Hledám letenku

Hledáte letenku? Chcete poradit s ubytováním nebo s půjčením auta? Jste tu správně, rádi a zdarma Vám poradíme.

Abychom mohli Váš dotaz 100 % odpovědět, prosím odpovězte na tyto otázky:

Kdy byste chtěli letět?

Odkud můžete letět? Pouze z Prahy nebo i z okolních letišť?

Odbavené nebo kabinové zavazadlo?

Na dotazy Vám v této poradně odpovídají zkušení cestovatelé a lovci super levných letenek

Jirka a Mirek

PS: Po publikování dotazu chvilku počkejte, dostáváme hodně dotazů a dotaz se může zobrazit až za nějakou chvilku. Díky za strpení :-)

 

15279 komentářů

 
 1. Petr

  Ahoj,
  mám dotaz ohledně pronájmu vozu na Gran Canaria. Máme letenky na prosinec a chtěli bychom si půjčit auto. Co jsem našel tak půjčovny požadují kreditku ale tu my nemáme. Existuje nějaká půjčovna, která ji nepožaduje a nebo je jiná možnost?

  Děkuji za odpověď

 2. Daniel

  Ahoj,
  chceme letět na cca. 20 dnů v termínu od 15.2.18 – 11.3.18 do Bangkoku (nejlépe let tam Phuket, let zpět z Bangkoku). Jsem z Moravy (Ostrava), letiště pro nás je nejlepší Bratislava, Vídeň, Praha i Varšava. Co jsem se díval, nejlépe vychází Vídeň s Qutarem cca. 12 500kč. Je to dobrá cena nebo si mám ještě počkat? :)

  Předem děkuji za tipy a rady :)

 3. Radek

  Ahoj,
  chtel bych letet do Sydney a vyuzit na max. 3 mesicni vizum. Co nejdrive zacatkem prosince. Idealne z Prahy, ale neni podminkou
  Predem diky
  Radek

 4. Lukáš

  Zdravím.
  Chtěl bych poprosit o radu. Kolem 10.10.2017 bychom chtěli dva dospělí letět z Prahy do Calgary. Zpáteční let někdy kolem 3.4.2018. Data můžou být +/- týden. Budem mít odbavená zavazadla. Letět můžem i někde z polska nebo vídně.
  Díky moc!

 5. Barča a Denis

  Ahoj,
  s přítelem se budeme vracet z Valencie zpátky na otočku na Vánoce do Česka. Nejdříve bychom mohli 21.12. a zpátky zase nejpozději 30.12. Odlítat bychom teoreticky mohli i z Madridu nebo z Barcelony a přílet kamkoliv do Česka nebo něco poblíž Ostravy. V pohodě nám stačí kabinové zavazadlo nebo popřípadně jedno k odbavení, ale to není nutné.
  Díky moc.

 6. Andrea

  Zdravím,

  potřebuji letět z Prahy do Helsinek v PO 9.10, našlo mi to let s AirBaltic, ale je tam přestup 25 minut v Rize, je to dostatečný čas na přestup?
  Ideální by byl přímý let s ČSA, ale letenka je v tuto chvíli kolem 6tisíc, půjdou ceny dolů?
  Děkuji za odpověď

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Andrea

   Zdravím Andreo,

   a co letět až v pondělí večer přímým letem z Prahy do Helsinek, který operují Norweigen? Pokud budete cestovat jen s příručákem, tak Vás cesta vyjde na 2 539 Kč, jestliže byste brala i odbavené zavazadlo, tak zaplatíte 2 959 Kč. To jsou slušné ceny, které již klesat nebudou, takže bych s nákupem neotálel. :) Rezervovat můžete přímo na stránkách dopravce -> https://www.norwegian.no/

   Co se týče té Rigy, tak minimum transfer time je 30 minut, tudíž by to bylo o prsa. Letiště v Rize je však malé a stihnout byste to snad měla. Více o transferu v Rize naleznete zde -> https://www.airbaltic.com/en/transferring-riga-airport

