zuzi,

   v daném termínu mi vychází nejlíp přímým letem z Prahy Wizzair od 14. do 17. dubna za 5 222 Kč, pokud jsi členka jejich Discount Clubu, pak máš cenu o 500 nižší. :)

   Hezký den, Tonda

 17. Milena

  Dobrý den, Tondo,
  děkuji za předchozí odpověď. Tentokrát poptávám zpáteční skupinovou letenku z Prahy do Kodaně bez přestupu pro 10 studentů a 2 učitele. Termín je fixní: 25.3. tam a 1.4. zpět. Stačí příruční zavazadlo, ale s rozumným limitem váhy.
  Dík za pomoc.

 18. marcela fiamoli

  Dobrý den měla bych zájem letět do Říma od 7.5. a zpět 11.5., nejideálnějsí odlety z Brno, Praha

 19. Bára

  Ahoj kluci, potřebovala bych poradit s tím, jak nejlépe se dostat do Portugalska, ideálně letiště Faro. Můžu letět z Prahy, Brna, Ostravy, Vídně, Bratislavy nebo z Polska. Ideálně někdy v první polovině února a tak na 3-4 dny. Koukala jsem se různě, ale všechno mi přijde, že je to s dost dlouhými přestupy.
  Díky moc za radu!

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Bára

   Ahoj, Báro,

   Faro je bohužel ze střední Evropy přímo dostupné pouze z Mnichova a Memmingenu v Bavorsku. Proto se přestupu bohužel nevyhneš a jak píšeš sama, návaznost tam není nejlepší. Co takhle letět s Wizzairem z Budapešti přímo do Lisabonu a pak dojet autobusem? Jeví se mi to jako časově nejschůznější varianta asi…

   Pokud není primární cena, ale spíše čas, tak bych volil takto -> http://zalet.si/CUDLwM

   Zdraví Tonda

 20. Michaela Ludvíková

  Ahoj, teplo a teplo, termín 18. – 26. únor 2017, 2 osoby, Praha, odbavené zavazadlo.

 21. Josef

  Dobrý den, rádi bychom s bratrem letěli koncem října-začátek listopadu na 2 týdny do New Yorku. Termín není zatím přesný. Odlet z Prahy nebo nejbližších letišť (i např. Berlín by se dal). Zavazadlo min. 23 kg. Rád bych sehnal zpáteční letenky tak kolem 8 tisíc, ale zatím všude nabízejí jen cca od 10 a půl i když je to takhle dopředu. Má cenu čekat na nějakou akci nebo jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Josef

   Dobrý den, Pepo,

   určitě bych s nákupem na podzimní termíny ještě počkal, některé aerolinky ještě nemají vypsané ani kompletní letové řády. Určitě bych doporučil stáhnout si naši appku ((https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zaletsi.hlidac) a nastavit hlídačku na NY. Akce tímdle směrem jsou vcelku pravidelné, tak se nebojím, že byste si nechytil nějakou pěknou.

   Kolem těch 8K to bývají akce s WOW Air nebo Norweigen. Tito dopravci však v tomto základní tarifu nabízí jen příruční zavazadlo. Ovšem pod 10K by to mělo klapnout někdy během jara i s odbaveným zavazadlem. :) Čekujte aplikaci s akcemi a budete v obraze.

   Hezký den, Tonda.

 22. Iva

  Ahoj,
  moc ráda bych poprosila o pomoc s vyhledáním velmi levné letenky pro 1 dospělého a 2 děti 7 a 9let z Prahy do USA (Miami, Orlando, či jiné letiště na Floridě, dále Atlanta) na 3 týdny s návrat nejpozději 3.9.2017.
  Předem moc děkuji.
  Přeji skvělý rok 2017
  Zdravím
  Iva

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Iva

   Ahoj, Ivo,

   děkujeme za přání. Mohla byste nám však, prosím, upřesnit požadovaný itinerář? Chápu to tak, že chcete letět z Prahy na Floridu, pak přeletět do Atlanty a následně se vrátit opět do Prahy nebo je Vám jedno jestli strávíte dovču na Floridě či v Georgii s Atlantou?

   Děkuji za upřesnění, poté určitě něco hezkého najdeme. :)

   Zatím se mějte prima, Tonda

   • Ahoj Tondo,
    moc děkuji za zpětnou rychlou reakci. Já to asi špatně napsala.
    Ráda bych letěla pouze na jedno místo, z kterého bych i letěla zpět do Prahy.
    Let: Praha-Atlanta-Praha
    nebo
    Praha-Miami-Praha
    nebo
    Praha-Fort lauderdale
    Ono mi je jedno kam to doletí, neboť si pronajmu auto a vyrazím.
    Už jsem se dívala na datumy a asi nejleší je od 10.-11.8. do 1.-2.9.
    Jen se snažím najít levnou letenku, většinou jdou do New Yorku a občas do Miami, ale do května a pak podzim.
    Tak jsem si říkala,že třeba máte nějaký nápad.
    Předem velmi děkuji za Váš čas.
    Iva

    • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

     Iva

     Ještě jednou ahoj,

     díky za prima upřesnění.O prázkách jsou ty ceny položené výš než obvykle, proto, pokud by Ti nevadilo, tak lepší odlétat do Miami až 16. srpna s návratem toho 3. září za 38 423 Kč komplet pro všechny 3 -> http://zalet.si/8VmWtI což je dle mne dost fajn cena na konec léta.

     V případě, že byste opravdu ráda celé tři týdny, tak to vyjde trochu dráž s Turkama a delším přestupem nebo s Americkejma, kdy je ten rozdíl vyšší -> http://zalet.si/henmHw. Ovšem ceny na konec léta a tuto trasu to furt nejsou špatný! :)

     Mějte se prima, Tonda

 23. Zdenka

  Dobrý den,
  sháníme Kubu nebo Bali. Termín od druhé poloviny února (cca 14 dní) 2 osoby. Odlet Praha nebo Vídeň.
  Děkuji

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Zdenka

   Dobrý den, Zdenko,

   Bali vychází na únor již docela draze, proto bych volil spíše variantu dovolené na Kubě. Z Vídně se dostaneme na super cenu a do Varadera poletíte dokonce přímo bez přestupů! Termín 23. 2. – 8. 3. vychází na 12 131 Kč/os. -> http://zalet.si/rEzLep

   Zdraví, Tonda