Lastminute.com - chybne letenky

Nepatří téma k aerolinkám? Směřujte ho sem.
juraj1
StewardSteward

Lastminute.com - chybne letenky

Příspěvekod juraj1 » pon 09. říj 2017 18:18:28

Caute, chcel by som sa s vami podelit o nedavnu neprijemnu skusenost s portalom lastminute.com a sucasne sa poradit ako situaciu dalej riesit.
Asi pred pol rokom som kupil 2 letenky pre mna a priatelku zo Santorini do Aten cez portal lastminute.com. Dva dni pred odletom som zistil, ze obe letenky su na moje meno. Som presvedceny, ze to nebola moja chyba - urcite by som si nekupoval dve letenky pre seba. Tak som tuto situaciu zacal riesit cez nemecku zakaznicku linku, ktora je fakt hrozna, asi po 10 hovoroch a tyzdni riesenia, kedy mi stale hovorili, ze ziadny problem, uz to bude coskoro vyriesene, mi prisiel mail, ze meno sa neda zmenit a ze je to moja chyba a ze mam kupit pre priatelku novu letenku. Este mi v lastminute ponukli, ze mozem jednu letenku stornovat, za co by mi dali 12eur vo forme poukazu. Boli sme uz na dovolenke, tak som to tam dalej neriesil a kupil novu letenku pre prialelku za 164eur na skorsi let v ten isty den.
Priatelka v den odchodu rano odletela, ale ked som prisiel na letisko ja na check in aj s batozinou a mojimi dvoma letenkami od lastminute.com, povedali mi, ze moje meno nie je na zozname cestujucich ani raz a poslali ma do pobocky leteckej spolocnosti. Tam mi teta povedala, ze letenky nie su platne, lebo to predajca nepotvrdil - aj napriek tomu, ze na potvrdeni bolo elektronicke cislo listku aj PNR kody. Navyse let bol uplne vybookovany, takze som nemohol letiet. Opat som teda uz uplne vytoceny volal na zakaznicku podporu lastminute.com kde mi tetka povedala, ze to nie je mozne, ze letenky su potvrdene. Dal som jej teda k telefonu letusku, ktora jej vysvetlila, ze naozaj nie su potvrdene a tak ta z lastminute.com povedala, ze aby som zostal dostupny, ze to bude okamzite riesit. Po predchadzajucej skusenosti som presne vedel, ze nevyriesia nic a kupil som si teda rovno novu letenku na dalsi let za 204eur.
Ked som uz sedel nasrany v lietadle, dostal som mail od lastminute, ze na zaklade mojej poziadavky stornuju moje povodne letenky, ktore stali dohromady 132 eur a peniaze mi vratia bud formou poukazu alebo na ucet ale s 20eurovym poplatkom, takze dostanem 112 eur. To je vsetko, ziadne ospravedlnenie, nic.
Takze moja situacia je taka, ze som zaplatil 132eur za 2 povodne letenky + 164eur za letenku pre priatelku a nakoniec este 204eur za letenku pre mna = takze spolu 500eur za 2 miesta v polhodinovom lete, pri com mi teraz lastminute.com ponuka 110eur naspat.
Uz som toho nalietal dost, ale s podobnou situaciou som sa este nikdy nestretol, tak sa s vami chcem poradit, ci ste sa niekto stretli s podobnou situaciou a ako by sa dala riesit. Mam sancu dostat peniaze za vsetky letenky naspat+nejaku nahradu za casovu stratu? Ako by ste to riesili vy? Mam im vycislit naklady a vyhrozovat zalobou? Pripadne existuje nejaky portal ktory podobne pripady riesi (tak ako je to pri meskani alebo zruseni letov)?
Dakujem za pomoc
s pozdravom Juraj

Zpět na “Obecná diskuse o létání”