Víza do Ruska

Do některých zemí stále pro nás platí vízové povinnosti nebo jiné byrokratické zádrhele - tipy & triky jak na to
Liverpool10
StewardSteward

Víza do Ruska

Příspěvekod Liverpool10 » ned 01. lis 2015 11:28:20

Vzhledem k tomu, že do Ruska pravidelně pracovně jezdím, mám víza celkem zmáknutá. Pokud máte ohledně víz nějaké tipy, určitě budeme rádi, pokud se s námi podělíte.

Moje doporučení ohledně víz do Ruska:

1) Objednávka
K podání žádosti o vízum se musíte dopředu objednat na této stránce Ruského vízového centra: http://www.vhs-czech.com/sign.up.php?lang=cz&step1=1

Z nabízených možností je nejlepší vybrat Konzulární oddělení velvyslanectví Ruské federace v Praze, protože zde nemusíte platit servisní poplatek 700 Kč. Nevýhodou na druhou stranu je, že zde musíte podávat žádost osobně a nepomůže vám ani plná moc s ověřeným podpisem.

Pokud tedy nemůžete požádat sami a chcete podat žádost např. za celou rodinu, nezbyde vám nic jiného než podat žádost v některém s vízových center, kde ale od vás budou požadovat ověřenou plnou moc.

2) Formulář
K tomu, abyste mohli podat žádost o vízum, musíte nejprove vyplnit tento formulář: https://visa.kdmid.ru/PetitionChoice.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

3) Další podkady
Potřebné podklady pro vízum naleztene na této stránce: http://www.vhs-czech.com/main.php?id=travel&lang=cz

Z těchto podkladů si dejte hlavně pozor na pojištění a pozvání.

Pokud jde o pojištění, počítejte s tím, že vám neuznají pojištění, které máte k kreditní karty a že od Vás budou chtít klasické (byť to nejlevnější) pojištění od běžné pojišťovny. Pojištění by v žádném případě nemělo být na kratší dobu, než máte pozvání. Já jsem si kdysi kupoval pozvání v době, kdy jsem ještě přesně nevěděl termín cesty a potom po mě chtěli pojištění na dobu, na jakou žádám o vízum, ale právě na celou dobu pozvání. To se nevztahuje na dlouhodobá víza.

4) Pozvání
Pozvání do Ruska můžete sehnat v ČR u hromady agentur za cenu okolo 600 Kč. V případě vašeho zájmu vám můžeme sehnat pozvání za 400 Kč - stačí mi napsat soukromou zprávu.

V pozvání je většinou potřeba uvést adresu, kde budete bydlet. Osobně to řeším tak, že si rezervuju na bookingu hotel, který je možné zrušit, a rezervaci po obdržení víza ruším.

5) Náklady
Pokud si vízum vyřídíte sami na velvyslanectví, celkové náklady na vízum by neměly přesáhnout 1500 Kč.

6) Dlouhodobé vízum
Vzhledem k tomu, že už mám poněkolikáté dlouhodobé business vízum do Ruska, můžu vám pomoci i s ním, a to za zlomek ceny, kterou vám nabídnou české agentury.

pavla
StewardSteward

Re: Víza do Ruska

Příspěvekod pavla » čtv 12. lis 2015 10:49:23

Dobrý den, také do Ruska létám pravidelně a s vízy mám dobré zkušenosti. Zařizuji si je přes firmu CRC Consulting http://www.viza-ruska-federace.cz/. Doporučuji, mají zmáknutý servis a jsou velmi ochotní.

Liverpool10
StewardSteward

Příspěvekod Liverpool10 » čtv 12. lis 2015 16:14:24

Mně to od nich přijde poměrně drahé - pokud ale někdo chce pohodlí, určitě to je taky varianta. ;)

lucka0666
StewardSteward

Příspěvekod lucka0666 » stř 02. pro 2015 23:36:05

@Liverpool10 Nemohl byste mi, prosím, poslat zprávu ohledně toho pozvání do Ruska? Bohužel tu nemohu posílat SZ jako nováček. Děkuji moc, L.

Liverpool10
StewardSteward

Příspěvekod Liverpool10 » sob 05. pro 2015 11:08:42

lucka0666 píše:@Liverpool10 Nemohl byste mi, prosím, poslat zprávu ohledně toho pozvání do Ruska? Bohužel tu nemohu posílat SZ jako nováček. Děkuji moc, L.

Samozřejmě rádi zařídíme a ozveme se. ;)

dajcamaro
StewardSteward

Příspěvekod dajcamaro » sob 07. led 2017 12:36:10

Zdravim, mohl bych kdyz tak dostat ten kontakt na pozvani kolem tech 400? Nevite proc se nejde objednat na Konzulární oddělení velvyslanectví Ruské federace v Praze? V kalendari jsou vsechny dny cervene. DIky

Zpět na “Víza a byrokratické záležitosti”