Víza do Číny

Do některých zemí stále pro nás platí vízové povinnosti nebo jiné byrokratické zádrhele - tipy & triky jak na to
GeorGos
Administrátor

Re: Víza do Číny

Příspěvekod GeorGos » pát 29. led 2016 9:17:57

Tak jestli ani na ambasádě nebyli schopni odpovědět, napsal bych aerolince. :-D Nebo zkrátka počkal, co se bude dít po příletu, pak to bude určitě o úředníkovi, který rozhodne, jestli to tranzitní vízum dostaneš nebo ne. Jinak nárok od aerolinky na nic není, jen příjemné koukání se 15h na letadla. :D

becks23
StewardSteward

Příspěvekod becks23 » pát 29. led 2016 9:23:53

Aerolince jsem psal cca před týdnem a zatím bez odpovědi. :(
Co si mám představit pod tím, že to bude o úředníkovi, který rozhodne jestli tranzitní vízum dostanu nebo ne? Co když ne?
Co potom následuje?
Díky za rady.

Lasi
StewardSteward

Příspěvekod Lasi » stř 01. čer 2016 20:43:04

Moje zkušenost s vyřizováním víza do Číny je celkem nepříjemná. Vyřizoval jsem přes agenturu, i tak bylo potřeba dostavit se osobně na ambasádu. U okénka mě přivítala paní konzulka a následoval velmi trapný rozhovor v AJ. Ptala se mě na spousty osobních věcí, na které jsem musel odpovídat asi před dalšími 15 lidmi, kteří stáli ve frontě.

tuktuktukan
StewardSteward

Příspěvekod tuktuktukan » úte 07. čer 2016 19:23:26

Letos v lednu jsme s Air CHina jeli totéž (cca 12 hodin v Pekingu na přestup z Budapešti do Singapuru) a dostali jsme přímo na letišti 72 visa free transit - tj., že k opuštění letiště nebylo potřeba klasické vízum - ale nesmíte opustit město (tj. Peking). Stačí ukázat pas a nějaký oficiální doklad, že do 72 hodin odletíte a nevšiml jsem si, že by to někomu před náma zamítli.
Par poznámek k letišti v Pekingu:
1/ na přepážce 72 hrs free transit cestou tam bylo jen asi 15 lidí před náma a ztvrdli jsme tam na 2,5 hodiny, pomalejší úřednici jsem v životě neviděl, fungovala jedna přepážka a další odmítli otevřít
2/ na cestě zpátky jsme měli na přestup jen cca 1,5 hodiny a na jediné přepážce international connecting flights se během 10 minut vytvořila cca 400 m fronta skrz celý terminál a zablokovala všechny ostatní přepážky - čínským pohraničníkům to bylo úplně u zadele - nebýt slečny z Air China, která to tam začala organizovat (protože 60% cestujících do Londýna s odletem za 40 minut jim pořád stálo ve frontě), tak tam stojíme dodnes
3/ pozor na taxi - nejlepší a levný způsob z letiště do cetra, v případě že nemáte moc času, je vzít taxi - na internetu jsem měl zjištěné, že cena z letiště do Zakázaného město by měla být kolem 130 juanů (tolik jsme taky platili při cestě z cetra zpátky na letiště na zapnutý taxametr). ALE - když jsme se chtěli dostat z letiště do města, tak všichni taxikáři odmítli jet na taxametr, házeli do vzduchu neuvěřitelné cifry (i 2000 juanů), po 20 minutách dohadování jsme cenu stáhli 250, jinak by jsme prostě z letiště taxikem neodjeli...do Číny mě už nikdo nedostane, šaškárnu co jsme zažili na letišti i mimo něj si můžou nechat pro sebe :-)
Hodně štěstí

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » pon 31. črc 2017 13:20:43

Zdravím,
chtěl bych se zeptat jestli mi někdo poradí. Zatím jsem psal na ambasádu Číny, ale již je to přes týden a stále bez odpovědi. Nevím jestli se i mě týká " Přímý tranzit do 24 hodin" když máme vnitrostátní let v Číně (viz níže).

Chtěl bych se zeptat, jestli budeme potřebovat a popřípadě jaké vízum pro přelety v Čínské lidově demokratické republice pro let Praha-Amsterdam-Peking-Kanton-Sydney a zpět.
Kdy při cestě do Sydney
Přílet do Pekingu 8:55 (mezipřistání 4h 35minut),
13:30 odlet Peking-Kanton (mezipřistání 4h 10minut)
21:10 odlet Kanton-Sydney.

Cesta zpět
Přílet do Kantonu 18:30 (mezipřistání 2h 30minut)
21:00 odlet Kanton-Peking (mezipřistání 10h 40minut) – Zde bychom se popřípadě chtěli i podívat do Pekingu.
10:55 odlet Peking –Amsterdam
Děkuji za odpověď.

GeorGos
Administrátor

Příspěvekod GeorGos » pon 07. srp 2017 13:27:58

Nemělo by být potřeba, tranzit je tam menší než 24 hodin a je jedno, přes kolik letišť to je.

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » úte 08. srp 2017 11:02:44

Děkuji. A pro návštěvu Pekingu ovšem musím už mít vízum protože opustím letiště ?

misul
StewardSteward

Příspěvekod misul » čtv 10. srp 2017 6:48:48

exix: Ahoj, pokud se nemýlím tak vízum nepotřebuješ. Resp. jen to 72h co se vydává přímo na letišti. Já tak byla na prohlídce Kantonu a tam jsem se akorát dostavila k okýnku na 72h viza s vyplněnou kartičkou co tam je všude k dispozici, dokladama atd. dají ti štěmpl a můžeš jít :) Jen jim to tam pravda trvalo.

exix
StewardSteward

Příspěvekod exix » čtv 10. srp 2017 9:40:50

GeorGos: Děkuji za info tohle my dost pomohlo. Osobně se mi moc nechtělo jít na čínskou ambasádu, je to tam na dlouho a jsou prý velmi neochotní :D

misul
StewardSteward

Příspěvekod misul » čtv 10. srp 2017 10:48:43

Pokud se chceš ale podívat doo toho Pekingu, tak pro tebe platí ten 72h bezvízový vstup.

Zpět na “Víza a byrokratické záležitosti”