   Zdraví
   Tonda

 7. Dana Marková

  Dobrý den,
  sháníme 2 letenky, zpáteční, Praha – Bangkok. Odletěť bychom chtěli z Prahy ve dnech mezi 30. 12. 2017 až 5. 1. 2018. A z Bangkoku do Prahy bychom se chtěli vracet mezi 20. – 22. 2. 2018. Cesta tam a také cesta zpátky včetně 1 přestupu by neměla být delší než cca 17 hodin. Neradi bychom letěli s Aeroflotem a s Ukrajinci. Hledáme cenu do cca 12000 korun za osobu.
  Předem mnohokrát děkujeme, jestli nám pomůžete s hledáním.
  Dana Marková a Martin Fiala

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Dana Marková

   Dobrý den Dano,

   v tomto exponovaném období na přelomu kalendářního roku se pod 12K /os. opravdu nedostaneme. Nejlépe to půjde s 5* Qatarci za 13 855 Kč/os. -> http://zalet.si/N1qwo5 Cestou zpět na Vás však čeká noční stopover v Dauhá, takže doba cesty přesáhne požadovaných 17 hodin…

   Aby byl i na zpáteční cestě krátký přestup, tak to jde opět s Qatarci (viz. stejný odkaz, jen níže) za 15 188 Kč/os.

   Z mého pohledu nejideálnější by bylo odlétat z Prahy 4. ledna a vracet se do Mnichova 21. února za 12 532 Kč/os. -> http://zalet.si/83b4Mf a perfektními přestupy v obou směrech! :)

   Tonda

 8. Kateřina Neusserová

  Dobrý večer, sháním levně letenky pro 2 osoby na den 29.9. odlet z Prahy do Bernu- Švýcarsko. Můžete mi prosím poradit , kde sehnat cenově přijatelné letenky. Děkuji

  • Tonda Jelinek (ZaleťSi.cz)

   Kateřina Neusserová

   Dobrý den Katko,

   letenky do Bernu bývají opravdu velmi drahé! Navíc odlet je již za pár dní..

   ..proto, pokud je dotaz stále aktuální, tak bych letěl do Ženevy s rychlým přestupem v Bruselu za 2 490 Kč/os. včetně odbaveného báglu -> http://zalet.si/XlcC7W

   Případně přímým spojem z Prahy do Curychu s Vuelingem za 2 473 Kč/os. s příručákem.

   Tonda

 9. Alena Králová

  Dobrý den chtěla bych s 18-letou dcerou v době od 25.10 odpoledne nebo 26.10. do 29.10. 2017 letět kamkoli na prodloužený víkend. Jsme z Opavy, takže letiště můžeme využít tato: Ostrava, Brno, Praha, Vídeň, Bratislava, Katowice, Krakov.
  Děkuji za tipy.
  Alena

 10. Ondřej

  Ahoj chlapi,

  Chtěl bych letět na konci listopadu a později do Jižní Ameriky (čím jižněji, tím lépe) a pouza tam, nepotřebuji zpáteční letenku.
  Letět můžu odkudkoliv z Evropy.
  Zavazadlo bude třeba odbavené

  Díky moc!
  Ondřej

 11. Jiřina Heinischová

  Dobrý den, potřebovala bych letenku v termínu 25.5.2018 – 1.6.2018. Směr Katowice – Tenerife TFS a zpět. Katowice nejsou podmínkou, jen je to z mého bydliště nejbližší a hlavně za levněji. Byly-li by letenky levnější např. z Prahy, samozřejmě je možnost i ta.
  Jelikož jsem nikdy neletěla, nevím, jaké rozdíly jsou v kabinovém a odbaveném zavazadle, ale nejspíše to bude ve váze a samozřejmě i v ceně.
  Letenky bych potřebovala pro 2 dospělé osoby a 1 dítě (11 let).
  Zároveň prosím info ohledně placení letenek a zda je možno nějaké pojištění pro změnu leta a to z důvodu, že do května je dlouhá doba.
  Děkuji

  • Jirka Spolek - www.zaletsi.cz (ZaleťSi.cz)

   Jiřina Heinischová

   Dobrý den,

   určitě bych ještě počkal, jestli nepřijde nějaká zajímavá nabídka od Wizzairu/Ryanairu, do přelomu května a června je času spousty.

   Jaký je rozdíl mezi kabinovým a odbaveným => kabinové si berete s sebou (příruční zavazadlo) do letadla na palubu, zatímco odbavené odevzdáváte na přepážce agentovi, zavazadlo pak putuje do podpalubí.

   Pojištění pro změnu letu – existuje pojištění storna, které se dá k letence přikoupit např. na pojisteni.com.

   Jirka