Víza do Číny

Do některých zemí stále pro nás platí vízové povinnosti nebo jiné byrokratické zádrhele - tipy & triky jak na to
exix
StewardSteward

Re: Víza do Číny

Příspěvekod exix » čtv 10. srp 2017 16:14:27

Jasný a to 72hodinové vizím vyřídím na letišti jak si psal níže.

cestovatel123
StewardSteward

Příspěvekod cestovatel123 » stř 16. srp 2017 11:15:14

Za mě určitě nejlépe a mnohem levněji vyřídí vízum u Letušky, stačí jim napsat, pošlou kompletní informace ,poradí s dokumenty aby žádost byla napoprvé přijatá, pas si pak můžete vyzvednout v Praze na třech pobočkách nebo vám ho pošlou poštou. Vyřizoval jsem si u nich nejen víza do Číny na služebku (dostal jsem hned vízum na 5 let a mám klid) ,ale i do Ruska a do Austrálie na soukromou cestu
stačí napsat na info@viza.cz

Honza

cestovatel123
StewardSteward

Příspěvekod cestovatel123 » stř 16. srp 2017 11:19:37

exix píše:GeorGos: Děkuji za info tohle my dost pomohlo. Osobně se mi moc nechtělo jít na čínskou ambasádu, je to tam na dlouho a jsou prý velmi neochotní :D

Není to tak, druhý let se bere jako vnitrostátní a na tohle se bezvízový tranzit nevztahuje, musíš si vyřídit vízum na 2 vstupy.

Katerina_k
StewardSteward

Příspěvekod Katerina_k » stř 16. srp 2017 22:46:20

exix píše:Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli mi někdo poradí. Zatím jsem psal na ambasádu Číny, ale již je to přes týden a stále bez odpovědi. Nevím jestli se i mě týká " Přímý tranzit do 24 hodin" když máme vnitrostátní let v Číně (viz níže).

Chtěl bych se zeptat, jestli budeme potřebovat a popřípadě jaké vízum pro přelety v Čínské lidově demokratické republice pro let Praha-Amsterdam-Peking-Kanton-Sydney a zpět.
Kdy při cestě do Sydney
Přílet do Pekingu 8:55 (mezipřistání 4h 35minut),
13:30 odlet Peking-Kanton (mezipřistání 4h 10minut)
21:10 odlet Kanton-Sydney.

Cesta zpět
Přílet do Kantonu 18:30 (mezipřistání 2h 30minut)
21:00 odlet Kanton-Peking (mezipřistání 10h 40minut) – Zde bychom se popřípadě chtěli i podívat do Pekingu.
10:55 odlet Peking –Amsterdam
Děkuji za odpověď.

Ahoj, letěli jsme v podstatě stejnou trasu v dubnu, akorát jsme začínali ne v Praze, ale v Budapešti. Víza musíš mít právě kvůli tomu vnitrostátnímu letu. Vyřizovali jsme turistická dvouvstupová přes Student Agency. Pozor, na ambasádě nám omylem vyřídili jednovstupová, i když jsme žádali o dvouvstupová, naštěstí jsem si toho všimla, tak nám to opravili, ale ani by mě nenapadlo, že se tam mohou splést... Jinak problém nebyl.

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » čtv 17. srp 2017 9:18:35

Tak to jste mě docela dostala protože je to uplně něco jiného něž jsem četl před tým kde psali že je jedno přes kolik letišť jdeme hlavně musíme opustit Čínu do 24h. Tak jsem z toho teď dost zmatený kde je vlastně pravda.

Katerina_k
StewardSteward

Příspěvekod Katerina_k » čtv 17. srp 2017 11:15:51

exix píše:Tak to jste mě docela dostala protože je to uplně něco jiného něž jsem četl před tým kde psali že je jedno přes kolik letišť jdeme hlavně musíme opustit Čínu do 24h. Tak jsem z toho teď dost zmatený kde je vlastně pravda.

Pokud to stihnete za těch 24 h, tak víza potřebovat asi nebudete, ale můžou se vám změnit odlety a doba v Číně se prodloužit...

Pokud Vám ambasáda neodpovídá na e-mail, obrátila bych se na nějakého zprostředkovatele vyřízení víz. Buď Student Agency nebo jsem také komunikovala s http://www.vizadociny.cz/. Obě společnosti mají s čínskými vízy mnoho zkušeností a poradí Vám.

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » čtv 17. srp 2017 13:26:16

Ano to jsem udělal a teď na rychlo si musím vyřídit tranzitní vízum co mi poradili. takže mě cesta na ambasádu nemine aje to dost na poslední chvíli jelikož odlet máme 30.8 :shock:

Katerina_k
StewardSteward

Příspěvekod Katerina_k » čtv 17. srp 2017 14:15:15

exix píše:Ano to jsem udělal a teď na rychlo si musím vyřídit tranzitní vízum co mi poradili. takže mě cesta na ambasádu nemine aje to dost na poslední chvíli jelikož odlet máme 30.8 :shock:

Držím palce, ať vše zvládnete a šťastnou cestu.

Zpět na “Víza a byrokratické záležitosti”